Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Baskıda Renk Kalitesi Hakkında Yardım ???

seco77

🌱Yeni Üye🌱
Matbaaa Hizmetleriyle İlgilenen Arkadaşlar , photshop'ta cmyk Modunda Bi Tasarım Yaparken (kartvizit, broşür vb.) renkler soluklaşıyo istediğim canlılığı yakalayamıyorum , matbaa illa cmyk istiyo . bakıyorum bazı kataloglara kartvizitlere , renkler çok güzel ve net benm çalışmalarımdakiler gibi değil , bunu nasıl halledebilirim yardım edebilirseniz şimdiden teşşekkür ederim .

Benzer konular

irfanview41

🌱Yeni Üye🌱
herhangi bir tasarımı baskı için yapıyorsan Resolution değeri 300 ve Color Mode CMYK olmalıdır.

emre3232

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Reklamcı rgb basması lazım.Matbayı boşver

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Matbaaa Hizmetleriyle İlgilenen Arkadaşlar , photshop'ta cmyk Modunda Bi Tasarım Yaparken (kartvizit, broşür vb.) renkler soluklaşıyo istediğim canlılığı yakalayamıyorum , matbaa illa cmyk istiyo . bakıyorum bazı kataloglara kartvizitlere , renkler çok güzel ve net benm çalışmalarımdakiler gibi değil , bunu nasıl halledebilirim yardım edebilirseniz şimdiden teşşekkür ederim .

Bunun bir çok sebebi olabilir. Kullanılan boyanın parlak olması, kalitesi, kağıdın kalitesi, baskının üzerine herhangi bir lamine uygulaması vs.Baskı işleriniz ofset içinse CMYK çalışılması kaçınılmazdır ve buda renklerin RGB uzaya göre biraz soluklaşması anlamını taşır ama sizinde belirttiğiniz gibi baskıdaki renklerin canlı çıkması biraz önce yukarıda belirttiğim seçeneklerle birlikte baskıyı yapan ustanın "ustalık" derecesiylede alakalıdır.