Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bedenden Ruhun cikmasi efekti

createk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaslar. Bende yaklasik bir haftadir meraktan ae programina basladim :) herseyde oldugu gibi bu programida ogrenmek icin bir proje yapmak gerek. Bende cok cok kisa bi film yapmak istedim. Kisa film soyle olcak : Esimin yatarken ruhu cikcak ve baskule bincek. Tartida 21 gr olcak :D sonunda Flash Flash Flash diye yazi gelcek ruhun agirligi 21 gr olarak kesinlesti gibi falan filan yazilar gelcek :D eglence egitim ogretim...

Yaptim fakat sorunlarim var. Esim yatarken onu cektim arkasindan kalk dedim :D sonra yattigi yerle kalktigi yeri ust uste koydum. Kalktigi yerin alpha degerini dusurdum oldu fakat heryerde alpha degeri ayni dustgu icin arkadaki asil goruntude bulanik oluyo. Ama sadece esimi alabilirmiyim ? mask ile denedim ama kare kare ugrasmak gerek. Silmekte ayni sey... Aklima yatma pozisyonunda esimi phtoshopta kesip png olarak alip uste koymak geliyor. Bu isin bi hilesi varmi bulamadim. DAha cok cok yeniyim efektleri kullanmayi ogreniyorum. Isin incelikleri icin herzaman projeler yapmak gerek.. Yardimci olursaniz sevinirim.

Benzer konular

muratkeceli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kecelikalem.net
2 sahneyi de yatakta çekmenin zorluğunu yaşamışsın 2 kalkış sahnesini blue box önünde çekersen hiç uğraşmazsın (blue box olmazda boş farklı renk bi duvar olur )

createk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet aklima geldi ve sony vegas programinida kurdum yapmak icin. Aksama carsafla bi deneme yapcam :D

after eff. programinda blue box ozelligi nasil yapiliyo onuda bi arastirayim...

muratkeceli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kecelikalem.net
aslında kamerayı sabitleyip görüntüleri üstüstde de koyabilirsin hareketli görüntüye opacity verdin mi olur

createk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet bende aynen oyle yaptim iste.. Ama hareketli goruntu ile hareketsis ayni oldugu icin opacity verince hareketsiz goruntunun ustunde oldugu icin onu bulanik gosteriyo.Daha yapamadim ama yapcam :D

ugurergun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"Yaratıcı imgeleme" diye bir kitap okumuştum, kendinizi olmak istemediğiniz pozisyonlarda asla resmetmeyin falan diye koca bir kitap dolusu yazılar vardı.. Bence eşini kullanma derim.. dublöre ne dersin..:) Bi genç vardı hani, haberlere de çıkmıştı bu haber.. arkadaşlarına şaka yapmak için kendini kaza yapmış gibi photoshopla kaza yapmış bir aracın içinde gösteren bir çalışma yapmış ve ardından 1 aya kalmaz "aynı pozisyonda" bir kazada ölmüştü.. Allah göstermesin kardeşim.. aman derim..

createk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"Yaratıcı imgeleme" diye bir kitap okumuştum, kendinizi olmak istemediğiniz pozisyonlarda asla resmetmeyin falan diye koca bir kitap dolusu yazılar vardı.. Bence eşini kullanma derim.. dublöre ne dersin..:) Bi genç vardı hani, haberlere de çıkmıştı bu haber.. arkadaşlarına şaka yapmak için kendini kaza yapmış gibi photoshopla kaza yapmış bir aracın içinde gösteren bir çalışma yapmış ve ardından 1 aya kalmaz "aynı pozisyonda" bir kazada ölmüştü.. Allah göstermesin kardeşim.. aman derim..
Uyariniz icin tesekkurler isin bu tarafindan baktiginda haklisiniz fakat boyle bir gercek olsa bir cok dublorde oyuncuda arkadasta olurdu... Bu cok kotu bir rastlanti bence. Rabbim benim yaptigim filme gore bir yasam belirlemiyo sonucta.. Ama uyariniz ve dikkatiniz icin cok sagolun.