Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ArkadaŞlar Yardimci Olurmusunuz Fİyat Konusunda

ted_desing

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar hepinize bi fiyat sıkıntım var herkes farklı fiyatlar verdi türma..... gibi rev...... gibi bir yerle calısan yada bu tür firmalara benzer bi tanıdıgınız varmı.:hmm:

10.000 ad. çift taraflı a5 iki renk el ilanı : ?
30.000 ad. çift taraflı a5 dört renk el ilanı : ?

fiyatınızı bekliyorum ........

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
rev... dediğin bu değilse...: 10.000 ad çift taraf, a5, 115 gr kuşe, 4 renk 280 ytl + kdv

ted_desing

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Revizyon'dan bahsetmiştim "kerrigan". Ama su gönderildi bana ""30.000 ad. çift taraflı a5 dört renk : 510 YTL""<<<<< şaştım kaldım gercekten ne oluyo bu piyasaya birileri cokmu para kazanmak istiyo anlamış degilim.

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kimsenin çok para kazanmak gibi bir derdi yok. Sadece hakkını istiyorlar. Asıl 30,000 broşüre 510 ytl verenler piyasayı mahvediyor. Sonrada sizin gibi insanlar böyle rahatca konuşuyor. Çok para kazanıyorlar diye. Hiç alakası. Belli ki bu işten anlamıyorsunuz o zaman böyle yorumlar yapmayın. Müşteri olarak belki haklısınız ucuz fiyat istemeniz doğal ama işin işleyişini ve maliyetini bilmeden böyle yorumlar yapmayın. Ha burada 510 ytl den aşağıda fiyat verecek bulamazsınız. Gidin hemen yaptırın

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Revizyon'dan bahsetmiştim "kerrigan". Ama su gönderildi bana ""30.000 ad. çift taraflı a5 dört renk : 510 YTL""<<<<< şaştım kaldım gercekten ne oluyo bu piyasaya birileri cokmu para kazanmak istiyo anlamış degilim.

30.000 adet el bröşürü için 510 ytl bence bedava denecek bir boyutta... birileri çok para kazanmanın peşinde degil... sen ve senin gibi bir emegin işçiligin hasabını bilmeyenler yüzünden piyasa bu fiyatlara düştü...
bizde 30.000 a5 el 170 gr çift yönlü bröşürü çalışma dahil 1200-1500 ytl fiyatı var...
510 ytl bedava bence... yapan firmalara acıyorum dogrusu....

ted_desing

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bana nie sert konusuyosunuzki siz arkadaşlar. ben sadece aracıyım araştır dedi araştırıyorum sadece niyetim sizden fikir almaktı anlamıs oldum 900 ytl fiyat verende var ama bu adam 510 ytl yi neye dayanarak verdi anlayamıyorum. bende esnafım reklam şirketim var. matbaa işinden anlamıyor olabilirim ama. cahilide degilim. sizin söylediklerinizede harfiyen katılıyorum. ben 20 ytl ye folyonun metrekaresini kesiyorum. Yanımdaki firma iş yapabilmek için 12 ytlden kesiyo. devir bu devir. Saygı duyuyorum hepinize !!!

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşların tamamı piyasayı bu şekilde kızıştıran, kağıdını bile alamayacağınız fiyata işi teslim edeceğini söyleyen kişiler yüzünden sıkıntılar yaşıyor
onlarda buna kızıyor
konunuzu görünce dökülmüşler

ted_desing

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benlik bi sorun yok fiyat veren adamın acık adresini yazıyım kapısına dayanın :)

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
İşin şimdi gerçek yüzüne bakalım mı arkadaşlar.

Firma sahibisiniz ve bir iş aldınız. Tasarım okeylendi baskıya gittiniz. T**** diye nitelendirdiğiniz firmaya işi verdiniz.
Bu firmanın duvarında ne yazıyor biliyormusunuz ?

%10 Renk kaybı olabilir. Hatasız iş almak istiyorsanız %20 Ödeme yapın.

Yani işi teslim ettiğiniz de nasıl bir şey çıkacak belli değil.
Ayrıca orada bir çok kişiye de kaba kuvvet uygulandığını biliyorum.
Bir tasarım hazırladım demo aldım ve müşteriye sundum. Hatasız denildi ve o firmaya götürdüm. İş basit bir tablo
çıkan sonuç ne ?
Baskı için çalışmayı çevirdiklerinde tablolar çevrilmemiş çıkan iş çöp. Yeni den bastırdım. hatayı üstlenmediler.
Bu işin riskine girermisiniz.
Ucuz etin yahnisi misali bu arkadaşlar. A firması 500 YTL veriyor B firması 300 TL biri çok para kazanıyor demeyelim. İşin aslı astarı farklı.

ted_desing

🏅Acemi Tasarımcı🏅
lafın kısası allah ıslah etsin hepsini :( fiyat felan istemiyorum. bu işin günahınıda sırtıma yüklemeyip cekiliyorum. kim yaparsa yapsın. hak hukuk önemli diğer tarafta :) sizde dikkat edin

toprakasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar tamam baskı olayına bişi demiorum ama bizim yaptığımız iş biraz adaletsiz bu bir gerçek hani aramızda illaki vardır benm yaptığım iş herkezden güzel ben en pahallıyım diyen ki zaten bu meslekte yıllardır kötüyüm diyenini görmedim birimiz normal bir şirkette bir broşör tasarımını atıyorum 500 yaparken belki onun kadar iyi olmayan fakat kalite bi ajansda çalışan arkadaşlarımız 1000 yapıyor markalaştık anlıcanız emeğin sosyetesi sanatın fiyatı olmaz birazda bizim hatamız var bilmiyorum yıllardır bu işde olanlara soruyorum bugüne kadar kaç kişi yetiştirdiniz daha doğrusu kaç kişi yanımızda bi kaç ay takılıpda grafikerim diye piyasaya çıktı valla eskiden beni arabayla gelir alırlardı şimdi herkes grafiker herkes iş yapıo basıo adam kırtasiye broşör yapıo matba ne yapsın boş yatcama diyo adam bari elemanın parasını kurtarim yani bu bir denge bizimde suçumuz var

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ben matbaacıyım ve 510 ytl gibi rakamlara sadece gülüyorum.Ne bilgisayarımın ne de makinemin düğmesine basmam bu fiyatlara.İşin hakkı ve olması gereken asgari fiyatlar :

10.000 ad. çift taraflı a5 iki renk el ilanı : 250 ytl
30.000 ad. çift taraflı a5 dört renk el ilanı : 900 ytl

bu fiyatlara kdv ve tasarım ücreti DAHİL DEĞİLDİR...piyasa çok kötü ve allah herkese kolaylık ve sabır versin..ne diyeyim..

evren diril

🌱Yeni Üye🌱
zaten o tür firmaların ömrüde uzun olmuyo...merak etmeyin arkadaşlar piyasayı allah bullah ettikleri gibi kendi düzenleride kalmıyor.Artık herkez matbaacı oldu kuruyemişci bile kart işi alıyo berber müşterilerine el ilanıda yapıyoruz abi diyor.Allah yardımcımız olsun.