Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bayan baykuş İllüstrasyon calışmam

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
eksiklikler var.söylenmiş zaten.ama çok iyi bi kompozisyon.elbisedeki kıvrımlara da bayıldm.ellerine sağlık

Teşekkür Aslıcım :)

Bayan baykuş :p
Öncelikle ellerine sağlık canım benim.

Bu çalışmayı görünce önce şaşırdım sonra sevindim...Çünkü bitmesini bekliyordum...Çalışmaların aşamaları görmüş ve verdigin emeğin ne kadar büyük oldugunu gören biri olarak, tebrik ederim.

Baykuş ve bayan, karakter olarak çok iyi özdeşleşmiş...ve kendimde parçalar buldugum bir karekter. :p :) O yüzden bu çalışmayı çok seviyorum.

O kadar işlerin olmasına ragmen, büyük bir azimle ve severek çıkan bir çalışma olması nedeniyle çizim ne olursa olsun "+"yı alıyor bile...ki gayetde başarılı.
Değinilmesi gereken noktalara zaten değinilmiş....özellikle mouse ile bu çizim çıkması; çok güzel ve gerçekçi olmuş :)
Tekrar tebrik ederim.Yeni çalışmalarınıda görmek dileğiyle ;)

Ellerine, fikrine ve emeğine sağlık canım :kiss:

İyi çalışmalar dilerim.

Canım sabah süpriz olsun dedim ama okul dolayısıyla geç gördün düşünemedim :kiss1: Kendinde parçalar bulman doğal zaten gece kuşuyuz biz sabahlara kadar çalışmaktan :p Teşekkür ederim canım benim güzel yorumun için :)

güzel bir çalışma olmuş eline sağlık

Teşekkürler Aslı :)

Canım ellerine sağlık çok güzel olmuş:) Beklediğimize değdi doğrusu sık sık çiz artık.Tebrik ederim.

Teşekkür ederim ilknurcum çizmeye çalışıyorum ama ben senden daha çok çalışma beklerim işe başlamadan görelim güzel çalışmalarını sonra zaman olmuyor :angel::wink:

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Planlarım var o yüzden biraz geriye çekildim:) Teknik olarak kendimi geliştirmem gerek bu konuda çalışıyorum şu an canım.Bakalım başarabilecek miyim.

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
asa sanki kadının vücuduna saplanmış gibi durmuş
birde asanın üstündeki baykuş ile asanın duruşu
arasında uyumsuzluk var
ama yiğidi öldür hakkını ver derler ya işte öyle bir şey
olmuş hele ki bacaktaki baykuş dövmesi çok çarpıcı olmuş

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
Planlarım var o yüzden biraz geriye çekildim:) Teknik olarak kendimi geliştirmem gerek bu konuda çalışıyorum şu an canım.Bakalım başarabilecek miyim.

hımmm sessizim ama dönüşüm muhteşem olucak diyorsun yani ne yapalım bekleriz bizde :wink:

asa sanki kadının vücuduna saplanmış gibi durmuş
birde asanın üstündeki baykuş ile asanın duruşu
arasında uyumsuzluk var
ama yiğidi öldür hakkını ver derler ya işte öyle bir şey
olmuş hele ki bacaktaki baykuş dövmesi çok çarpıcı olmuş

Yorumunuz için teşekkür ederim mavi06 .

raiff

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sorun var. Sana tablet lazım.:) Mausla bukadar güzel yapıyosan, tabletle neler yapmassın.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
...
Pelerinin alt kısmının asanın tarafına gelen yeri keskin olmasını bilerek yaptım çünkü asadan gelen bir ışık var kadın figürünü ortadan ikiye bölersek aslında bu tüm çalışmada mevcut olduğunu görüceksiniz asanın tarafına gelen bölüm ışık aldığı için vucut hatları gerekse pelerindeki ışık daha fazla keskin,
...

haklısınız ama benim söylediğim yer resmin sağ-alt tarafı:

filizdemirtaskopya.jpg

(buradaki flu çizgi)

siz genel pelerin ışıklandırmasından bahsetmişsiniz sanırım. ona diyecek lafım yok. benim belirtmeye çalıştığım dış hatların keskinliği (kadının tüm dış hatları) belli noktalarda (uzuvların ayırımları - misal gövdenin üstüne gelen kol ya da el vs. ayrımlarında) uygulanmamış.

iyi çalışmalar.

