Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

benden kırıntılar..

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Bana mantıklı birşeyler söyle.

Gönlüm serinlesin.

İçimdeki ben nefes alsın.

Bunalımlarım gerilesin.

Bana öyle birşey söyle ki nefesime anlam gelsin.

Ellerime güç gelsin.

Artık anlamak o kadar zor ki. Düşünmek yorucu. Uykusuzluk sıkıcı. Bir
an geliyor ki yoruluyorum kendi kendime konuşmaktan. Ya ayna da ya da
sağda soldaki yansımalarımda yakalıyorum kendimi. Hemen bir iki kelime
kapmaya çalışıyorum ağzımdan. Önceden konuşurda konuşurdum. Sanırım ya
büyüyor ya da kabulleniyor olmalıyım bazı şeyleri. Yansımalarım
susuyor. Yakalıyorum kolundan. Sadece gözlerimin içine bakıyor. Elleri
o kadar soğuk ki. Gözleri nemli. Yanakları rutubet tutmuş. Küf
kokuyor. Ve çok yorgun... ve çok halsiz... ve çok bitkin... bakıyorum
koşuyor. Kollarını açıp koşuyor. Sonra kulak tırmalayan bir çığlık
atıp yere yatıyor. Yağmura aldırmadan. Üstü başı çamur içinde. Yağmur
üstüne yağıyor. Göğsüne göğsüne. En yanan yere doğru. Gözleri ıslak
bilmem yağmurdanmıdır. Ve bilmem ki yine susuyor. Göğsü şişip şişip
iniyor derin nefesler eşliğinde. Çok derin çok çok derin... onu
izledikçe ben hıçkırıyorum. Aynanın içine girip yanına gitmek
istiyorum kendimin. Ellerimi uzatıyorum görünmez bir engele çarpıyor.
Ellerimi dayıyorum buz gibi aynaya. Gidemiyorum. Konuşamıyorum.
Dokunamıyorum...........
:angel:

Benzer konular

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunu siz mi yazdınız gerçekten...:) siz yazmışsanız bu yeteneğinizi gözardı etmeyin. yazı yazmak emin olunki bir yetenek...

güzel yazmışsınız tebrikler.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
bunu siz mi yazdınız gerçekten...:) siz yazmışsanız bu yeteneğinizi gözardı etmeyin. yazı yazmak emin olunki bir yetenek...

güzel yazmışsınız tebrikler.

evet ben yazdım. beğenmenize çok sevindim. yazıp çizmek en çok sevdiğim uğraşlarımdır. beni ben yapan kavramlardır.. yazmayı seviyorum ama bunu nasıl değerlendirmem gerektiğini bilmiyorum. :blush:

anlamıma anlam katmaktır.. çok teşekkür ederim..:angel:

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet ben yazdım. beğenmenize çok sevindim. yazıp çizmek en çok sevdiğim uğraşlarımdır. beni ben yapan kavramlardır.. yazmayı seviyorum ama bunu nasıl değerlendirmem gerektiğini bilmiyorum. :blush:

anlamıma anlam katmaktır.. çok teşekkür ederim..:angel:

birçok yazarın yaptığı gibi yazılarınızı paylaşabilirsiniz değişik platformlarda. yazılarınız size anlam katıyorsa, başkalarınada katabilir, belkide kelimelere dökemedikleri duygulara tarif bulmuş olurlar sayenizde. zaten hep öyle olmuyor mu, birçok yazarın yazısında, şairin şiirinde kendimizi bulmuyor muyuz...;)
bu arada varsa başka yazılarınız paylaşırsanız sevinirim.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
birçok yazarın yaptığı gibi yazılarınızı paylaşabilirsiniz değişik platformlarda. yazılarınız size anlam katıyorsa, başkalarınada katabilir, belkide kelimelere dökemedikleri duygulara tarif bulmuş olurlar sayenizde. zaten hep öyle olmuyor mu, birçok yazarın yazısında, şairin şiirinde kendimizi bulmuyor muyuz...;)
bu arada varsa başka yazılarınız paylaşırsanız sevinirim.

estağfurullah yazar veya şair vasfına layık değilim :angel:
tabiki paylaşırım ilginize teşekkür ederim.. buyrunuz burda da çizimlerim var yazar değil ama grafikerim..

bir yazım daha ağlayarak yazmıştım :angel:
yazılarımda bahsettiğim aynaların sizleri kandırmasına izin vermeyin!!

odada yalnız başıma tüttürürken dumanı, minik bi parmağın omzuma tıklamasıyla döndüm arkamı. Gözlerinin içine uzuunnnca baktım. Bendim bu. Benim 6,7 yaşlarındaki ufacık tombul halim. Zaten bidaha hiç okadar tombul olamamıştım. Simsiyah gözlerini dikmişti gözlerime..
“ vaayy saçları boyatmışsın baya da uzamışlar”
“annem hep küt keserdi büyüyünce hiç kestirmicektim bilirsin”

“annem nerde? Öldülermi?”
“ ne ölmesi kız. Odada uyuyor”

“ oppu damı orda?” (oppu= osman. Babam olur)
“ osman yok gitti... “

gözlerinden damlamaya başladı inci taneleri..

“gitmicekti ama. Öyle söylemişti..”
“demişti...
ağlama nolur. Hem bak kocaman oldum ben. Artık ağlamıyorm”

“gerçekten ağlamıyormusun. Okadar büyüdün yani.. “
“büyüdüm tabi. Kocaman kız oldum. Hem çalışıyorumda. Hep masal kitabım olsun ister masallar yazardım. Bak büssürü masal kitabım var”
“ama sen yazmamışsın.. hayalim bu değildi”
“olsun bak rengarenk kapaklar yaptım”

mutlu gibi duruyordu. Kitaplar mutlu etmişti.

