Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Baskes Makİnalari İle İlgİlİ Bİlgİ

ahmetvrl

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.aresreklamhizmetleri.com
Arkadaşlar Baskes Yani hem iç mekan baskı aynı zamanda folyo kesim yapan makinalar varmış ben bunu internet ortamında araştırdım maalesef istanbulda bu makinanın satışını yapan 2 yer var adamlarda full ukela sanki makinayı satmak istemyorlar bi türlü detaylı bilgi vermiyorlar

Bu makina hakkında bilgisi olan varmı ne kadar yarayışlı kullanışlımı değilmi
bilgisi olan varmı

Bu arada unuttum makinanı bi özelliğide iç mekan baskıyı yaptıkdan sonra kenarını dekupe (kesiyor) atıyorum bi oval baskı yaptın 500 adet onu croplamasınıda yapıyor bıçakla

Teşekküler

Benzer konular

evrenk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
pek tavsiye edecegim bir makina degil. 1.5 metre genişliginde baskı alanına sahip şu an için piyasada satışta olanlar zaar kafa sistemi zaar kafalarında baskıda sürekli sorun çıkardıgı meçhul. iç mekan kalitesinde baskı söz konusu degil zaten. kaliteli bir baskı makinan varsa şayet alacagın tek optik okuyuculu kesim makinası. baskını yaptıktan sonra kesim başlangıç kısmı oluşturuyorsun
optik gözler başlangıç yeri ile dekupe alanını kesmeye başlıyor...

living_legend

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.aaa.com
Ben Roland Sp 540 Baskes Kullaniyorum Makİna Kullanimi Çok Kolay Boya Malİyetİ M2 De 2 Euro Cİvarinda Baski Kalİtesİ Çok GÜzel Ama DiŞ Mekan Kadar Dayanikli Degİl. Hizi EnÇok Saatte 10 M2 Basabİlİyo Ama Bİ Yenİ Modelİ Daha Hizli Ben Makİnayi Procolor Fİrmasindan Aldim İnternetsayfasi Var. Bİr Yildir Kullaniyorum Çok GÜzel Bİr Makİna. BİRDE BASKI ALANI 134 CM BASABİLİYOR.

fatihkurt

🌱Yeni Üye🌱
baskes makine deyince roland ön plana çıkıyor fakat şuda bir gerçek roland kırmızı rengi tam olarak tutturamıyor ve olaki ışıklı tabela yapmak isterseniz ve roland kullanmak zorunda kalırsanız ışınız çok zor

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
baskes makine deyince roland ön plana çıkıyor fakat şuda bir gerçek roland kırmızı rengi tam olarak tutturamıyor ve olaki ışıklı tabela yapmak isterseniz ve roland kullanmak zorunda kalırsanız ışınız çok zor

baskes makine ile dışmekan ışıklı tabela yapılabildiğini ilk kez duyuyorum eminmisin...

atasever

🌱Yeni Üye🌱
baskes makinası oişlere kullanılmaz onun yerine dış mekan baskı makinası kullanıyoruz baskes makinasını daha ufak olan yerlerde ve iç mekanda kullanıyoruz buda sana küpe olsun

mançoloji1

🌱Yeni Üye🌱
atasever arkadaşıma 100% katılıyorum
bizde iç mekan baskılarda kullanıyoruz

fatihkurt

🌱Yeni Üye🌱
sizlerin oralarda kullanılmayabilir fakat izmir'de bu tarzda kullanan birçok firma var, bende olmayacağının biliyorum ve olacak diye iddaa etmiyorum bence buda size küpe olsun...

capari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.reklamya.com
Bende Sp 540 Kullaniyorum, Ama Baski Kalİtesİ On Numarea Fakat Çok Canli Renkler Vermİyor Malesef DiŞ Mekandada ÖmrÜ OldukÇa Kisa Bu Konunun Sikintisini YaŞiyorum, Ama Etİket Stİcker İÇ Mekan İŞlerİnde Sana Fazlasiyla Yardimci Olur
.

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
roland print&cut kullaniyorum.serigraficilerin isi bitmek uzere

reklamci1

🌱Yeni Üye🌱
serigrafi bitmez çünkü dış mekanda arkadaşların dediği gibi uzun ömürlü değil satarken iç dış diye satıyorlar ama öyle değil yanında dış mekan için ayriyetten ilaç falan veriyorlar ama boş iş

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
mutlaka serigrafi bitmez tsor olsun bardak olsun ama yinede kotu darbe vurdu yav

catakreklam

🌱Yeni Üye🌱
Ben Roland Sp 540 Baskes Kullaniyorum Makİna Kullanimi Çok Kolay Boya Malİyetİ M2 De 2 Euro Cİvarinda Baski Kalİtesİ Çok GÜzel Ama DiŞ Mekan Kadar Dayanikli Degİl. Hizi EnÇok Saatte 10 M2 Basabİlİyo Ama Bİ Yenİ Modelİ Daha Hizli Ben Makİnayi Procolor Fİrmasindan Aldim İnternetsayfasi Var. Bİr Yildir Kullaniyorum Çok GÜzel Bİr Makİna. BİRDE BASKI ALANI 134 CM BASABİLİYOR.

s.a ben bu işte yeniyim abicim bizde procolordan aynı makınayı sordum fiyat olarak 25 000 dediler dış mekanda hiç bir sorun olmayacağını söylediler şimdi ben bu makinayı almak istiyorum fakat çoğu kimse dış mekan işi o makina ile olmaz diyorlar doğrumudur siz ne önerirsiniz lütfen yardımcı olun parayı çok zor kazanıyoruz bir cırpıda gitmesin teşekkürler

HaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bizde roland soljet proIII xc-540 baskes makinesi var
güzel baskı yapıyo ama kaydırma yapıyo servisten geldiler ama sorun hala devam ediyor
onlarda çözemedi sizin bir bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eco - Solvent tabanlı makinalarda solvent mürekkep kullanımı orta vadede kafalarda ve mürekkep sisteminde ciddi problemler olarak size döner. Dış mekan baskı için solvent diğerleri içinde roland,mimaki ,mutoh,vd. eco solventler vardır. Gelelim dış mekan kalıcılığı ile etiket kesim olayına bu iş için bas kes makinalar yetersiz 2 tane makina kullanmanız şart, Yüksek kaliteli baskı yapan bir solvent makina ki bunlar seiko veya konica kafalıdır ve kameralı kontür kesimi yapan bir plotter işinizi görür ve uzun süre kafanızı ağrıtmaz ,uykusuz geceler geçirmezsiniz.

ipekozalit

🌱Yeni Üye🌱
bende sp 540 almayı düşünüyorum procolr firmasıyla görüştüm bana bu makina ile araç giydirme yaptıklarını söylüyorlar ne derece başarılıdır sizce.birde bu makinayla serigrafilik ne gibi işler yapılabiliyor,merak ettim.

ipekozalit

🌱Yeni Üye🌱
peki önerebileceğiniz bir makina var mı?bas kes özelliği bir arada olan.çok kararsız kaldım

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende sp 540 almayı düşünüyorum procolr firmasıyla görüştüm bana bu makina ile araç giydirme yaptıklarını söylüyorlar ne derece başarılıdır sizce.birde bu makinayla serigrafilik ne gibi işler yapılabiliyor,merak ettim.

Araç giydirme yapılabilir ama eco-solvent türevi mürekkep kullanıyorsanız laminasyon yapmanız lazım yoksa baskılar çok kolay dış etmenlerden etkileniyor veya çiziliyor. Çipler kırılmış ve dökme solvent mürekkep kullanılabilir durumda ise eğer laminasyonsuz araç kaplama yapabilirsiniz fakat bir süre sonra kafalar size problem çıkaracaktır. Bir süre önce aynı makinada problem yaşanmıştır.

Edit (Ekleme) .. Size önerebileceğim makina yukarıdada yazdığım gibi 720-1440 dpi baskı yapabilen 2.5 m eninde yüksek çözünürlüge sahip seiko veya konica kafalı bir makina ve kontür kesme özelliği olan bir Mutoh veya Graftec plotterdır. İlk yatırım maliyeti başta baskes makinaya göre fazla olsada bir süre sonra baskes makinada astronomik olan baskı mürekkep maliyeti (Dökme boya bile 80 usd/lt) ve işletme maliyeti (dökme boyadan kaynaklanan sıkıntılar) ile dengeler..

tahsin özberkit

🌱Yeni Üye🌱
gıramlık tabir ediliyor supunbond da denılıyor bu bezin üzerine baskıyı hangı makınayla yapabilirim

abdulkerim cevahir

🌱Yeni Üye🌱
arkdasım ben akademi reklam abdulkerım
baskes ıcın tek adres rolant baska makınaya sakın bakma a ve a da satar ama benım gıbı perısan olursun ızmıtte ben arkadasıma İSTde IKI arkadasa aldım rolant kuruldugu gunden ıtıbaran hıc sorunsuz cakısıyor rolant baskes dıye alfanorm