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
haklısınız ama benim söylediğim yer resmin sağ-alt tarafı:

filizdemirtaskopya.jpg

(buradaki flu çizgi)

siz genel pelerin ışıklandırmasından bahsetmişsiniz sanırım. ona diyecek lafım yok. benim belirtmeye çalıştığım dış hatların keskinliği (kadının tüm dış hatları) belli noktalarda (uzuvların ayırımları - misal gövdenin üstüne gelen kol ya da el vs. ayrımlarında) uygulanmamış.

iyi çalışmalar.

Aslında keskin hatları karanlıkta bir yerden ışık geldiği zaman, gölgelerin, vucut hatlarının ve uzuvların ayrımlarının keskin olucağı düşüncesiyle blurluk vermedim benim çalışırkenki düşüncem buydu sizin düşüncenizede saygı duyuyorum teşekkür ederim yorumunuz için.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
Aslında keskin hatları karanlıkta bir yerden ışık geldiği zaman, gölgelerin, vucut hatlarının ve uzuvların ayrımlarının keskin olucağı düşüncesiyle blurluk vermedim benim çalışırkenki düşüncem buydu sizin düşüncenizede saygı duyuyorum teşekkür ederim yorumunuz için.

yanlış anlaşılmak istemem. kusura bakmayın, bu kadar irdelememin sebebi düşüncemi tam anlatamama endişesiydi. :blush:

iyi çalışmalar.

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
yanlış anlaşılmak istemem. kusura bakmayın, bu kadar irdelememin sebebi düşüncemi tam anlatamama endişesiydi. :blush:

iyi çalışmalar.

Zaten düşüncelerinizi almak,kendimi geliştirmek adına paylaşıyorum çalışmalarımı :) Her eleştri bir sonraki adımda ilerlemeye yardımcıdır teşekkür ederim.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Canım sabah süpriz olsun dedim ama okul dolayısıyla geç gördün düşünemedim :kiss1: Kendinde parçalar bulman doğal zaten gece kuşuyuz biz sabahlara kadar çalışmaktan :p Teşekkür ederim canım benim güzel yorumun için :)

Biliyorum canım :)
Kişinin çalışmaları kendisini yansıtır gerçekten...yakın oldugu özelliği mutlaka yansıtıyor çizimlerine ve başarı kaçınılmaz oluyor...Ben çok sevdim bayan baykuş' u...Diğer çalışmalarınıda burada görmek isteriz.Tekrar tebrik ediyorum.

Baykuşlar hep kötü olarak bilinirler...halbuki onlar gecenin sessizliğinde ...çok hassas olan kulaklarıyla acımasız dünyanın sessizliğini dinlerler...hassas gözleriyle bizim göremediğimiz pencereden bakarlar...En büyük düşmanları gündüz yırtıcılarıdır.O yüzden gece vardırlar...Ve en büyük dayanakları ŞANSlarıdır ;)

Geceleri uyumayan insanlara bu benzetme yapılır.
Baykuş sıfatını taşımak; dünyanın en zor sıfatlarından biridir...Farklı olmak, her zaman büyük sorumluluklar, büyük stres ve yorgunluklar getirir...belirli bir zaman diliminde, belirli şeyler yapmak yerine...birşeyleri az yapıp, kopamamak gibi...Hani o gündüz yırtıcıları vardırya, onların arasından sıyrılıp kimliğini arayan baykuş misali...bazen aramaya çıkmak lazım...Sessiz bir gece...Karanlıktan neden korkarız, sessizdir...içimizdeki sesle konuşmaktan korkarız aslında...alışılmış mizaçlar dışına çıkmak zordur.Ama insan kendi ile ne zaman yanlız kalabiliyorsa, kendi benliğini nerde ve ne zaman bulabiliyorsa, işte o zaman mutludur ve işte o zaman gerçekten gösterdigi azim yolunda başarı merdivenlerine tırmanıyordur.

;)

Ellerine sağlık.