“ aa kardeşim nerde büyüdümü oda?”
“ büyümezmi.. hem bi kardeşim daha oldu. Sana benziyor. Büyüyüncede bana benzermiş”
“gerçektenmi”

simsiyah gözleri gülüyordu.
“istediğim okullara gittinmi?”
“şey.. ımm.. gitmedim. Ama amaa giderim. Daha zamanım var..”

yine hüzünlendi..

“büyüyünce geçer demişti annem. Geçtimi düştüğümde yara olan dizlerimdeki yaralar?”
“geçti tabi. Büyüdüm çünkü”

(büyüdüm.. senin yaşında kalıp dizlerimdeki yaralara ağlamayı isterdim) söyleyemedim..

“oppu gelirmi?”
“...”

yine ağladık.. bu defa sarılmak istedi bana. Uzattım avuçlarımı. Minik parmaklarını hisseder gibi oldum parmak uçlarımda...
gözlerimin içinde gözleri, yanaklarımda yaşlarıyla kayboldu..

Aynalarda buğulu yüzümü göremez oldum,
ve iyimserlik mateminde sarı gül tuttum.
Hayallerim yok oldu, koyduğum yerde yoktu hiçbiri
tek yabancı bendim evde ver bir yalancı mumdu doğan güneş.
Solan gülümdü, talan sonuydu, kalan resimdi, bir vesikalık gülen çocuktum,

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
:alkis::alkis::alkis:
ilkinin beğenisinin etkisindeyken halen ikincisi çok daha etkiledi güzelliğiyle. çok duygulu, anlamlı. Belliki çok derinlerde hissederek yazmışsınız. Estafirullah deyip hiç mütevazi olmayın bence :) yürekten kutlarım sizi...

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
:alkis::alkis::alkis:
ilkinin beğenisinin etkisindeyken halen ikincisi çok daha etkiledi güzelliğiyle. çok duygulu, anlamlı. Belliki çok derinlerde hissederek yazmışsınız. Estafirullah deyip hiç mütevazi olmayın bence :) yürekten kutlarım sizi...

üşenmeyip okuduğunuz ve beğendiğiniz için çok teşekkür ederim. gerçekten hissederek onun yanımda olduğunu gözlerimin önüne getirerek yazmıştım. çok teşekkür ederim :angel:

Exnuc

🌱Yeni Üye🌱
Oooo...
Paylaşım için teşekkürler.

Maruz görür ve yanlış anlamassanız kendimce konunuza bir katkı olarakta düşünebileceğiz, aklımdan geçen cümleleri asılı bırakmak isterim bende bu sanal sayfaya...

Bu gibi denemelere, yazılara bayılırım. Aynı zamanda kendiminde en iyi becerebildiği şeylerden biridir bu kendi çapımda.

Duygu ve düşüncelerimin kalem, hayallerimin kağıt'a dönüştüğü bir hayatta hissediyor bu deli gönlüm daima kendini. Hayallerimi süsleyebiliyor olmanın güzelliği ile arş'a ulaştırır bu fani zihin bedenimi.

Biliyorum, evet biliyorum kısada sürse, sürekli bölünsede bu rüyalar, hayaller şehri anlıkta olsa o çıkışın tadını almaktır en güzeli.

Bırakmam bırakamam yaşama hefesim olan bu sahneleri.Çünkü dikecektir yırtılan geceyi sabah her zaman olduğu gibi...

Buda benden şu an düşünerek yazdığım tadımlık bir paragraf olsun...
Bu gibi paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımız varsa epey bu platformda döktürürüz vallah hehe = )

Saygılarımla.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Oooo...
Paylaşım için teşekkürler.

Maruz görür ve yanlış anlamassanız kendimce konunuza bir katkı olarakta düşünebileceğiz, aklımdan geçen cümleleri asılı bırakmak isterim bende bu sanal sayfaya...

Bu gibi denemelere, yazılara bayılırım. Aynı zamanda kendiminde en iyi becerebildiği şeylerden biridir bu kendi çapımda.

Duygu ve düşüncelerimin kalem, hayallerimin kağıt'a dönüştüğü bir hayatta hissediyor bu deli gönlüm daima kendini. Hayallerimi süsleyebiliyor olmanın güzelliği ile arş'a ulaştırır bu fani zihin bedenimi.

Biliyorum, evet biliyorum kısada sürse, sürekli bölünsede bu rüyalar, hayaller şehri anlıkta olsa o çıkışın tadını almaktır en güzeli.

Bırakmam bırakamam yaşama hefesim olan bu sahneleri.Çünkü dikecektir yırtılan geceyi sabah her zaman olduğu gibi...

Buda benden şu an düşünerek yazdığım tadımlık bir paragraf olsun...
Bu gibi paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımız varsa epey bu platformda döktürürüz vallah hehe = )

Saygılarımla.

estağfurullah tabiki yanlış anlamam.
aksine çok memnun oldum çok teşekkür ederim..
belliki sizinde kaleminiz güçlü. yazmak insanı en çok rahatlatan şeylerden biridir.
ve benimde çocukluğumdan beri vazgeçilmezimdir. kendimi bildim bileli yazar çizerim. kalemimi severim. başka kalemlerden çıkan eserleride takip etmeye çalışırım. insan bencil olmamalı :)
melankolik ruhhalimden dolayı çoğu zaman hüzünlüdür yazılarım. eşime yazdıklarımsa aşk yüklü, insanlara yazdıklarımsa sitem süslüdür. kalemime destek veriğiniz için teşekkür ederim..
saygılar..
:angel: