Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bilgisayarım Yavaş Çalışıyor? ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
XP yüklü bilgisayarımda 2,1 Ghz işlemci takılı overclock la 2,4 Ghz olarak çalışması gereken işlemcim CPU-Z değerlerine göre 1,44 Ghz ile çalışıyor. Çalışan görevlere baktığımda ekstra çalışan bir program işlemci %95 boş görünüyor, sistem temizliği yaptım, disk birleştirme yaptım ama işlemci hala düşük görünüyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ? ...

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Kaçak var gibi görünüyor :D öhüm
Şaka bir yana küçük bi bez parçasıyla üstünü örtün, bir müddet kafasını dinlesin :D
Bezi aldığınızda bi canavarla karşılaşabilirsiniz aman dikkat diyorum :D

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Isı seviyesi normal. Zaten sistemi zorlayacak bir iş yapmıyorum şuan sadece net ve cpz-u açık hız yine düşük ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bilgisayarın fazla güç (elektrik sarfiyatı) tüketmemesi için gerek olmadığı durumlarda x çarpanını düşürerek işlemci hızını düşürmesi normalmiş. İşlemci gücüne ihtiyaç duyduğu zaman işlemci hızı en üst seviyelere kadar çıkabiliyor. Bu özelliğe Power Saving deniyormuş. Bu özelliği kapatıp sürekli en üst performansta çalıştırmak için bios/Power menüden C1E özelliğini disable yapmak gerekiyormuş ben yaptım ama hala kafasına göre bir düşük bir hızlı değişip duruyor. Bu durumda sanırım yapacak bir şey yok bu şekilde devam edeceğiz ...

Son düzenleme: