Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Aşağıdaki özelliklere sahip grafiker tasarımcıları aranıyor.

hcaliskan

🌱Yeni Üye🌱
Aşağıdaki özelliklere sahip grafiker tasarımcıları aranıyor.

1. Başkalarına saygı duymadığı halde, kendisine saygı duyulmasını isteyen,

2. sabah mesai 9 da başladığı halde her gün işe 9,30 -10,00 da gelip ne oldu ya geç geliyorsam, ben sanatçı ruhlu adamamın bana öle sabah asker gibi 9,00 da mesai ters, işyeri displini beni ilgilendirmez, ben geçte gelse işmi zamanında yaparım, ama geldiğimde işyerinde çay hazır olmuş, masam silinmiş olmasını isterim, temizlikçi bayan hergün zamanında gelip işini yapmış olması lazım diyen,
    • Bilgi durumun nedir?
    • Ben mesleğimde profesyonelim abi, indesigni iyi bilirim, coreli iyi bilirim, photoshopu öttürürüm. 8 yıldır bu işlerle uğraşıyorum.
    • peki indesign de datamerge işlemini rahatça yapabilirmisin?
    • abi ben genel olarak biliyorum. o dediğiniz hiç yapmadım ama bir kere görsem kaparım.
    • peki xml veri ile şablon tasarımı birleştirebilirmisin ?
    • abi onuda bilmiyorum ama sorun değil yani wordden excelden kopyala yapıştırla çok hızlı yaparım abi,
    • bu dediklerimin nette videolu örnekleri bile var arkadaşım yani mesleğini bilmen adına takip etmiyormusun ?
    • abi senin bu dediklerini herkes istemiyor ki. piyasadaki işler malum. senin dediğin biraz special işlerde geçerli ama yaparım merak etmeyin
    • allah allah bakalım daha neleri duyacaz. 100 sayfalık katalog işimiz var biz indesign istiyoruz. çok sayfalı işlerde indesign daha iyi, corelde sıkıntı oluyor diyorlar?
    • abi kim demiş onu ya ben corelle 400 sayfalık katalog hazırladım. alışkanlık meselesi bunlar. kim hangi programı daha iyi kullanıyor, hangisine aşina ise onu söyler. ben coreli çok iyi bildiğim için indesigten daha hızlı hazırlarım merak etmeyin.
    • corelde de xml ile birleştirme işlemleri yapılıyor
    • evet ama ben şimdiye kadar yapmadım lazımda olmadı. ama yaparım.
    • corel kaçı kullanıyorsun ?
    • 12 abi
    • bizde 15 var. 15 daha da gelişmiş neden geçmedin?
    • abi lisans meselesi aslında çokta fark yok arasında, 1-2 özellik ekliyorlar 15 diye çıkarıyorlar.
    • trial veriyonları ücretsiz değilmi indiririr özelliklere bakarsın kendini geliştirmen açısından?
    • para tuzağı abi ya 6 ayda bir versiyon çıkarıyorlar. ufak tefek 1-2 özellikle. aslında çok bir fark yok inanın. birde ben 12 ye çok alıştım kısayollar falan çok seri gidiyorum.
    • .......
    • .......
    şeklinde uzayıp giden saçma sapan bir iş görüşmesinde bulunabilecek,

