Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Aysakar web tasarım dizaynı için

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlk olarak kendi sitemi yapmak istedim önerilerinizi bekliyorum...
aaaaau.jpg

Son düzenleme:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Eğer konu başlığınızı 15 dk içinde düzeltmezseniz kimse değerlendiremeyecek , çünkü kurallara aykırı bir başlık . Lütfen kurallara bir şekilde başlığınızı düzenleyin.

Örnek başlık :
Etemoğlu A.Ş. için web tasarımı

socialworker

🌱Yeni Üye🌱
ilk dikkatimi çeken sarının uyumsuzluğu ve yanlış font seçimi. Ayrıca tasarım ile ilgili bir sitenin bannerinin de bu kadar basit olmaması gerektiği düşüncesindeyim.

Dexoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Müşteri bu siteye girince ben size site yapayım der :D

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Açıkcası ben mesleği webmaster olan birisi için, daha iyi bir çalışma beklerim :)

Genel şablon itibariyle fena değil.
Fakat; öncelikle kesinlikle fontları değiştirmelisiniz.
Yapmış oldugunuz benner da sitenin genel düzenine uygun koyu bir desen ve ton deneyin.
menü yazı renkleri değişmeli bence.
Ve banner da gereksiz objeler kullanılmış, yazının bulundugu alan ve yazıbiçimi(rengi-stili-fontu) hoş durmuyor.
Çalışmada kullandıgınız Resim/fotoğraflarda dekube sorunu var...O yüzden vektör kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu konuda biraz deneme ve araştırma yapmanızı öneririm.

Özellikle renk uyumuna dikkat edin...Emeğinize sağlık.
İyi çalışmalar dilerim.

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vaaay süper eleştiriler teşekkürler... Benmde içime sinmedi aslında bu renkler peki sarı yerine hangi rengi önerirdiniz?

Kırmızı
Mavi
vs...

amid21

🌱Yeni Üye🌱
açıkçası bir wep master olmasamda forumlarda çok zaman geçirmiş biriyim...
Fikrimi dile getirmek gerekirse arkadaşlrın dediği gibi okadarda cekici değil çok basite kaçılmış tasarımda bence yinede eline sağlık diyelim

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu görmüş olduğunuz görüntünün tamamını değiştiricem fikirlerinizi bekliyorum...
ve ayrıca

Kırmızı-Siyah uyumu için yorumlarınızı

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Siteyi yeniledim sizce bu nasıl ?

aaaagwk.jpg

resmi kaydedip bakmanızı tavsiye ederim

Dexoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Rica ediyorum kendine webmaster falan deme.Tasarımın cidden çok vasat.Herkes webmaster,grafiker,tasarımcı vs.. oldu.Lütfen biraz saygı gösterelim.Bu işin hakkını ne zaman verirsek o zaman kendimize webmaster diyelim...

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Trt bile dizi tanıtımlarında Comic Sans kullanıyor artık nefret eder oldum :) bence daha comic sans kadar bold degil de daha ince yazı tipine sahip font kullansan daha hoş olur ve background ile orta bölüm arasında biraz daha calıssan iyi seyler cıkar gibi...saygılar

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
bence renk seçiminde çok sorununuz var renkler uyumlu olmadığı zaman çalışmanız pek hoş durmuyor

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Oku!

Öyle atıp tutmakla olmuo yaz google ye aysakar gir siteme şimdi link vermiyim burda. O çizdiğim ilk tasarımdı sen benm yaşımdayken maus tutmasını bilmiyodun oturduğun yerden yorum yapmak kolay dexoy

MaciT

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba;

Fikir ve düşünce olarak yapmış olduğunuz tasarımlar başlangıç için normal olanı, fakat günümüz teknolojisine baktığımız da ve yapmış oldunuz tasarımı kıyas edecek veya yorumlacak olursak, size önerilerim şunlar olacaktır.

» Web Sitesinin Kullanılabilirliği
» Verilen hizmeti yansıtıyor olması
» Ticarete dayalı bir web sitesi olacaksa müşterilere hitap etmeli
» Daha sade ve şık gözleri yormayan renkler seçilmeli
» En önemlisi yapılan tasarımı, tasarlıyanın kendisinin yorumlayabilmesi ve kendi eksikliklerini görebilmesi.

