Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

baskinin normalden fazla cikma sorununa cözüm ariyorum

cenkreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mrb.arkadaslar bende 320cm infiniti dijital baski makinasi var.makinaya 370 cm baski verdigimde baski bittiginde 376 cm olarak cikiyor.neden yapabiliyor bilen varmi arkadaslar??yardimci olursaniz sevinirim

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
6 cm buyuk basıyor galıba tam anlamadım sorununu ama eger bu ıse konu STEP ayarlarındandır. Step sayısını setuptan ayarlaman gerek ada uzun baskılarda daha uzun basabılır. Zannedersem makınende cızgı problemı de oluyordur ???

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
atamec arkadaşımızın da deği gibi sorun step(adım) ayarlarındandır..
kullandığın rip programından her pasın adım ayarlrını ayarlaman gerekir...
hangi rip programını kullandığını söylersen daha ayrıntılı bilgi verebiliriz..
tavsiyem foruma eklediğim infiniti kullanma klavuzu nu indir.. ordan sorununu çözebilir hangi ayarın ne işe yaradığnı daha ayrıntılı göre bilirsin..

https://www.grafikerler.net/infiniti-tabanli-makineler-icin-kullanma-klavuzu-t10663.html?t=10663

bu arada atemec arkadaşım makineler konusunda bilgine saygı duyuyorum.. ve forumumuza verdiğin gerçekden güzel bilgi paylaşımların için teşekkür ederiz..
bazı insanlar gibi bilgiyi satmakdan yana deilde paylaşmak tan yana olduğun için gerçekten teşekkürler..

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
atamec arkadaşımızın da deği gibi sorun step(adım) ayarlarındandır..
kullandığın rip programından her pasın adım ayarlrını ayarlaman gerekir...
hangi rip programını kullandığını söylersen daha ayrıntılı bilgi verebiliriz..
tavsiyem foruma eklediğim infiniti kullanma klavuzu nu indir.. ordan sorununu çözebilir hangi ayarın ne işe yaradığnı daha ayrıntılı göre bilirsin..

https://www.grafikerler.net/infiniti-tabanli-makineler-icin-kullanma-klavuzu-t10663.html?t=10663

bu arada atemec arkadaşım makineler konusunda bilgine saygı duyuyorum.. ve forumumuza verdiğin gerçekden güzel bilgi paylaşımların için teşekkür ederiz..
bazı insanlar gibi bilgiyi satmakdan yana deilde paylaşmak tan yana olduğun için gerçekten teşekkürler..

teşekkür ederim iyi ve hoş minnettarlığın adına. Elbette ki ben bu işten para kazanıyorum ama yinede yardımlaşmak insanların problemlerine çözüm bulmak ve onların dualarını almak beni mutlu ediyor. Tekrar teşekkurler.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
mrb.arkadaslar bende 320cm infiniti dijital baski makinasi var.makinaya 370 cm baski verdigimde baski bittiginde 376 cm olarak cikiyor.neden yapabiliyor bilen varmi arkadaslar??yardimci olursaniz sevinirim

Kullandıgın rip programında -profesyonel bir programsa- media feed calibration ayarı varsa onunla problemini çözebilirsin .. Onun dışındakileride ilkel bir şekilde step le oynayarak....

cenkreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
KULLANDİGİN PROGRAM INFINITI RIP 1.09 programidir

fakyu

🌱Yeni Üye🌱
step ayarından olsa gerek program uzerınden degıstırebılırsın ama mazemeye gore degısır bılgın olsun

MarlboroMan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşların dedği gibi step ayarından bu sorun.step ini tam olarak ayarladıktan sonra en son olarak baskıdan önce 10cmx10cm lik bir görsel bas,ve ölç net 10cm mi.10cm de nekadar büyüttüğünü hesaplarsan 370 lik baskıda da ne kadar büyük basıcağını anlamış olursun hem,klasik bi sorun çünkü bu :)