• ne kadar zamandır bu işle igileniyorsunuz ?
    • 5 yıldır profesyonel olarak corel, photoshop, freehand hepsini kullandım.
    • cv de yazdığına göre, bayağı bir yer değiştirmişsiniz. sıkıntı nedir? hep işverenlerdemi ?
    • inanmayacaksınız ama ben şimdiye kadar 20 tane yerde çalıştım hep patronlarla ilgili meseleler?
    • nedir mesela yani bizde bilelim aynı şeyleri yaşamayalım?
    • bazen bende kendime soruyorum problem bendemi diye ama inanın değil. paramı zamanında alamadım, ayrıldım. tacize uğradım ayrıldım, mesai paramı vermediler köle gibi çalıştırdılar, hergün işe geliyorum burunlarından kıl aldırmıyorlar. cebimde sigara param yok 10 tl avans zor veriyorlar gibi.
    • peki işverenin işine yarıyorsan, kalifiye elemansan, işinide düzenli yapıyorsan adam seni niye dışlasınki?
    • işte herkes burada yanılıyor. aslında bizler sanatçı ruhlu kişileriz. bize nasıl davranacaklarını bilemiyorlar. bu işler öyle 5
    • 10 dakikada olacak şeyler değil.
    • mesela biraz açıklarmısın ?
    • abi şimdi adam benden kurumsal çalışma yapmamı istiyor. nedir bunun normali en az 15 gün
    • 15 gün normalmi?
    • herhalde abi. kartvizit, fatura, dosya, antetli kağıt, bunların toplam hazırlanması birde işe ruhunu katacaksın öle tasarım anında olmuyo ki
    • peki senin bu 15 günde hazırlayacağın kurumsal çalışma için ben ne kadar ücret alabilirim biliyormusun piyasa şartlarında,
    • abi onu bilmiyorum ama işin hakkı bu. peki siz nasıl yapıyorsunuz
    • herkes gibi bende maliyetleri hesaplamak durumundayım. egrafiker diye bir site var. 30 tl ye devamlı müşterisi olduğum için netten yoluyorum isteiğimi. çokda güzel 4 çeşit logo örneği gönderiyorlar. ufak tefek istekleri düzenleyip bana 2 günde teslim ediyorlar. bende olnu alıp matbacıya veriyorum. şablondan dizayn örneklerinden beğeniyorum.matbu evraklrımı hemen hazılıyor.
    • sende herkes gibi kolayına kaçıyorsun yani abi
    • şimdi bu işlem için sana 800 tl maaş versem 15 günde bu iş için benden 400 tl maaş almış olusun.
    • ben zaten 800 maaşa çalışmam abi. 1.200 isterim
    • o zaman bir çalışmanın maliyeti 600 oldu diğer masraflar hariç. peki ben bunu müşterime kaça satabiririmki bu kadar yüksek maliyeti kabul edebileyim.
    • abi ben sana öle bir creatif çalışma yaparımki artı sen onu müşteriye kaça kaktırabilirsen, o senin pazarlama kabiliyetine kalmış.
    • kaktırabilirsem ? çok yanlış bir düşünce bence
    • ben bu şekilde çalışırım abi tabii sizde haklısınız ama
    • ....
    • ...

şeklinde uzayıp giden saçma sapan farklı bir iş görüşmesinde bulunabilecek,

3. işyerinde kendisini iş yapıyormuş gibi göstererek, ama bu arada iş ilanlarına cv gönderen, arkadaşlarıyla msn de görüşen, face takılan,
  4. işyerinde 2 sayfa açıp, bir sayfada mevcut işin sayfası yüklü gözüküyorken, çalışma süsü verip, diğer sayfada aldığı freelancer işleri yapan,
  5. sabah işe genelde hiçbir zaman zamanında gelmediği halde akşam mesai saatini 1 dakika bile geçirmeyen,
  6. akşam kız arkadaşımla, kankilerle, takılcam eğlecem diye işten çıkıp, başka bir yere matbaaya gidip freelance iş yapan, yada evdeki yaptığı, işyerinde yaptığı, işlerin digital çıktılarını almak için digitalciye giden, bu durum anlaşıldığında şöyle bir diyalogla karşılacağımız
    • hani sen bana 1000 tl maaş ver abi ben free çalışmayı anında keser herşeyimle sana çalışırım dememişmiydin
    • evet abi demiştim ama kıramadım çok ısrar etti
    • benim bilgim olsaydı bari
    • abi sende ya 1000 veriyon diye köle olmamı istiyorsun ne olmuş 1-2 iş yaptıysak geçim dünyası anla biraz ama maaşımı yükselt kesin söz yapmam.

