Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bir resimi güzel şekilde kesme

killmutlu5

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.bire1.org
arkada$Lar bir resmi güzel bir şekilde hangi aracla kesebilirim iki resimi yanyana filan yapmak istiyorum bol efekt yapıcagım bişeler istiyorum yardım edermısınız ?:peace1:

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Pen tol'u kullanabilirsin eğer resimin arka fonu tek renkse magic hand'i de kullabilirsin

farketmez

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.farketmez3.com.tr.tc
bence araç çubuğundan sol taraftan ikinci araç ta olabilir ismini tam hatırlamıyom slince tool mu ne idi resmin etrafında mousu gezdirerek kesebilir. ama resim fazla detaylı ise o fazla ise yaramayabilir ya da uğraştırır

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Resmin özelliğine bağlı renkler kesin hatlarla belliyse magic w.(sihirli değnek) aracıyla toleransı ayarlıyarak tek tıklamada seçebilirsin.Eğer seçmek istediğin objenin dış hatları dışında objenin içindekileride seçtiyse shift tuşuna basılı olarak tekrar tıkla yine resmin özelliğine göre kaldırıcaktır.Veya lasso araçlarından birisiyle(ben serbest olanı tavsiye ederim)yine shift tuşuyla istemediğin alanı seç onu seçimden çıkartıcaktır..Ama en etkili seçim aracı pen aracıdır..Bende dahil olmak üzere çoğu kişi onu kullanıyor..Ama manyetik lasso aracıda güzel bir seçim aracıdır.

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
pen tool ile dekupe ettikten sonra , ctrl+alt+D yaparak feather verirsen resim çok güzel bir şekilde hazır hale gelmiş olur ;)

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Profesyonel şekilde dekupe yapmak istiyorsanız ya pen tool yada lasso tool u ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Yakında bu konuyada değineceğim...
Saygılarımla

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet thematrix arkadaş güzel söylemiş feathera uygun bir rakam verirsen (standart 0,2 idi sanırım) gayet güzel olur..

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Featherın bir standartı yoktur. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmıyalım. Fotoğrafınız büyüklüğüne yada küçüklüğüne göre feather oranı ya yükselir yada azalır. Geniş bir şekilde en yakın zamanda bu konuları anlatıcağım :)

Saygılarımla.

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yanlış bir bilgilendirme değil..Seçili alanlarda genellikle 0,2 oranı uygulanır..Şimdi okuldan kalma notlarıma baktım oran doğru..Burdan standartan kasıt genel olarak kullanılan orandır tabiki resimin boyutuna ve tercihe göre değişir...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
600 dpi bir resime 0,2 feather hiç bir şey yapmaz Gökhan Tekin'in dediği doğru

sin goat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tabiki 600 dpi bir resime yapmaz..dediğim gibi genellikle kullanılan(300 dpi) bir orandır..Tercihe ve resime göre değişir..Bu sadece seçilmiş bir alanın başka bir resim üzerine konulduğunda genellikle uygun geçişi sağlıyan bir orandır..Herkezin tercihi başkadır..Ben arkadaşa bu oranı tavisye ettim uygular uygulamaz onun bileceği iş niye bukadar uzatıldı anlıyamadım?

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Tabiki 600 dpi bir resime yapmaz..dediğim gibi genellikle kullanılan(300 dpi) bir orandır..Tercihe ve resime göre değişir..Bu sadece seçilmiş bir alanın başka bir resim üzerine konulduğunda genellikle uygun geçişi sağlıyan bir orandır..Herkezin tercihi başkadır..Ben arkadaşa bu oranı tavisye ettim uygular uygulamaz onun bileceği iş niye bukadar uzatıldı anlıyamadım?

uzatmak demeyelim bence yanlış bir anlaşmaya sebep olmamak için konuya müdehale etmek daha doğru olacaktır. Resim/fotoğraf ebat ve çözünürlüğüne göre uygulanması gerekn bir işlemden bahsetmek istediğiniz gayet açık. Fakat oran verirseniz bunu bilmeyen arkadaşlar bu konuda yanılacaktır.