Size tavsiyem tasarım yaparken kullandığınız programların işlevselliğini kavramanız ve Milyarlarca olarak tabir edilen web sitelerinde sadece bir kaçını kendinizin beğendiği web sitelerini örnek almalı ve bu doğrultuda tasarım yapmalısınız.

Kolay Gelsin

ercan_hacioglu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webdizaynstudyo.com
aysakar arkadaş öyle istersen siteme git bak demekle olmuyor , tamam editlemişsin 0789.fla yı atmışsın sitene aynı flash tan sana TEMSAN Türkiye Elektromekanik Sanayi haricinde başka örnekler de çıkarırım. Hem kendin çalıntı sistemi kendi sitene kuracaksın hem de yorum yapana çemkireceksin , olmaz böyle dikkat et kendine...

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Haftada bir site yaptığımız için editlemeylede uğraşıyoruz arkadaşım. Çalma kelimesi olmuo ama editlemek template arşivini kullanmak dicektn heralde. Ben binlerce arşivimden sadece bir tanesini editlemişim. Oturum sabahlara kadar çizdiim site 25.01.2010 tahinde yayından kaldırdım. Örnek mi istion kralını gösteriim ben sana

ercan_hacioglu

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.webdizaynstudyo.com
Değerli arkadaşım sen benim demek istediğimi anlamamışsın. Öncelikle konunun başına dönelim, çalışman için yorum istedin, eksiklerini söyleyen arkadaşa çemkirdin ve bak ta site gör tarzında adresini verdin. Merak edip baktım editlendiği alenen belli bir sistem gördüm. Mesajımı tekrar okursan çalmışsın demedim, çalıntı sistemi kurmuşsun dedim. Ben bunu bilir bunu söylerim ki template arşivleri zaten çalıntı işlerden oluşmaktadır. Sen bunu ücretsiz Gigabyte larca yayınlayan insanların emek verip yaptıklarını mı sanıyorsun. Editlemeye gelince ben de yapıyorum zaman zaman beğendiğim sistemlere, ancak müşteriden bi dünya para aldığım işte 60-70 doları templatemonster'a çok görmüyorum açıkçası.Seni bilmem ancak mevcut sisteminin satın alındığını düşünmüyorum çünkü satışta bulamadığım gibi template arşivlerinin de gözdesi olan bir parça ve o baktığım gün inan google da ilk sayfadan ulaştığım 5 adet aynı çalışmayı gördüm. Haftada 1 iş konusuna gelince Allah gönlüne göre versin 3 olsun 5 olsun inşallah. Ama lütfen sana yorum yapana saygı duy..

"Örnek mi istion kralını gösteriim ben sana"

işte bu ise hiç yakışmadı. Burası bir forum ve paylaşım platformu; idrar olimpiyatları burada düzenlenmiyor...

aysakar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Resmen çalıntı dedin çalmışsından ne farkı var bu kelimenin ? Temennin için saolasın Alah sennde gönlüne göre versin. Ben eksikleri söyleyn dedm tamam ama dalga geçin demedm ! Arkadaş ilk yaptığını koysun bakalım photoshop e de mi yapmış paint demi ? Dalga geçmek insan onurunu kıran en büyük şakadır ! Yapcaksa adam gibi yorumunu yapar "wwaslıww" gibi

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
//aysakar öncelikle kesinlikle şevkini kırmak istemem daha 6 ay öncesine kadar bende çok gerideydim ama eğer işim webtasarım olacaksa araştırmam gerektiğine inandım ve hertürlü veriyi değerlendirdim sana tavsiyem öncelikle;

*web 2.0 araştır deviantART: where ART meets application!

*kuler kuler
(renk uyumları için)

*ps tutorail ps tuts
(kendini psde gelişri)

*ill illustrator tuts
(birazda olsun illustrator öğren)

bunlara 1-2 ay çalış çabala çokdaha iyi tasarımlar yapacaksındır ve şunudu unutmayın arkadaşlar kimse webtasarımcı olarak doğmaz webtasarım sonradan öğrenilir tabiki yetenek ister ama bunun içinde çalışmak gerek...

(Lütfen kimsenin şevkini kırmayın şevkle çalışmak çok önemlidir.)