Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Atatürk Orman Çiftliği Ödüllü Logo Çalışması

akalin1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isaakalin.com
az önce nette dolaşırken denk geldi ilgilenen arkadaslar burdan inceleyebilir..

ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NDEN ÖDÜLLÜ LOGO YARIŞMASI​

Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, misyon ve vizyonuna uygun, devlet kurumu olma niteliğini ön plana çıkarıcı, akılda kalıcı, çeşitli medya ortamlarında kullanılabilir özellikteki yeni logosunu oluşturmak için ödüllü yarışma başlatmıştır..

Yarışma, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki tüm profesyonel ve amatör grafik tasarımcılarına açıktır.

Birinci seçilecek logoya 6 bin TL’lik ödül verilecek olan yarışmada ayrıca mansiyon başına 2 bin TL olmak üzere iki adet mansiyon ödülü verilecektir.

Yarışmaya katılacak olanlar, eserlerini 19.11.2010 günü saat 17:00’e kadar teslim edebileceklerdir.

ÖDÜL :
Başarı : 6.000 TL

Mansiyon : 2.000 TL

Mansiyon : 2.000 TL

Logo Yarışması Katılım Şartnamesine BURADAN ulaşabilirsiniz..

Benzer konular

X-R@Y

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Neden kimse yorum yapmamış. Sorun varsa bizde katılmayalım.

mutti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Neden kimse yorum yapmamış. Sorun varsa bizde katılmayalım.

Sorun yok sadece insanlar artık bu tür yapılan yarışma organizasyonlarında hayal kırıklıgına ve emeklerinin boşa gittini gördükçe yarışmalara katılmama kararı alıyorlar haklı olarak.

strathmore

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
alper-ozan.blogspot.com
Katılmayı planlıyorum.bilgi topluyorum,hafiften kafamda birden çok tasarı oluşmaya başladı bile.atatürk orman çiftliği ile ilgili bir yarışma haliyle çok anlamlı.

denofreestyle

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dunyamedya.org
hep boş hep boşa çaba yine bir yen bir dayı oğlu bir komşu kızı çıkar suya sabuna dokunmadan cukka yapar bizde yuh lan bu logomu kazanmış diyerek herzmanki gibi boynumuzu öne eğip harcadığımız zamanın derdine düşeriz ....

mcshn

🌱Yeni Üye🌱
çook haklısın üstadım

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence logolar yarıştırılmaz. Biz gafikerlerin yaptığı tek şey var o da bu yarışmayı düzenleyenleri tatmin etmek acı ama gerçek...

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Branşı grafik tasarım olmayan birini seçici kurulun içinde görmeye tahammülüm kalmadı artık. Eğer dandik (hatalı) bir logo seçilirse bu sefer çok ağır laflar edecem.
not: bu yarışmaya katılmayacam ama takip edecem.

Son düzenleme:

berkok83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü Logo Yarışması jürisi 23.11.2010 tarihinde AOÇ Müdürlüğünde saat 13.00’da toplanmıştır. Toplantıya şartnamede ismi yer alan tüm jüri üyeleri katılmıştır. Logo yarışmasına katılım sağlayan 199 adet zarf jüri üyeleri tarafından açılmıştır. Yarışmaya toplam 234 eserin katıldığı tespit edilmiştir.

Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren eser olmadığı bildirilmiştir.

BU KADAR ARKADAŞLAR....

berkok83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
En azından açıklama daha tatmin edici yada daha yumuşak bir şekilde dile getirilebilirdi.Bu kadar insan merakla bekliyor.Bu şekilde bir cevap insanı üzüyor.Daha profesyonel bir dille insanlara duyurulabilirdi.Gerçi her logo yarışmasının ardından bir sürü spekülasyon oluyor ama insanların katılım isteği bile kalmıyor...

Carbon-Monoxide

🌱Yeni Üye🌱
Mansiyon ödülü vermelerine engel olmamalıydı.Böylesi hiç yakışmamış
Benim gibi yarışmaya katılan herkese geçmiş olsun...

mcshn

🌱Yeni Üye🌱
çok şaşırdım

yani arkadaşlar bundan sonra kesinlikle ve kesinlikle böyle yarışmalara girmeyeceğim artık iyice emin oldum benim yaptığım çalışmalar bunlardı belki sadece bana göre iyi olmuştur bilemem ama en azından kurumun logosundan daha iyiydi eğer iyi yada kötü logolarım hakkında fikirleriniz varsa duymak isterim
aoc0.jpg

Carbon-Monoxide

🌱Yeni Üye🌱
mcshn gerçekten logolarınız kurumun şuanda kullandığı sekreter tasarımlı logosundan daha verimli, şık ellerinize sağlık.
Yanlız bu tür yarışmalarda tasarımcıya yapılan haksızlıklar yüzünden bende katılmama kararı aldım.
Şu kural biraz düzenlense yarışmalar böyle havada kalmaz.
(Sadece bu yarışma için değil genel olarak )

'' Eserlerin AOÇ’nin ihtiyacını karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle yarışma tekrarlanabilir ya da her aşamasında iptal edilebilir veya seçici kurul ödüle layık görmeyebilir.''

akkaya1606

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en azından mansiyon yada teşvik verebilirlerdi .. sağlık olsun yarışmaya bende katılmıştım ...

