Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Autocad'de çizilmiş görseli Corele almak ''bir yardım''

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
autocad te cizilmiş bir iş var kartonpiyer ölçüleri bunu ben nasıl corele alabilirim

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Forum içinden basit bir arama ile cevap bulunabilir mi? Mümkün? Konuyu bir inceleyin cevap unsuru, çözüm varsa / yoksa belirtirsiniz.

''Merhaba;
Biraz geç bir cevap oldu ama sitenizle yeni tanıştığım için ancak cevaplayabiliyorum autocad dosyasını nasıl corel yapabilirim
AutoCAD de ki bir çizimi kusursuz olarak Corel'e (veya başka bir programa) aktarabilirsiniz. Öncelikle dairesel olan çizimler köşeli çıkmaması bu çizimlere yaklaşıp "RE" komutunu giriyoruz ve köşeli olmayan hatlar düzeliyor. Sonra "EXP" yani export komutunu giriyoruz ve karşımıza dosya kayıt penceresi çıkıyor. Bu pencerede dosya tipi olarak "M etafile (*.wmf)" yi seçiyoruz ve export yapmak istediğimiz çizim alanını seçiyoruz. "Enter" a bastığımızda dosya kaydedilmiş oluyor. Bu .wmf dosyasını Corel'e attığınızda AutoCAD de kinin aynısı çizim bizi bekliyor. autocad dosyasını nasıl corel yapabilirim Umarım birilerine yardımcı olabilmişimdir...''

https://www.grafikerler.net/autocad-dosyasini-nasil-corel-yapabilirim-t3286p2.html