Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

beyaz tenli bir insanı zenci yapma

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️

1. Layer panelinde var olan layerin üzerinde sağ tuş yaparak duplicate layer diyoruz yada Menülerden LAyer/Duplicate Layer.Şimdi makyajlama yapacağımız yüzü seçmemiz lazım bunun için etkili bir yöntem olan Quick Mask Mode da düzenleme yapıcaz. Q ya basarak yada araç paletinin altında Edit in quick mask mode butonuna tıklayarak Quick Mask da düzenlemeye geçiyoruz.

2. Quick Mask Mode da düzenle butonunu tıkladıktan sonra Brush Tool ile yüzümüzü seçmeye başlıyoruz. CTrl D yapıp reklerimizin resetlenmiş olduğundan emin olalım. Seçim yaperken X e basılı tutarak taşırdığımız alanları silme işlemide yapabiliriz,D ye basmak tekrar seçmek için.Özellikle goz ve ağız etrafını seçerken çok dikkatli oluıyoruz.

3. Seçimi yaptıktan sonra Q ya basarak Quick Mask Mode dan çkıyoruz. Select->Inverse / Shift+Ctrl+i yapıyoruz.Renk değişimi yapıcağımız yerler seçili durumda artık.

4. Şimdi ->Adjustments->Curves ayarlar put in 190 civarı output 135 bu ayaralarda kendinize gore değşiklikler yapabilirsiniz daha iyi sonuç alıcağınızı düşünüyorsanız yada siyağlaştırma oranını arttırmak için. Sonuç aşağıda:

,
5. Daha işimiz bitmedi ctrl+u yada Image->Adjustments->Hue/Saturation saturation -5 ve lightness on -22, ben bu değerleri kullandım siz kendinize gore en iyi sonuca ulaşana kadar değerler ile oynayın. Son olarak Burn Tool ile tam siyağlaşmamış kısımları karartabilirsiniz ,birde dudak kenarlarındaki keskinliği Smudge Tool ile hafifletebilirsiniz.

alıntıdır.

graphic00

🌟Usta Tasarımcı🌟
süper bir çalışma bahtinur-59 teşekkürler...

naklov

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
güzel çalışma ellerine sağlık yararlı bir paylaşım olmuş tşkler...

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok teşekkürler güzel bir ders olmuş :) Burunla da oynanmış zenci bir insan görünümü verilmiş, hoş olmuş :)

jansuea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bahtınur-59 gerçekten güzel bir ders oldu bi fotoğrafta denedim çok hoş oldu..:)sayende bi şey daha öğrenmiş oldum çok teşekkür

тuтаѕтε

🌱Yeni Üye🌱
çok güzel olmuş özellikle buun ayrıntısı da tam oturmuş..teşekkürler

rajaradula

🌱Yeni Üye🌱
Gayet Güzel olmuş. Tebrikler. Teşekkürler.

ilavus

🌱Yeni Üye🌱
ricebushom3.gif

Ben de denedim,hatta tam tersini yapınca zenci de beyaz oluyormuş :D:D

grafik_Jİİ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence bunun rengi bozulmuş son kullanma tarihi geçmiş üretici firmaya şikayet de bulunmak lazım daha güzel olabilirdi...bence

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
sanki kömr gibi defolu kömr gibi olmuş...