Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

basılı ambalajı tekrar baskıya hazırlamak

ygtt

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar.Daha önceden basılmış bir kutu ya da etiket örneğini referans alarak aynısını (renklerde sapma olmadan) baskıya nasıl hazırlayabiliriz?Geçenlerde elime bir kutu geldi.Aynısını çalıştım. Ancak bazı kısımlarını üzerinden dekupe etmem gerekti.Dijitalciden 300 dpi tarama yaptırdım ama ofsette basılan renk tarattığım kutudaki renklerle birebir aynı olmadı.Bu konuda deneyimli arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim.Teşekkürler..

gokhanyaka

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Önce tanburlu scaner olan bir filmci bulup işi doğru CMYK renklerle taratmalısın. Sonra iş üzerinde vektörel olan yerleri yazıp/dizip, renklendirilmesi gereken bir vektörel çizim oluşturduysan eğer bu renkleri de doğru verebilmek için bir CMYK defter alıp bu renk değerini defterden bakarak verirsin. Belki bir lüp alıp gözle tramları da inceleyip daha uzmanlaşabilirsin bu konuda.Sonra baskı ustası yanına gelip bu renk çıkmıyor dediğinde lan çıkmıyor da bu defterde nasıl çıkmış işte aynı renk değeri deyip gözüne sokarsın defter bu yönüyle de işe yarar.

ygtt

🌱Yeni Üye🌱
Sorumu üşenmeden güzel bir şekilde cevapladığınız için teşekkür ediyorum.Yararlı bir bilgi oldu benim adıma.Saygılarımı sunuyorum..