Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arkadasımın Sitesine Yaptığım Bir Çalışmam

poLéxO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar Daha Acemiyim Photoshop ' a Başlıyalı 1 gün oldu ... Yani Photoshop ' a Dün ( 11 Ağustos 2008 ) ' de başladım ... ama bende bir GRAFİKER - GRAFİK TASARIMCI olmak istiyorum :)

İşte Yaptığım Logo :

harrypotterzb6.jpg

Yorumlarınız Ve Elestirilerinizi Bekliyorum ... :sweating:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım konuyu yanlış yere açmışın bu bir logo değil.
Photoshop çalışması ya da banner olarak konuyu ilgili bölümlere açabilirsin.

poLéxO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tamam ... Uygun Yere Yenisini Açacağım

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Yeni olduğunuz çok belli ilk önce çalışma yapmaya başlamadan teknik ifadelerin ne anlama geldiğini öğrenmenizi tavsiye ederim.Sizin çalışmanız logo değil bir banner çalışmasıdır.

Logo:Logolar, firmanıza bir kere yaptıracağınız ve yıllarca üzerinde taşıyacağınız simgelerdir. Firmanızın yaptığı her faaliyette ve her iş alanında sizi temsil edecektir. Bu yüzden profesyonel bir tasarım gerektirir.

Banner:Kelime yabancı gelebilir ama çoğu web sitelerinde karşılaştığınız, tıklamaya korktuğunuz internet reklamlarına banner denir.Flash programı ile yaygınlaşan bu reklam türü kanaatimizce iyi bir ifade aracıdır.Reklamlar bir yere forum gibi siteler de kendi sitelerini tanıtmak için anasayfada en üstte yer alan tanıtıcı bannerlarını hazırlarlar.

poLéxO

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ya Yanlıs Yazdım Arkadaşım :S AnlayıVerin ... Ben Senin O Dediklerini Adım Gibi Biliyorum ... Yaptığım Bir Banner Çalışması İşte :(

Localbilisim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şu "önüne Gelen Grafikerim diyor" diye bi konu vardı allah onu açandan razı olsun

posthumous fame

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yeni başladığınızı söylemişsiniz
devam etmeyi düşünürseniz ileride uzunca bir yol sizi bekliyor olacaktır.

heves ve istekle çalışmanız dileğiyle başarılar.

suleymanonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İnsanların birbirini çekememe durumunu burda görüyorum kötü bir görüntü arkadaş grafiker ve tasarımcı olmak istiyorum demiş biri ordan atlayıp önüne gelen herkes böle diyorya demiş iyi okuyun öyle yorum yapın insanları kırıcı ve yıpratıcı konuşmayın sınırlarınızı aşmayın.

muzo2123

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok amatörce ya bi fırça vuruş yapmışın bide yapıştırma olurmu böyle bi çalışmada sihirimsi bişeyler eksik olmamalıydı kesinlikle mesela parlayan yıldızlar şimşek uçan süpürge artı gökyüzü....v.s olmamış....

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok amatörce ya bi fırça vuruş yapmışın bide yapıştırma olurmu böyle bi çalışmada sihirimsi bişeyler eksik olmamalıydı kesinlikle mesela parlayan yıldızlar şimşek uçan süpürge artı gökyüzü....v.s olmamış....

böyle konuşarak kimsenin umudunu kırmak doğru değil.. daha düzgün bir dille söyleyebilirdin

pcfaresi

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
yeniguc.com
ali emreye katılıyom vede yorumum ise ''olmamış'' hiçbir photoshop hünerni ortaya koymamışsın ben bunun aynısını paintede yaparım

sTuGcU

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar Daha Acemiyim Photoshop ' a Başlıyalı 1 gün oldu ... Yani Photoshop ' a Dün ( 11 Ağustos 2008 ) ' de başladım ... ama bende bir GRAFİKER - GRAFİK TASARIMCI olmak istiyorum :)

İşte Yaptığım Logo :

harrypotterzb6.jpg

Yorumlarınız Ve Elestirilerinizi Bekliyorum ... :sweating:

Sevgili kardeşim, öncelikle grafikerliğe attığın bu hevesli ve araştırmacı adımınla seni tebrik ediyor, aynı hevesle devam etmeni ve başarılı bir grafiker olmanı temenni ediyorum. Uzun bir yol var önünde, her yolda olduğu gibi seni yoldan çıkarmak isteyen taşlar çıkacaktır mutlaka. Sen onlara aldırma ;) Herşey deneme-yanılma yoluyla öğrenilir unutma.

İlk çalışma denemene gelince; aslında aklında oluşturduğun tasarım mizanı güzel, ancak eminim kullandığın fontlardan tut da vereceğin efektlere kadar yol katetmen gerekiyor. Yaptığın çalışmalara sadece renk değil, ruhunu da katman gerecek. Örneğin; bir Harry Potter Fan Club sitesi, Rock'n Roll Fan Club sitesi gibi siyaha bürünmemeli, daha çok sihir, büyü efektleriyle donatılmış ve Harry Potter silüetinin önplana çıkarıldığı bir logo kullanmalıdır. Üstelik Harry Potter filminin kendi fontunu kullanmanı tavsiye ederim.

Dediğim gibi yolun başındasın. Hevesini kaybetme, başarı elbet gelir ;)

Allah'a emanet ol, sağlıcakla kal.