7. çalıştığımız takdirde aşağıdaki geçecek örnek bir konuşmayı yapacak (erkek)
    • ne yaptık bugün bakalım, işler nasıl ? logo çalışması nasıl oldu. diğer işler.
    • abi bütün hayalgücümle bi logo çalıştım sorma.
    • diğer işler ?
    • abi onlara zaman kalmadı. ama süper bir logo yaptım.
    • iyi bakalım ozaman .hıımm. bu bana tanıdık geliyor. arşivden vektörden biraz mutasyona uğratmışsın. unique bir tasarım değil bu.
    • yok abi olurmu tamamen ben düşündüm.
    • kardeşim illa arşivden bulup geleyimmi bu şekil bana tanıdık geliyor.
    • abicim elbette esinlendik ama becerimide katıp ortaya mükemmel bişi çıktı.
    • akşama kadar hazır bir vektörle oynayarak oyalandın yani,
    • abi ben işime gereken hassasiyetin gösteririm
    • iyi be kardeşim kendimi kandırıyorsun, benimi, akşama kadar yatmışsın, ya nete takıldın kaldın, yada biz işyerinde yokuz diye sallandın
    • yok abi nete takılmadım
    • o zaman sorun ne bu iş bu kadar zamanda olması sıkıntı
    • abi aslında moralim bozuk,
    • neden?
    • kızla kavgalıyız aramız açık bu günlerde,
    • ben ne yapayım aranımı düzelteyim,
    • 1-2 sonra düzelir abi merak etme
    • peki bakalım o zaman log sistemine ne yapmışsın makinada,
    • abi sen log sistemimi kurdun işyerine bizden habersiz
    • evet ne var bunda sizden izinmi alacağım
    • bende yanlış abi özel hayata müdahele bu hemde beni sıkariş üretemem
    • neden yanlış işyeri benim, makina benim, neden böyle bir sistem kurmayalım, gel bakalım birlikte ne yapmışsın ben yokken
    • rica ederm abi olmaz öle şey
    • gel birlikte bakalım. bak ben 10,20 de işyerinden ayrılmışım. sende 10,32 de xxx sitelere girmişsin. biraz gezinmişsin. moralin düzelsin diye tabii. moralin düzelmiş. demekki sanatçı ruhlu insanların morali x sitelere girince düzeliyor. sonrada iş ilanlarını kontrol etmişsin. mailine bakmışsın. bir kaç kişiye iş için cv ve örnek göndermişsin. sonra ne yapmışsın. bizimle ilgisi olmayan bir iş çalışmışsın. saat 13,00 de yemek molası log kapanmış.
    • saat 15,20 de tekrar açmışsın makinayı. arada geçen zamanı baya bir yemek molası yapmışsın. sonrada bana gösterdiğin logoyu arşivden hazır vektörden kırkıp biraz değişkilki efekt vermişsin. bu logoyu taplam harcıdığın zman loga göre 23 dakika. sonra tekrar grafikerler sitesine girip ben gelinceye kadar oyalanmışsın.
    • abi ayıp oluyor ama senin yaptığın,
    • benim yaptığım ayıp oluyor, senin yaptığın ne oluyor?
    • işte sizin gibi patronlar yüzünden meslekten soğudum.
    • sen kendini kandırmaya devam. asıl biz sizin gibi insanlar yüzünden bu meslekten soğuduk ve insan faktörü olmadan nasıl bu işlerimizi sorunsuz yapabiliriz diye alternatif arıyoruz.
  8. yada çalışırken şu şekilde başka bir örnek yaşatacak (bayan)
    • .......... hanım odama bir gelirmisin, özel bir şey görüşeceğim.
    • . buyrun efendim.
    • bugün sizin makinanıza sizden başka biri oturdumu?
    • hayır efendim. biliyorsunuz daha öncede konuşmuştuk. benim odama herkes girmiyor. makinamada kimseyi elettmem.
    • evet bende bundan dolayı özellikle soruyorum zaten.
    • hayır kesinlikle kimse oturmadı efendim.
    • peki o zaman, sizin makinanızdan xxx sitelere giren kim?
    • Nee !!!! ne sitesi , kim girmiş efendim?
    • bakın log listesinde sizin ip den şu şu sitelere girilmiş
    • lütfen yani ....... bey. teeessüf ederim. ben bir bayanım. bu şekilde konuşmayın.
    • iyide kardeşim. bayansın anladık. makinana senden başka kimse oturmuyor onu da anladık ta, nasıl oluyor da bu sitelere giriliyor. sizin makinaın ip si belli.
    • efendim ip lerde bir yanlışlık falan olmasın. geçen ben nette gördüm bazen başkaları başkasının üzerinden girebiliyormuş.
    • ....... hanım. yani log sistemimiz yanlış bilgi veriyor
    • neden olmasın efendim hata yapamazmı yani
    • peki neden siz işlerinizi yaparken hata yapmıyorda, sadede xxx sitelere girilince hata yapıyor bu sistem . devam edelim bakalım listeye bakmaya. loga göre, xxx siteden sonra, kadınca dünyası sitelerine girilmiş,
    • teessüf ederim ....... bey.
    • asıl ben teessüf ederim ......... hanım. maden herhangi bir sıkıntınız yokda ne diye kan ter içinde kaldınız?
    • .........
    • ..........

