Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

arka fonu kullanarak yazıyı öne çıkarma??

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam.corel draw 12 kullanıyorum bir çalışma var elimde ve arka fonda resimler var ben corelda bu arka fonu kullanarak yazıyı kabartıp ön plana çıkartmam gerek ne yapmam gerektiğini bilen varsa ardım edebilir mi??

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Biraz daha açarmısınız konuyu anlıyamadım ben doğrusu ?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ÖrneĞİn Bİr Sayfa DÜŞÜnÜn ÇİÇek Resİmlerİ Var Ben Bu Arka Fonu Kullanarak 2008 YazacaĞim Ama YazdiĞim 2008 Yazisi Arka Fonun Kabartmasi Şeklİnde Çikacak Anlatabİldİm Mİ?photoshopta Bevel And Emboss İle Mask Yaparak Uygulamayi DÜŞÜndÜm Fakat O Zamanda Yazi Fontu SeÇebİlme Şansim Oluyor Mu Onu Bİlmİyorum Umarim Yardiminiz Dokunur Şİmdİden TeŞekkÜrler

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆

bu şekilde mi?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet Aynen BÖyle Bunu Corel Drawda Yapabİlme Şansimiz Var Mi?

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet var onu corel'de hazırladım zaten. Özellikle Corel'de yapmanızı gerektirecek bir nedeniniz yoksa PS'de daha kolay yapabilirsiniz. Şayet Corel'de yapmak isterseniz; yazınızı resimin üzerine ortalayın (Yazı renksiz olması gerekiyor). Alltaki resmi kopyalayıp yazının içine Effects - Powerclip - Place Inside Container yöntemiyle gömün. Bitmaps - contert to bitmap seçeneğinden resime çevirerek Emboss filtresini uygulayın...

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim 412

grafiker001

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.cebelibereket.net
corelde yanlış yoldan gitmissiniz. zaten vektorel calismayi bitmap a cevirdikten sonra neden coreldraw in icinde yapilsin ki, burada yapılması gereken, interactive extrude tool u kullanarak oradaki ilgili secenekler yardimi ile aynı goruntuyu cikartabilmek. olayi hallettiginiz icin uzun uzun anlatmiyorum. yine de ihtiyac olursa yardimci olmaktan mutluluk duyarim.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
bildiğiniz yöntemi burada anlatabilirsiniz, sonuçta grafik programlarında bir çalışmayı yapmanın birden fazla yolu olabilir. Bunu bizlerle paylaşırsanız seviniriz. "Bilgi paylaştıkça çoğalır". Benim uyguladığım yöntem size yanlış gelebilir. Bazen aynı yöne baksakta farklı şeyler görebiliriz.

Son düzenleme:

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
412 haklısın. el elden daima üstündür. bence paylaşarak bunu değerlendirmek daha doğru olacaktır. herkesin eline sağlık

filizzz

🌟Usta Tasarımcı🌟
bencede paylaşırsanız seviniriz bunu bende bilmiyordum teşekkürler

galenet

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar. corel de yazıyı kabartabilmişiz. tam tersini yapabilirmiyiz. yani yazıyı zemine gömebilirizmiyiz. teşekkürler...

canbaz18

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok teşekkürler 412 insanın öğrendiklerini başkalarıyla paylaşması ne kadar güzel birşey ki bunu da bizimle paylaştığın içi Allah senden razı olsun .çok sağol inan bunu çoktandır merak ediyor fakat yapamıyordum sayende öğrenmiş oldum. eline sağlık paylaşımın için

Son düzenleme:

professi

🌱Yeni Üye🌱
412 çok teşekür ederiz de ben sizler kadar iyi profesyonel değilim. biraz daha basit anlatırsanız benim gibi yeni başlayan üyeler daha mutlu olacak.. emeğine sağlık..

adba2

🌱Yeni Üye🌱
beceremedim :S bitmap a kadar yaptım sonra beceremedim

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Güzel paylaşım herkeze teşekkürler bigün mutlaka işe yarar.