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bilinç altına gizli mesaj gönderiyor bu amblem

Bu amblem başlıkdada belirttiğim gibi son derece tehlikeli bir amblemdir.Aslında bu yorumu yapmak bile son derece cesaret gerektirir.Ama eminimki bu logoya bakan bir çok kişinin bilincinde birazdan açıklayacağım çağrışım yapıyordur mutlaka.Bu amblemde A harfi OÇ harfinden ayrı yazılarak yanlış bir uygulamaya gidilmiş.Tasarımcı dediğin biraz ince düşünmeli bence.Ne yazdığını ne çizdiğini bilinçli yapmalı.OÇ harfinin açılımını yaparsak Atatürke hakaretten suç işlemiş oluruz.Tasarımcı bilerekmi veya bilmeyerekmi yapıyor bu amblemi orasını bilemem ama bildiğim bir şey varsa oda OÇ harfinin açılımı ile ilgili Türk insanın öfkelendiği anda en çok kullandığı 2 kelimedir bu OÇ.Bu ambleme bakan birçok insanda bu çağrışım yapar.Bu amblemin dış dairesine Atatürk Orman Çiftliği yazarak tasarlanmış olsaydı bu sorun ortadan kalkardı.Bu amblem bu haliyle bilinç altına gizli mesaj gönderiyor.Son derece tehlikeli.Bu amblem acilen kaldırılmalı.

Not: Bilinç altına gizli mesaj gönderme ile ilgili bir psikoloğa danışarak en sağlıklı bilgiye ulaşılır.

heroic

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkdaşlar aranızda yeniyim. Yarışmaya katılan amatör tasarımcılardan biriyim lakin Atatürk Orman Çiftliğinin yarışmasına 234 katılan eser olmasına rağmen hiçbirini dereceye sokmamasına o kadar şaşırdım ki. 234 az bir rakam kesinlikle değil ve Kurumun bunca esere resmen haksızlık yaptığını düşünüyorum. O kadar zaman vakit harcayan insana, bu kadar kısa ve bir o kadar kaba açıklama ile başlarından sağmasına resmen bozuldum. İnsan her ne kadar birinci olmasa da vakit harcadığı bir şey için bu kadar yüzeysel ve kaba bir mesajı haketmez diye düşünüyorum. Her ne kadar kuruma bununla ilgili bir mail atmış olsam da hiç birinin umurunda olmayacağı aşikar. Neyse yarışmaya katılmış olan tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Bundan sonra böyle yarışmalara kesinlikle katılmayacağım..

giyo

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bu amblem başlıkdada belirttiğim gibi son derece tehlikeli bir amblemdir.Aslında bu yorumu yapmak bile son derece cesaret gerektirir.Ama eminimki bu logoya bakan bir çok kişinin bilincinde birazdan açıklayacağım çağrışım yapıyordur mutlaka.Bu amblemde A harfi OÇ harfinden ayrı yazılarak yanlış bir uygulamaya gidilmiş.Tasarımcı dediğin biraz ince düşünmeli bence.Ne yazdığını ne çizdiğini bilinçli yapmalı.OÇ harfinin açılımını yaparsak Atatürke hakaretten suç işlemiş oluruz.Tasarımcı bilerekmi veya bilmeyerekmi yapıyor bu amblemi orasını bilemem ama bildiğim bir şey varsa oda OÇ harfinin açılımı ile ilgili Türk insanın öfkelendiği anda en çok kullandığı 2 kelimedir bu OÇ.Bu ambleme bakan birçok insanda bu çağrışım yapar.Bu amblemin dış dairesine Atatürk Orman Çiftliği yazarak tasarlanmış olsaydı bu sorun ortadan kalkardı.Bu amblem bu haliyle bilinç altına gizli mesaj gönderiyor.Son derece tehlikeli.Bu amblem acilen kaldırılmalı.

Not: Bilinç altına gizli mesaj gönderme ile ilgili bir psikoloğa danışarak en sağlıklı bilgiye ulaşılır.

ülke elden gidiyor sen hala yok bilinçaltına mesaj gönderiyor yok şöyle tehlikeli yok böyle tehlikeli diyorsun. artık bilinçaltı olayı fln geçti gitti..direk bilince suikast var..bırakın bu işleri allah aşkına..!!