Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Baktım eleştiriler yön gösterici Buda benim Kartvizitim

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
Baktım eleştiriler yön gösterici Buda benim Kartvizitim.
Corel den pek anladığım söylenemez grafikerim de diyemem
ama böyle küçük çalışmaları tasarladığım web siteleri ve/veya site sahiplari adına yapmaya çalışıyorum.

Kendim için yapmaya çalıştığım kartvizit içinde
baskıya vermeden önce yorumlarınızı bekliyorum.

Not: Kendinden kum desen fantazi kağıda basılacak.

01
kartvizit_.jpg

02
kartvizit02.jpg

Son düzenleme:

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
:) zemin güzel, ama yazı fontu daha boyle bilgisayar terzı, yani techno gibi bir yazı fontu denesenız iyi olur..el yazı yapmayın hoş olmadı.. kolay galsın

smmugler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bendeki fontlar da pek ciddi sayılmaz genelde genç işi takılıyoruz ancak paragon fontu içinize yarayabilir bence..

melekru

🌟Usta Tasarımcı🌟
1.çalışmada,zemine göre yazılar dağınık kalmış. metin genellikle yatay dağılmış sanki bünyesine sığmamış taşmış.çok anlamam ama görsel açıdan ya üstten alttan basılmalı ya da sağdan soldan genişletilmelidir bence.
zeminle yazılar bütünleşmemiş gibime geldi.
2.çalışmada da orta çok boş kalmış görsellik açıdan bütünlük lazım bence.

çalışmalarınızda başarılar dilerim

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
Sayın melekru;
Eleştiriniz tam yerinde olmuş zira corel de tasarladığım kartvizite başlarken ölçü hatası yapmışım. Standarttan yüksek olmuş sonradan fark ettim ama resmi yenilememiştim.

teşekkürler

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
bencede font seçimi iyi değil özellikle arka yüzdeki üst yazı onun dışında hoş

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
bencede font seçimi iyi değil özellikle arka yüzdeki üst yazı onun dışında hoş

Arkadaşımın görüşüne aynen katılıyorum.
Okunma zorluğu var daha düz ve okunabilir fontları kullanmanı öneririm.
mail adresinde figürün üstüne gelmiş hiç iyi durmuyor.
saygılarımla

rabitelli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.rabitelli.com
Her ne kadar Avrupa ve Amerikada belli bir yer bulmuşsa da, Türkiye için nedenini anlayamadığım bir şekilde "home office" kavramından çekinilmekte, profesyonellik dışı bir şeymiş gibi görülmekte. (Öyle olmadığı halde)

KEndimden örnek vereyim; 4-5 yıl çok güçlü bir kadro ile ancak home office mantığıyla çalıştım. Şimdi ise o kadrodan eser yok, tekim ama bir ofisim (şirketim var) ve gördüğüm itibar bunun 10 belki 100 katı... Ne acıdır ki ye kürküm ye olayı anlayacağın.

Bu kadar laftan sonra; o "home office" yazısını kaldırmanı öneririm. Renk olarak yine böyle pastel kalmak şartı ile mavi/lacivert, font olarak da helvetica sülalesinden tırnaksız bir şey denemek bir kayıp yaratmaz değil mi?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
:) bence tekrar deneme yapın üzteki yazı - ben çok zorlukla okudum, barkod ne amaçla orda? belki şekil hoş ama anlamadım ben ne için onu oreye yapıştırdınız, sanki sizin kart vizit markette satıcaklar! kendinize bir logo oluşturabilirdınız, alt yazı hoş duriyor ve okumaktan zorluk yaşamadım!

ozge_986

🌱Yeni Üye🌱
leventerdoğan kardeş font arşivi için google da
dafont diye aratırsan eminim güzel bi şekilde faydalanıcaksın!
kolay gelsin

Ömer DEMİRBAŞ

🏆Pro Tasarımcı🏆
leventerdoğan kardeş font arşivi için google da
dafont diye aratırsan eminim güzel bi şekilde faydalanıcaksın!
kolay gelsin

dafont tan ziyade forumumuz da da çok sayıda font upload edilmiş indirip kullanırsanız çok faydalı olacaktır. bir çoğuda türkçe yazı karakterlerini destekliyor. kolay gelsin

leventerdogan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.leventerdogan.net
Her ne kadar Avrupa ve Amerikada belli bir yer bulmuşsa da, Türkiye için nedenini anlayamadığım bir şekilde "home office" kavramından çekinilmekte, profesyonellik dışı bir şeymiş gibi görülmekte. (Öyle olmadığı halde)

KEndimden örnek vereyim; 4-5 yıl çok güçlü bir kadro ile ancak home office mantığıyla çalıştım. Şimdi ise o kadrodan eser yok, tekim ama bir ofisim (şirketim var) ve gördüğüm itibar bunun 10 belki 100 katı... Ne acıdır ki ye kürküm ye olayı anlayacağın.

Bu kadar laftan sonra; o "home office" yazısını kaldırmanı öneririm. Renk olarak yine böyle pastel kalmak şartı ile mavi/lacivert, font olarak da helvetica sülalesinden tırnaksız bir şey denemek bir kayıp yaratmaz değil mi?

Home Office hakkındaki yorumunuza aynen katılıyorum. Amerikada çok örneklerini bildiğim süper işler yapan kişiler var. Her Sabah 8:30 en şık kıyafetleri ile bilgisayar başında, kameralı yada kamerasız toplantılara katılıyorlar. Benim şuan için bir mesleğim var ücretli olarak bir yerde çalışıyorum. Böyle bir şeyi eski müşterilerime (işe girmeden önce edindiğim) kağıda telefon yazıp vermemek için niyetlendim. Renk değişiminde yaptım. Resmi yeniledim

kasta095 arkadaşımın fikrinede saygı duyuyorum 1.000 tanesini 20 ytl satılan üzerinde bilgisayar resmi yada laptop olan kartlara inat koydum. Birazda olayı ti'ye almak aslında niyetim.

Biraz ebadında oynama yaptım yazcı çıktısı alarak.

Tüm eleştirilere saygı duyuyorum. Düzelince bastırıcam bi miktar :)

dolunay_m83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ebe eleştiride ben yapayım bari yazılar kesime çok yakın olmuş göze hoş gözükmüyo.