Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arkadaşlar buda ilk dergi kapağı çalışmam. Yorumlarınız benim için değerli :D

xaykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cosmopolitanhandeyenerue8.jpg

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
bi baktım nerden başlasamki dedim:D
yazı fontları, yazı efektleri,renkleri, tipografi sıfır..
bence dergi gazete ne bulursan karıştır.İncele çok faydası olur.
Kendini geliştir bu konuda sonra bir dergi kaapağı daha yap.
paylaş yorumlayalım.

xaykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi baktım nerden başlasamki dedim:D
yazı fontları, yazı efektleri,renkleri, tipografi sıfır..
bence dergi gazete ne bulursan karıştır.İncele çok faydası olur.
Kendini geliştir bu konuda sonra bir dergi kaapağı daha yap.
paylaş yorumlayalım.

aslında bi dergiye bakarak yapmıştım. orda ne gördüysem burda uygulamaya çalıştım. Demek onlarda yazı renklerini tutturamamışlar :))

yorum için teşekkürler... =)

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Valla moralini bozmak istemem amaaaa..... maalesef olmamış.. ciddi hatalar var.. reklama girermi bilmem ama zaman gazetesinin eklerini takip et derim.. ayrıca sitemizde yayınladığım dergiler var.. arkadaşların yayınladıkları var.. ayrıcaaa google da "magazine" diye arattır.. bak işte .ama mutlaka incele..çünkü tipografi hataların çok ciddi..

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
xaykan bu çalışmalarını piyasayamı yapıyorsun yoksa kendini geliştirmek adına çalışmalarmı bunlar öğrenebilirmiyim?

mapuskus ayrıca neden zaman gazetesi ekleri? bunu da anlayamadım. özellikle neden onu belirttiğine bir anlam veremedim.

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Üstad zamanın ekleri uyum açısından beğendiğim türden.. sakın yanlış anlama siyasi bi tarafı yok olayın..:) Ayrıca zaman son yıllarda sayfa tasarımı açısından avrupanın en iyi gazetesi seçildi.. o bakımdan..

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Üstad zamanın ekleri uyum açısından beğendiğim türden.. sakın yanlış anlama siyasi bi tarafı yok olayın..:) Ayrıca zaman son yıllarda sayfa tasarımı açısından avrupanın en iyi gazetesi seçildi.. o bakımdan..

dediğin gazetenin grafiğini bende çok beğeniyorum iş yerime her sabah geliyor.Okumuyorum grafiğine göz gezdiriyorum:D

xaykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
xaykan bu çalışmalarını piyasayamı yapıyorsun yoksa kendini geliştirmek adına çalışmalarmı bunlar öğrenebilirmiyim?

mapuskus ayrıca neden zaman gazetesi ekleri? bunu da anlayamadım. özellikle neden onu belirttiğine bir anlam veremedim.

yok yok piyasa değil, sadece kendimi geliştirmek amacım. zaten başlayalı 2 hafta oldu. 1 afiş 1 de dergi kapağı hazırladım. hatalarım olduğunu biliyorum, elimden şimdilik bukadarı geliyo. sizlerin yorumu bana daha çok hazim veriyo, teşekkürler... :))

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Burda yapılan çalışmaları gördükçe, PC nin bizi nasıl yönlendirdiğine daha çok tanık oluyorum. arkadaşımın yaptığı çalışmada diğerlerinden pek farklı değil, diğer arkadaşlarımın yaptığı gibi üzerinde çok fazla düşünülmemiş, yaratıcılıktan yoksun, ilgi çekicilikten nasibini almamış bir çalışma. Kısaca ben seni göremiyorum arkadaşım çalışmada. Yaptığın çalışmanın sağlam bir fikri temeli yok. Çalışmayı görsel kurallar açısından incelemeden önce düşünsel zeminine bakmak lazım ama bu temeli göremeyince maalesef görsel açıdanda bişey diyemiyorum.
Bu söylediklerim sana sakın ağır gelmesin, burda işlerini gösteren arkadaşların bir çoğu bu şekilde çalışıyor. Başka bir arkadaşın yaptığı çalışmada seninkinden farklı değil, Arkadaşlar PC nin sizi aşırı şekilde yönlendirmesine izin verirseniz baştan kaybedersiniz.
Düşünce tembelliğine son
Trilly-19-41.gif

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
yok yok piyasa değil, sadece kendimi geliştirmek amacım. zaten başlayalı 2 hafta oldu. 1 afiş 1 de dergi kapağı hazırladım. hatalarım olduğunu biliyorum, elimden şimdilik bukadarı geliyo. sizlerin yorumu bana daha çok hazim veriyo, teşekkürler... :))

Bir an piyasaya yaptığını düşündüm. Çok cesaretlisin diyecektim. Neyseki kendin için, neler yapabileceğini görmek için çalışma yapmışsın.

Daha çok çalış, daha çok gözlem yap. Cahit hocamızın da dediği gibi Pc nin bizlere vermiş olduğu imkanlarla düşünce tembelliği yapmadan çalışmalarına devam et.

Bu sözleri söylediğimiz için umarım diğer yapacağın işleride bizimle paylaşmaktan kaçınmazsın. Ayrıca bir şey bilmeden bunları da bizimle paylaşmandan dolayı böyle bir medeni cesaretin olduğu için seni kutlarım. İleride daha güzel işlere imza atman dileğiyle. İyi forumlar.

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben bu kapağı bi yerden hatırlıyorum :D:D

tamam kopma yeni başladıgın için normal ama insan biraz değiklik yapar yaw

mesela son yakışıklıya kendi ismini uazsaydn hehe :)

Bu arada bu çalışmayı ben yapmadım PS görüntüsü olduguna bakmayın bi KURSUN öğrencilernin çalışmalarını örnek göstermişler :) çok acemi grafiker aday adayı olarak ben bile bi yığın hata gördüm :) amma kursmuş :)
bgrafikerlikprj8rj9.jpg

xaykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir an piyasaya yaptığını düşündüm. Çok cesaretlisin diyecektim. Neyseki kendin için, neler yapabileceğini görmek için çalışma yapmışsın.

Daha çok çalış, daha çok gözlem yap. Cahit hocamızın da dediği gibi Pc nin bizlere vermiş olduğu imkanlarla düşünce tembelliği yapmadan çalışmalarına devam et.

Bu sözleri söylediğimiz için umarım diğer yapacağın işleride bizimle paylaşmaktan kaçınmazsın. Ayrıca bir şey bilmeden bunları da bizimle paylaşmandan dolayı böyle bir medeni cesaretin olduğu için seni kutlarım. İleride daha güzel işlere imza atman dileğiyle. İyi forumlar.

teşekkürler ;)

xaykan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben bu kapağı bi yerden hatırlıyorum :D:D

tamam kopma yeni başladıgın için normal ama insan biraz değiklik yapar yaw

mesela son yakışıklıya kendi ismini uazsaydn hehe :)

Bu arada bu çalışmayı ben yapmadım PS görüntüsü olduguna bakmayın bi KURSUN öğrencilernin çalışmalarını örnek göstermişler :) çok acemi grafiker aday adayı olarak ben bile bi yığın hata gördüm :) amma kursmuş :)
bgrafikerlikprj8rj9.jpg

alemsin ya :))
bende buna bakarak yapmıştım :))
sizdende bişi kaçmıyo :))

Mic_Beatz

🌱Yeni Üye🌱
Biraz daha yaratıcı olabilirisin, geniş düşünmeye çalış...

Graf_Tİna

🌱Yeni Üye🌱
süper olmuş bence....banada öğreten olurmu burda yeniyim aslında bu meslkete yeniyim bende bir grafiker adayıyım.....lütfen yardım

w0o0w

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Ps de text yazmak ne kadar zor biliomusunuz.. :) (bende 7000 tane yazı karakteri olduğunu düşünürsek imkansız:D)eleman o yüzden uğraşmamıştır yazılar için birde kapak çok karanlık duruyo hiç renk uyumu yok...Kurs öğrencisi olduğu için örneklere bakarak benzetme sanatını uygulamış :)önemli deil sonuçta kurs yani öğrenci çalışma gayet normal eksikleri olacaktır önemli olan bu işi yapabiliyormu yani programı kullanabiliyormu kursta bunun eğitimini veriyorlar bilgiğim kadarı ile ....
yok ben grafikerlik kursuna gideceğim diyosan o iş başka ki orda zaten programı kullanmasını biliosundur extra prolarda dahil...grafikerlik kursunda bu işin sanatın nasıl yapıldığıdır...eminim o seviyelere gelirsin arkadaşlar ne kadar gaddar bir cvp vermiş olsalarda sonuç doğru ...sen daha çok emek vermelisin...Şimdilk programı kullanabildiğini kanıtlamış oldun başarılarının devamını dilerim...