Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ben daha yeniyim yorumlarınızı almak istiyorum

grfk

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar ben daha lise 3 e gidiyorum yani daa çok yeniyim grafik tasarım bölümündeyim buda yaptıım çalışmalarım sizce nasıl ?
1005639zx5.jpg

1005640yc5.jpg

Son düzenleme:

Benzer konular

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Lütfen mesajlarınızda renkli harfler kullanmayınız. Öncelikle forum kurallarınızı okumanızı öneririm. Bu arada aramıza hoşgeldiniz...

grfk

🌱Yeni Üye🌱
pardon düselttim şimdi... teşekkür ederim..

reelgrafik

🌱Yeni Üye🌱
walla kardes cızdıklerın gusel olmus umut vadedıosun ne dıyeyım ..:) maaşalah

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
resim çizmek, hele hele kara kalemle calışmak cidden ayrı bır yetenek bana gore. dusunun gozlerınız optik mercek, beynınız ıse dijital bir yorumcu. eliniz ise printer..... bir tarayıcı gibi. gordugunu kagıta dokebılmek.

gelelim calısmalarına. bence sureklı olarak cızım calısmalarına devam et. cunku aran ve perspektif olarak bıraz daha alıstıma yapman gerekıyor gıbı dusunuyorum. ben bu ısın uzmanı degılım tabıkı ama mesela bırıncı resımde adamın ellerıne ve sandalyenın gorunuzune dıkkatını cekmek ıstıyorum

ıkıncı calısman ıse bıraz dogal gorunmuyor bence yanı dıkkatle bakarsan kol ve elın gorunuzu sandkı cansız bı varlık elı gıbı

umarım anlatabılmısımdır sana.
tabı bunlar benım gorebıldıklerım.

eline yuregıne saglık kolay gelsın dıyorum

jansuea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çizimlerine bakınca yetenek var diyebiliyorum ama bu yeteneği çok geliştirmen lazım...bunun için de adobenin sölediği gb sürekli çizim yapman gerekiyo...umarım zamanla daha iyilerini yapıp bizimle paylaşırsın:)

grfk

🌱Yeni Üye🌱
yorumlarınıs için teşekkür ederim zaten ben yolun daha basındayım ve bu ilk insan çizimim henüz ayrıntılara girmediğimiz için böle oldu ama ilerde daha iyisini yapıcam

hatalarımı gösterdiğiniz içinde teşekkür ederim onları düseltmeye çalışıcam.. :)

piyanistalp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bencede perspektife dikkat etmen gerekiyor...bide korkma çizgi atmaktan bikaç çizgi olabilir ama doğru çizgiyi buldugunda desen daha tatlı durur bence ilk çalışmalarınmış o zaman önünde daha zaman var kendini tam anlamıyla verirsen bu işe başarırsın..başarılar...

grfk

🌱Yeni Üye🌱
tşk ederim piyanistalp dediklerinizi dikkate alıcam

melgra_m

🌱Yeni Üye🌱
ewet daha yeni olduğun çok belli daha çok çizgisel araştırmalar yaparsan senin için daha iyi olur eller üzerinde çok yoğunlaşman gerek

karas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
guzel olmus tebrıkler

puhuma

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.grafikerler.net
kontrollü araştırma çizgileri yok, dolayısıyla doğru çizgiyi tek ya da bir çizgi için kesik çizgilerle gidersen doğru çizgiyi tam anlamıyla yakalayamadığını göreceksin. Elini rahatlatmak için çeşitli egzersizler yapabilirsin. Amaçladığın çizgiyi hangi yönde olursa olsun bir noktadan diğer noktaya atarken kontrollü araştırma çizgileri (yüzeye kalem ucunun basınc derecesine bağlı olarak) ile yardım alarak yaparsan, amaçladığın o doğru çizgi göz tarafından tamamlanacaktır. Anatomik hatalar için de figür ve organların kaynaklardan analiz edilmesi gerekiyor. Aslında her parça ve bütün geometrik formların birbirleriyle sistematik bileşiminden oluşur. Örneğin ben açısal bir teknikle çalışırdım. Bir noktanın diğer noktaya açısını ölçerek değil kestirerek izlediğim metod. Onun için kıyafetin içindeki bedeni iyi analiz etmek gerekiyor. "Nü" çalışmalar anatomi konusunda faydalı olabilir..
Kolay gelsin...

karas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
puhuma bu konuya sırf senın ıcın gırdım ve bu mesajıda sırf senın ıcın yazıyorum gırme sebebım bakalım bu sefer ne kadar sıstematık konusucanı merak ettıgım ıcın kendı kendıme soruyorumda herzamanmı bolesın forumlardamı bole takılırsın dıye. ya abicim cocuk dıyo daha yenıyım dıye nıye yorumlarını yazdıgın kısı ıcın sadelestırıp daha bı kolay anlam katarak yapmıyosun vede unutmakı karsındakı kısı ıkıncı kez soluyorum daha yenıyım dıyo soyledıklerınden anlamam ama daha basıt seyler soyle eger amacın yardımcı olmaksa... Saygılarla

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
boş umutlar...

bence puhuma doğrusunu yapmış...
çizimlerini ekleyen grfk "yeniyim" diyor öyleyse "çok iyisin, harikasın..." vb gibi boş umutlar vermek yerine nasıl çalışması gerektiğini söylemiş.
şimdi bu çizimlerin sahibi, eğer herhangi bir lisede öğrenciyse sorun yok. güzel sanatlar lisesi son sınıftaysa gerekli gelişimi gösterememiş. çok çalışması gerekiyor.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
kisaca, coook calisman gerekiyor cooook...
Gencsin daha basaracaksin... :D

tuğbasayıköz

🌱Yeni Üye🌱
daha gidecek çook yolun var ama mutlaka olacak cizerek, görerek, hissederek,
sıkılmadan kolay gelsin...

tekyargic

🌱Yeni Üye🌱
tekyargic...:)

elini korkaka alıştırma rahat ol çizgilerini serbest bırak ve sana dogru çizgi hangisiyse onu kullan güzel olacak sen merak etme elinden kalemi düşüğrme hep çizgi çiz karala elini alıştır ...:)

guney1

🌱Yeni Üye🌱
hep boşa çizgi at inan daha ii olursun bn öle yaptım ve şimdi ii yimmm