Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Benjamin Button

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
BENJAMIN BUTTON'UN
TUHAF HİKAYESİ​

Ünlü Amerikalı yazar Francis Scott Fitzgerald'ın 1922 yılında yazmış olduğu kısa öykü, yönetmen David Fincher tarafından sinemaya uyarlanıyor. Amerika'da 19 Aralık 2008'de gösterime girmesi beklenen filmin senaryosu ise, Forrest Gump (2004), Ali (2001), Munich (2001) gibi filmlerin de senaryolarını yazmış olan Eric Roth'a ait.

Konusu
Film, seksen yaşında doğan ve geriye doğru yaşlanan Benjamin Button adlı bir adamın I. Dünya savaşı sırasında başlayıp 21. yüzyıla kadar devam eden -ve büyük ihtimalle burada da biten- olağanüstü ve zorlu yaşam öyküsünü anlatıyor.

Zaman Benjamin Button için tersten akmaktadır yani zaman geçtikçe herkes yaşlanırken O gençleşmektedir, elbette yalnızca dış görünüşü, 50 yaşına geldiğinde ise 30 yaşında bir kadına aşık olmasıyla hayatı daha da ilginç hale gelmeye başlar...

Son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri .

Benzer konular

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Paylaştığınız için teşekkurler..Bu hafta sonu gitmeyi düşündüğüm bir filmdi..

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
İzledim, çok güzel bir film. 13 dalda Oscar'a aday gösteriliyor. Yanılmıyorsam en son Titanic filmi bu kadar çok dalda aday gösterilmişti Oscar'a. Brad Pitt muhteşem bir oyun çıkarmış.

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
fragmanını izledim. gitmeyi çok istiyorum tatilimiz de pek yok gerçi ama :)
çok harika bir senaryosu var..
paylaşım için teşekkür ederim :)

grafikistanbul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Brat Pitt'e Fight Club'tan sonra bir kez daha hayran kaldım.Tek kelimeyle muhteşemdi film.Tam bir sinema şöleni..

donie

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok çok ilginç bir konusu var yönetmenin nerdeyse her filmini sevdim en kısa zamanda görmek istiyorum paylaşım için teşekkürler...:angel:

limoni

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dün izledim ve çok keyif aldım....Kesinlikle izlenilmesi gereken bir film... Brad Pitt en iyi oyuncu ödülünü alır gibi :) Yaşlandırmak işlemi tamam makyaj falan filan ama o brad pitt i nasıl gençleştirmişler şaşırdım yani:rofl: Paylaşım için teşekkürler yasamin :)

joshn

🌱Yeni Üye🌱
dün izledim gerçekten harika bir film herkes mutlaka gitmeli bence

tuuuba

🌱Yeni Üye🌱
ben de gitmek istiorummm ama duyduguma göre 3 saat sürüyormuş haberınız olsun :)))

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hayatım boyunca izlediğim Geçen ayımın resmen berbat geçmesini sağlayan en dandik (berbat, beter, iğrenç, vb..)bir film..Konu itibariyle ilgi çekici olabilir ama bu kadar yavaşilerleyen ve bu kadar sonu gereksiz biten bir film bilemiyorum..Hani 3 saat olması neyse ama Titanic te uyudum bunda horlarım diyenler izlemesin..

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Nihayet izledim..Tek kelime ile süperdi! Bu kadar uzun bir filmde tek karede sıkılmadan izledim.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
Asılında kusursuz değildi hatta bazen sıkıcıydı çok uzundu falan ama günlerce etkisinden çıkartamayacak güzellikteydi.

neslisah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
izledim harika bi filmdi.İzlemenizi tavsiye ederim..uzun olması bence güzl olmuş kısa olsa bu kadr etki yaratmıcaktı diye düşnüyorum

grafishop

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok başarılı bir filmdi :)

Makyajlara bittim harika bir sanat ,Konu gerçekten ilginçti yeri geldi sıkıcıydı fakat öyle yada böyle iyi bir derecedeydi...

Şİmşek çarpmasını sürekli ortaya çıkıp anlatan adam beni öldürdü :D

İzlenmesi gereken bir film diye düşünüyorum...

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence müthiş bi film tek kelimeyle mükemmel bi teknoloji kullanılmış makyajları falan zaten övmeye gerek yok ödül aldı çok beğendim bence yeşil yol - titanic - esaretin bedelinden sonra gerçekten sıralamaya giricek bi film daha yapmışlar

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
uzun ama vaktin nasıl geçtiğini anlamadım masal tadında,her kare kartpostal niteliğinde bir filmdi bence görüntülerini biraz sihirbaz filmine benzettim.Müzikleri ayrı güzel zaten hepsini indirdim:)Özellikle yıldırım çarpan amca karakteri çok iyiydi bence:)buarada mtv de kamera arkasını göstermişlerdi Brad Pitt stüdyoda kulaklıkla sadece diyalogları okuyo,metne göre yüz mimiklerini yapıyordu.Bu görüntüler kesilerek 3d max gibi programla yaşlandırıldı yani evde aslında tecrübeli arkadaşlarda böle film çekebilirler:)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçekten konusunu çok başarılı buldugum filmler arasında...uzun ama güzel.

Teşekkürler Yasemin.