Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arka Alan Temizligi Yardım?

İzmirli_Grafiker

🌱Yeni Üye🌱
Photo Shop' da tek renk olan arka fonu tek bi İşlem ile atabiliyoduk ama ben unuttum :S
kabaca anlatırsanız sevinirim

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Konu başlığınızı değiştirdim.Konu başlıklarına dikkat ediiz ve lütfen konu açmada önce forum kurallarını dikkatlice okuyunuz
bu tarz konuları photoshop sorularınz bölümüne açarsanız daha iyi olacaktır

Erdem

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.erdemerciyas.com.tr
Lasso Tool ile seçim yapıp silebilirsin. Şayet istem dışı yerleri de seçiyorsa üst kısımdan standart 32 olan değeri düşürüp renk tonajına göre kademe kademe silebilirsin. Ya da Ctrl + Alt + X (Extrac) bölmesini açıp seçimi yapabilirsin.

tuğçe ece

🏅Acemi Tasarımcı🏅
biraz geç oldu ama...magıc wand tool (W) eğer arka fon tek renkse toleransınıda biraz iyi ayarlarsan tek harekette seçebilir.Sonra:select inverse, feather:1-2 sana kalmış, ctrl J ve yeni layerda arka planı atılmış olarak görebilirsin.

İzmirli_Grafiker

🌱Yeni Üye🌱
biraz geç oldu ama...magıc wand tool (W) eğer arka fon tek renkse toleransınıda biraz iyi ayarlarsan tek harekette seçebilir.Sonra:select inverse, feather:1-2 sana kalmış, ctrl J ve yeni layerda arka planı atılmış olarak görebilirsin.

teşekürler aradığım cevap buydu :=) saol

ebdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Küçük bir dekupe tekniği seçeceğin imajı seçtikten sonra Select > Modify > Contract ve pixel değerini 1 - 2 yap ve dışta kalan kısımları sil (Ctrl + Shift + I) bu sana imajının kenarlarında kesin bir dekupe sonucu verecektir...