9. işyerine giyimine, makyajına dikat etmeden gelecek, modernite adı altında sözde başkalarından ayrı görünüme sahip olarak klas yaparak, ben uzaydan geldim merhaba dünyalılar havasında,
    • karşıdan bakıldığında, erkek olarak küpeli, yırtık jeanli, saçları jöledenmi yoksa yağdanmı parladığı pek belli olmayan, bilgili, kültürlü, entel dantel havalarında ve giyiminde olduğu halde, makina başında çalışırken, damar müzikleri takılan,
    • bu ne aceyip iş böle kardeşim, bu ne perhiz, lahana turşusu dediğinizde ise
    • tarz meselesi abi, kızlar böyle görüntüye hasta abi tavlama meselesi yani diyen
    • e ozaman klasik müzik dinle bari ne o damar müzikleri
    • abi ne yapayım aslınza zevkim o, ama öle deyince beni kıro kabul ediyorlar
    • eden etsin sanane ya sen kendine bak
    • öle olmuyo abi tabi sen yapmışsın evini yurdunu yengede var. şimdi anca öyle manita yapılıyo diyerek kendini yetiştirme adına taklitten öteye gidemeyen,
elemanlar arıyoruz. evet yukarıdaki özellikleri taşıyorsanız, mail gönderiniz.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Dikkat!

1. İş veren ya da İş arayan ilanlarına cevap veren her üye bölüm kurallarını okumuş olarak kabul edilir.
  2. İlanlarınızın onaylanması için ilgili açıklamada verilmiş örnek şablonlara göre konu açılmadığı takdirde ilanlarınız onaylanmayacaktır.

Duyurular:

İlanları veya sayfamızdan da takip edebilirsiniz.

Öneri Siteler:

Grafik Sözlük:
İnternet sözlüklerini bilmeyen yoktur. “Ben bilmiyorum” diyorsanız öğrenmenin de yaşı yoktur. Ayrıntılı bilgi için...

Logo Sitesi:
Her grafik tasarımcının işine yarayabilecek logoları bulabileceğiniz ya da elinizde bulunan logoları yükleyerek daha sonra da kolaylıkla erişebileceğiniz site Logomuz.com

halley

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şaka mı bu ya :)

bi yandan da haklı bir işveren ilanı aslında
böyle insanlar yüzünden ortam kirleniyor ve işimiz küçümseniyor artk.

graphistm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şaka mı bu ya :)

bi yandan da haklı bir işveren ilanı aslında
böyle insanlar yüzünden ortam kirleniyor ve işimiz küçümseniyor artk.

olur mu dostum böle sey.. o zaman işverende kendini alanında geliştirsin ve bu şekilde kişiler kapısından bile geçemesin.. Sapla samanı ayırmak gerek !!!

halley

🏅Acemi Tasarımcı🏅
olur mu dostum böle sey.. o zaman işverende kendini alanında geliştirsin ve bu şekilde kişiler kapısından bile geçemesin.. Sapla samanı ayırmak gerek !!!

iki tarafında eksikleri varsa eyvallah ama şurda geçen olaylar tek taraflı gibi duruyor.

necoti81

🌱Yeni Üye🌱
bir sürü zırvalıklar yazmaktan mail adresi yazmamışsınız! tebrikler!

graphistm

🏅Acemi Tasarımcı🏅

iki tarafında eksikleri varsa eyvallah ama şurda geçen olaylar tek taraflı gibi duruyor.

4. maddeye tekrar bir göz gezdirirsen aslında işvereninde zihniyeti ortada.. Piyasa şartları gibi komik bir savın arkasına sığınıp ucuza iş yaptırmak derdinde.. Sözü geçen iş 15 gün olmasada 30 TL. ye yaptırılacak kadarda ucuz değil.. En azından bu işte senelerini geçirmiş ve eğitimi ile deneyimini birleştirmiş birisine verilebilecek bir tutar değil..

Bu durumda çarşısına pazar versin demek istiyorum :)

goldsmiley

🌱Yeni Üye🌱
işveren ucuza iş yapıp öldürecek elemanından her türlü grfik programı kullanmasını isteyecek baskı grafikeriyle web grafiği ile uğraşanları tek kişide birleştirip ucuza çalıştıraca, grafiğin bir hayal gücü ve gereksinimini istediğini es geçip kendine köle almış gibi davranacak ama asla paranı zamanında vermeyecek, hakkını zaten veremeyecek 800 maaşı çok sanacak kadar saf olacak, resmi tatilleri yiyecek, birde utanmadan esnek saat isteyecekler ve senden kölelik yapmayı bekleyipte her biri ayrı kişiliğe sahip laf söyleyecek kişiler önce kendilerini düzeltsinler adam gibi patronluk yapıp hak yememeyi öğrensinler grafiğin seyyar tezgahta satılacak kadar ucuz olmadığını bilsinler sonra laga luga yapsıınlar he hemen yalaka ne olsa yaparım diyen grafikerlerde bunları desteklerse biz asla adam olmayız grafikerler olarak

asudeli

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kurandakidin.net
Tencere dibin kara, seninki benden kara!

Bu ülkede kokuşmayan bir şey kadı mı acaba!

Patronlar kro ama para onlarda... İşçiler her şeyin en iyisini bilir ama yapmaz!

Üç kuruşa maaşlı kölelersiniz siz hem! Ayda 900 tl verir gününün en verimli zamanlarını çalar kendime köle yaparım seni! Aldığın maaş da bi b.ka yaramaz, elektriğini, suyunu, telefonunu, yol paranı anca verir kirayı zor yetiştirirsin, gerisini geber gitsin.. Yeter ki benim işimi yap!.. Ben her şeyin en lüksünü yaşarım, param var kime ne!

Yukarıdaki "özelliklere" sahip diyen çok bilmiş önce şunu bilsin ki yukarıda saydıkları birer "özellik" değil. Ne olduğunu kafası basmıyor çıkmış ahkam kesiyor.. Çok dolmuş belli de hırsız suçlu hadi de hiç mi suçu yok ev sahibinin!

Öğrenmiş iş veren olarak iki farklı kelime, gerisi laga luga... Corel 12 olsa neee 15 olsa ne! Sen çok mu biliyorsun da ahkam kesiyorsun peki.. İşimi yaptıktan sonra ne fark eder; sanıyor ki bi üst versiyon çıkınca allame-i cihan olunuyor... E çok biliyorsun madem buyur kendin yap işini, paranı da kendin kazan, başın da ağrımasın değil mi!

Herkes kendine yontuyor vel hasılı kelam... Kimse durup da kendine bir bakmıyor, önce ben kendimi adam gibi düzelteyim, saygı bak nasıl sökün ediyor kendiliğinden demiyor kimse... Herkes özellikle de iş verenler (sanki hayat bahşediyorlar) bi dev aynalarında, noluyorsa! Vay ki ne vay...
...

ebrukerimoglu

🌱Yeni Üye🌱
evett bu özellikleri birebir taşıyorummm ve bu müstesna özellikleriii bilen kabul edennn aynı özelliklere ve kültüre sahipp siz müstesnaaa!!!! patron adaylarımlaa hemen görüşmek istiyorumm nede olsa aynı dili konuşuyor olmak önemlii

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Her iki tarafın da kendine göre haklı yanları var elbet fakat hakkımızı savunacağız derken haksız duruma düşmenin de ancak düzgün bir iletişimle önüne geçilebilir.

Sayın hcaliskan; yazınızı (ilan mı demeliyim yoksa kestiremedim tam) keyifle okudum. :) Umarım istediğiniz (?!?!?) gibi bir eleman bulursunuz.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
kardeş keserine odunmu arıyorsun ?

her ne kadar bazı haklı gerekçelerin olsada...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Çok beğendim ben... Piyasa bu tiplerle dolu, hep tek taraflı düşünüşler yüzünden çıkmazdayız. Saygılar bundan dolayı sona erdi. Kutluyorum ben. :alkis:

karakayasulo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Valla sabah sabah iyi geldi.... Fıkra okumaktan iyidir.... Emeğinize sağlık... güzel yazmışsınızç. ama kim oldugunuz belli degıl. birde mail verseydiniz..... iyi olurdu ama...

felix

🌱Yeni Üye🌱
eywahlar olsun tamamen eg..fik.r reklamı olmuş efenim bu yazı. güzeel sevdim.:)