Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Baskıda Tıkanma problemi ACIL !

emredlgr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Efenim selamlar.

Sabah sabah sinir sistemimi ishal eden kafa tıkanma problemi sebebiyle aranızdayım.Yahu üstadlarım bana bir çare :( .

Kafayı yeme raddesine geldim ama bizim hantal tık demiyo. Süpürgeyle çektim solvent bastım yaani azizim yemedigim halt kalmadı yine icraat yok.

Ama ilk olarak makinayı aldıgımızda verilen ZYİNK marka boyayı PW marka boya ile değiştirdik.Ve randumanlı baskı alabiliyorduk.Makina ismi ve modeli : ZY - 7216 xaar 128 4 renk 16 kafa

Bakın bir checkbar resmi koyıyim siz karar verin.

img004rv2.jpg

Benzer konular

SanaLisyan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım Ateşleme Voltajınıda Ayarlamalısın ?

TURGAY ATMACA

🌱Yeni Üye🌱
Senİn Makİnenİn Kafa YanliŞ Boya KullandiĞin İÇİn Bozuk Atiyo

ustamay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
boyaların kafalar ile uyumu önemli makinanı tam bilmiyorum ama nozullarda kaymalar var
makinanın temizlik solventini pir peçeteye dök ve kafalara yapıştırıp 10 dakika bekle
kafalarda tıkanıklık olursa bir zaman sonra kurutucuların ısısından kapalı delikler pişme yapar o zamanda baskıda problem yaşarsın ama senin horzintal ayar olarak bildiğim ayar bozuk bunuda sadece servis yapıyor sanırım

tahsinkaya

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dunyachat.com
gördüğüm kadarıyla boya sıkıntısı var nozleler gitmiş bazı firmalar 128 kafa ama kaç dpi 360 mı 720 mi 720 kafaya veriyolar 360 dpi lik boya gözlemlediğim kadarıyla şuan iyi ***üren boyalar arasında ben kafaya zarar vermeyen permanent i tavsiye ederim kafalara fazla zarar vermiyor kolay tıkanmıyor ve sentetik yani kafayı bırak birgün ertesi gün bas solventi açılsın prodijitalın boyasına gelince flink sanırım mavide sıkıntı yaşanıyor genelde vede siyah bazı makina modellerine sabit voltajlar girilmiş boyaların bazıları yüksek voltaj isyiyor bunu veremeyince diyoruzki boya kötü her boya farklı voltajlarda verimli oluyor :)

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Makine broşüründeki bilgiler ile satılan makinenin özelliklerinin örtüştüğü makineler kullanmanızı tavsiye ederim. Xaar değilde teknolojiyi biraz daha yakından takip etmekte fayda var. Zaman artık Seiko ve Epson un bence

hikmet80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abı senı sorun boya ve kavaların voltajı voltas yerelı gelmıdıgı ıcınde dagıtma yapıyordur veya yuksekrı voltajlar bu yuzdende doz seklınde dagıtıyordur sen öncelıkle voltajlara ve kalıbılasyn ayarlarına bak tamam eger oda olmadı boyayı degıstır abı ok saygılar

mertce55

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bizim makinamız 128 zaar 720 dpi.
kafaların serisini bilen varmı 5 adet kafa değişecek
bu arada makinanın markası TRUVA

abdurborucu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
baskıyı yapmadan önce kafalara solvent bas ve...
baskıdan önce muhakkak baskı kafalarını ısıt....
ateşlemede sorun olabilir..
bir de....
boyalar bayatlamış olabilir... baskı kafasıyla gidip gelen boya tankları varsa boya bayatlaması kaçınılmazdır. eğer varsa kafanın arkasında boya tankı tanktaki boyaları makine kapalıyken şırınga ile çektir ve hortumlarda kalan boyaları vacuum ile çektir(makine kapalıyken).....
sonra makineyi aç, boya tankların dolsun ve kafalara boya gelene kadar vacuum yap..
taze boya gelir ve kaliteli baskı alırsın...bu sorunun ortadan kalkar..
eğer boyan bayatsa bulanık bulanık baskılar ortaya çıkar, boyalar dağıtma yapar...
3 yolu da denemeye çalış

elit reklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sen bence data kablolarının yerini değiştir renkler yanlış atıyo cünkü her rengin voltajı ayrıdır