Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

benim bir sorum olacak (cmyk hakkında)

slayersdu

🌱Yeni Üye🌱

soruma gelince basımda cmyk kullanılıyorumus sanırım bense rgb olarak hazırladım tasarımı bu renkleri dağıtırmı mesela üst resimdeki ürünlerin efektleri dağılırmı siyah ekranda pek belli olmaz resimler yoksa... bilgi verirmisiniz kolay gelsin teşk.

Benzer konular

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
hayır renkleri cmyk yaptığınızda renkler ve efktlerde bir dağılma olmaz.sadece baskıya uygun hale getirmiş olursunuz.yapmanız gereken çalışmanızı freehand,corel gibi vektörel bir programda hazırladıysanız kullandığınız görselleri photoshopta açıp cmyk yaparak kaydetmek.ve dökümanda yeniden yerlerine koymak.eğer çalışmanızı tamamen photoshopta hazırladıysanız yine image menüsünden cmyk yapabilirsiniz.sadece görselleri cmyk yaptığınızda tonlarda biraz değişme olacaktır.bunu da yine image bölümünden ayarlayabilirsiniz.kolay gelsin.

burhandmr

🌟Usta Tasarımcı🌟
cmyk yaptığınızda problem olmas photoshopta çalistiysaniz 300 dpi calıstınız umarım

slayersdu

🌱Yeni Üye🌱
evet calısmalarım 300 dpi ve photoshopta calıstım baskıya psd dosyalarını istedi matbaa cmyk ya cevirdim pek bişi değişmedi yardımlarınız icin teşekkürler...

tomo

🌱Yeni Üye🌱
Grafikerim diyen arkadaş bir kere baskı tekniklerini bilmen gerekir. RGB CMYK'ya dönüştüğü zaman resimler ve zemin renkler istir istemez kayba uğrar, bu da baskıya yansır.

serdar80buz

🌱Yeni Üye🌱
tomo'ya katılıyorum. bir renkayrımcı olarak böyle konulara dikkat etmenizi öneririm. Renklerde efektler de değişir. Hele işi basacak olan matbaa amatör, tekrenkli bir makinada basılıyorsa çamur gibi bi baskı elde edersiniz. İşleriniz baskı aşamasından önce renkayrıma gider (Yani bana gelir) özden kaçmazsa zaten CMYK ya çevrilir ama gözden kaçarsa sonuç Photoshota resmi CMYK yapınca gördüğünüz gibi çıkmaz. neyse uzun konu. Ayrıca siyzh zemin tavsiye etmem büyük ihtimalle o da RGBdir.

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim bi sorum olacak, photoshopta cmyk ya cevirdiğim resimler freehande attığımda renkleri ben ayarladığımdan başka herşeye benziyor. bunu nasıl hallederim,

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑
benim bi sorum olacak, photoshopta cmyk ya cevirdiğim resimler freehande attığımda renkleri ben ayarladığımdan başka herşeye benziyor. bunu nasıl hallederim,

Photoshop ta ne ayarladıysan o doğru olandır eğerki monitörün ve kalibre edilmişse tabii. Vektörel programlarda gördüğün tonlar gerçek tonlar değildir.
Eğer photoshop dökümanını .tiff uzantılı linklersen daha yakın tonlar görebilirsin ancak vektörel programdaki çalışma hızını yavaşlatır.

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Üst Menüden Edit>Preferences ı Seçip Açılna Penceredeki Colors Ayarlarını
Aşağıdaki Resimde Gösterildiği Gibi Yapın.

98140245.gif

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana göre büyük bi sorunu halletim :) Yardımlarız ve ilginiz için teşekkür ederim...