Son düzenleme:

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
Uyumadınmı sen canım ışığın sönük olunca uyuyorsun sandım :D
Teşekkür ederim gerisi gelicek mutlaka ama biraz ağırdan anca :)
Burdakide senmi oluyorsun:p Evet az kaldı kep giyiceksin yakında hayırlısıyla :wink: :kiss1:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Uyumadınmı sen canım ışığın sönük olunca uyuyorsun sandım :D
Teşekkür ederim gerisi gelicek mutlaka ama biraz ağırdan anca :)
Burdakide senmi oluyorsun:p Evet az kaldı kep giyiceksin yakında hayırlısıyla :wink: :kiss1:

Baykuşlar bu saatte uyurmu canım :p
Hayır yukarıdaki çizim, ben değilim UĞURLU baykuş :emo1:
Birde baykuşlara uğursuz derler :p

Ben teşekkür ederim canım :kiss1:

Gökhan Ulu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kullanılan Program Photoshop cs
Mausla yapılmıştır.
Hazır brush kullanılmamıştır.

filizdemirtas.jpg

Öncelikle böyle bir çalışmayı mausla yapmanız çok güzel bir başarı kıyafetin vucüdü sarması kıvrımları mükemmel ,küçük ayrıntılar var ama mausla olucak o kadar tebrikler.

superclarkie

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba güzel bi çalışma öncelikle mousla yaptığınız için ayrıyetten tebrik etmek gerek
yanlız ışık ve gölgelerde farklı renkler deneseniz çok daha başarılı olacak aynı zamanda bütün olarak gidin çalışmalarınızda ayrıntılarda boğulmayın

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
Baykuşlar bu saatte uyurmu canım :p
Hayır yukarıdaki çizim, ben değilim UĞURLU baykuş :emo1:
Birde baykuşlara uğursuz derler :p

Ben teşekkür ederim canım :kiss1:

tekrar teşekkürler canım:p

Öncelikle böyle bir çalışmayı mausla yapmanız çok güzel bir başarı kıyafetin vucüdü sarması kıvrımları mükemmel ,küçük ayrıntılar var ama mausla olucak o kadar tebrikler.

Teşekkürler Gökhan.Ayrıntıları güzel yakalamışsın.

merhaba güzel bi çalışma öncelikle mousla yaptığınız için ayrıyetten tebrik etmek gerek
yanlız ışık ve gölgelerde farklı renkler deneseniz çok daha başarılı olacak aynı zamanda bütün olarak gidin çalışmalarınızda ayrıntılarda boğulmayın

Yorumun için teşekkürler superclarkie, maus olayınıda göz önüne alman güzel sanırım tablet kullanırsam daha rahat olucam kullanmadım ama kalem gibi kullanmaya alışılabiliyorsa güzell sonuçlar çıkar :) Ayrıntı olayı pek vazgeçiceğimi sanmıyorum bende ayrıntı hastalığı var ayrıntısıız olmaz :)
Teşekkür ederim .

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
özellikle saçlar ve elbise kıvrımını çok sevdim..güzel bir çalışma olmuş..emeğinize sağlık..

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Emeğine sağlık benim gözüme de Şapka(sanki havada duruyor gibi, kafanın şeklinde değil), değnek(Keşke onu da boyama ile gölgelendirseydin) ve bacaktaki dövme takıldı(bacağa adapte olamamış). Ama bütün olarak baktığımda ve uğraşlarınızı da düşündüğümde hayran kaldım. Emeğinize sağlık

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
Ayrıntıları güzel yansıtmışsın Filiz bizde yakalamaktan çok yansıyanı görüyoruz. :) Tebrik ederim :alkis:[/QUOTE]

Teşekkür ederim Gökhan :)

özellikle saçlar ve elbise kıvrımını çok sevdim..güzel bir çalışma olmuş..emeğinize sağlık..

Teşekkürler grafikçe :)

Emeğine sağlık benim gözüme de Şapka(sanki havada duruyor gibi, kafanın şeklinde değil), değnek(Keşke onu da boyama ile gölgelendirseydin) ve bacaktaki dövme takıldı(bacağa adapte olamamış). Ama bütün olarak baktığımda ve uğraşlarınızı da düşündüğümde hayran kaldım. Emeğinize sağlık

Teşekkürler porcelain :)