Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Belirli Ölçüdeki Dörtgene Harfleri Sığdırma

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar,
ben bi reklamcılık işletmesinde grafiker olarak çalışıyorum.işimiz gereği corel le iç içeyiz.herşey çok güzel.ancak bi sorun var.
sorunum şu;
örneğin GRAFİKERLER yazısını 1 e 1,5 metre boyutlarında bi dörtgene sığdıracağım.(Corel'de)(sığdırma nedenimiz de şu:elimizdeki krom sacı lazere veriyoruz.lazer harfi basıp harf haricindeki yerleri çöpe sallıyor.amacımız boş kalan yerlere de harf sığdırıp boşa gitmesini önlemek)
GRAFİKERLER yazısını sığdırdık diyelim.ek olarak 2 tane daha farklı fontlarda ve boyutlarda yazıyı da boş kalan saca sığdıracağız.şimdiye kadar hep tek tek sığdırmaya çalıştık.inanın 1-1,5 m boyutlarında ki saca corelde sığdırmak 2-3 saatimizi alıyor.
isteğimde şu:
Eğer corel bize otomatik olarak sığdırma işlemi yaparsa nasıl yaptığını anlatabilirmisiniz.

Arkadaşlar istediğim şöyle bişey lütfen yardım edin.Eğer corel in böyle bi makrosu yok ise bu işi kolaylaştırabilecek ne yapabilirim? aşağıdaki işlem tam 3 saat sürüyor.şimdiden Allah razı olsun...
adszmd.jpg

UkeLa_ChoCuK

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.facebook.com
Şahsen bende bu konudan yana dertliyim ancak bugüne kadar henüz bir kolaylık ile karşılaşmadım...
Harfleri tek tek puzzle gibi yerleştirmek ne kadar zevkli birşey olsada çok fazla zaman alıyor...

Varsa kolayı ve bu konuda bizi aydınlatacak bir arkadaş, bende bu onuyu takip ediyor olacağım...

Saygılar...

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
tebrikler Kürşad ÇAKIR, benden daha hızlı davrandınız:)
gerçi asıl önemli olan yaşanan soruna çözüm getirebilmek,
teşekkürler paylaşım için, emeğinize sağlık :)
Murat bey, sizinle yarışmak gibi bir niyetim yok :) Ama siz de gayet hızlısınız. Forumdaki paylaşımlarınızı takip ediyorum, iyi emek veriyorsunuz, tebrikler. Bu arada özel mesajınızı aldığım halde size mesaj yazamıyorum. Burada mail adresi de paylaşamıyoruz. Size ulaşabileceğim bir e-posta adresini özel mesajla gönderirseniz iletişim kurabiliriz.

kolay gelsin.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Murat bey, sizinle yarışmak gibi bir niyetim yok :) Ama siz de gayet hızlısınız. Forumdaki paylaşımlarınızı takip ediyorum, iyi emek veriyorsunuz, tebrikler. Bu arada özel mesajınızı aldığım halde size mesaj yazamıyorum. Burada mail adresi de paylaşamıyoruz. Size ulaşabileceğim bir e-posta adresini özel mesajla gönderirseniz iletişim kurabiliriz.

kolay gelsin.

Kürşad bey mesaj kutunuz dolu ,toplam 10 tane den sonra silmeniz gerekiyor ki yeni mesajı alabilesiniz...

ebru5

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar r10'a üye olan varsa davet edebilirmi beni ????

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayın K.Çakır Allah sizden razı olsun.Hemen satın aldım makroyu.bu güzel yönlendirmenle bizi o kadar büyük bi zaman kaybından kurtadın ki,büyük sevaba girdin.iyi çalışmalar dilerim.herşey gönlünce olsun

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Sayın ceylankral çözüm bulmanıza sevindim. Aynı işlemleri ben de yapıyorum fakat 2-3 saat çok hatta çok çok abartılı bir zaman eğer bu kadar zaman harcıyorsanız klavye kısayolları öğrenin ve yön tuşlarını kullanmayı deneyin en fazla 15-20 dk. lık bir işlem bu ... (Macro sanırım ücretli eğer almazsanız veya makro kurulu olmayan zamanlar için)

ceylankral

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tavsiyeleriniz için teşekkürler.makroyu satın aldım.

toranaga35

🌱Yeni Üye🌱
merhaba dosya açılmıyor aynı dosyayı tekrar ekleyebilirmisiniz?

yada başka bir eklenti önerebilir misiniz aynı işlem için