Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw X5 - Harita Çiziminde Belirli Bir Alana Dolgu Yapmak

agyieuss

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar

Programda bütün çizgileri farklı yöntemlerle birleştirerek resimde de göreceğiniz gibi deniz olması gereken bölüme rengi atamıyorum. Orta kısımlarda kısa çizgilerin birleştirilmesi sonucunda göl olan yerlere istediğim rengi atadım fakat Shaping bölümünden weld i deneyerek, bütün çizgileri ve belirli çizgileri combine yapıp arkasından close curve ve align seçeneklerini deneyerek dahi yaptığımda sonuç alamadım. Benzer durumla karşılaşan ya da ayrı bir yöntemi varsa bilen birileri yardımcı olursa sevinirim.
View image: Adsız

Benzer konular

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Çzimde sol üst köşede bariz şekilde marmara bölgesine ait çizgiyi kenara kadar uzatıp birleştirmediğiniz görülüyor. Çizimlerde dolgu ve renk işlemlerinde sıkıntı yaşamamak için mutlaka çizgileri tam olarak birleştirin ve sonlandırın.

Daha sonra her ihtimale karşı Tools/Options menüsünden General sekmesini seçip sağ taraftaki Fill Open Curves seçeneğini işaretleyip öyle deneyiniz.

Ayrıca dolgu vermek istediğiniz alana smart fill aracıyla dolgu vermeyi deneyin. Verebilirseniz sonradan istediğiniz reni değiştirirsiniz.

Son düzenleme:

agyieuss

🌱Yeni Üye🌱
Çzimde sol üst köşede bariz şekilde marmara bölgesine ait çizgiyi kenara kadar uzatıp birleştirmediğiniz görülüyor. Çizimlerde dolgu ve renk işlemlerinde sıkıntı yaşamamak için mutlaka çizgileri tam olarak birleştirin ve sonlandırın.

Daha sonra her ihtimale karşı Tools/Options menüsünden General sekmesini seçip sağ taraftaki Fill Open Curves seçeneğini işaretleyip öyle deneyiniz.

Ayrıca dolgu vermek istediğiniz alana smart fill aracıyla dolgu vermeyi deneyin. Verebilirseniz sonradan istediğiniz reni değiştirirsiniz.

Çizgilerin öyle olma sebebi eski kaydettiğim dosya görüntüsünü göndermem. Çizgileri birleştirmiştim şimdi her noktayı teker teker kontrol ettim, ve dediklerinizi uyguladım. Bu sefer smart fill tool u kullandığımda sadece gönderdiğim resimdeki adalar ve ülke içindeki göllerin renk dolgusu değişiyor. Alternatif bir fikriniz var mı acaba?