Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir resmi diğerinin üzerine atamamak?!

Grafek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Örneğin elimde bir logo var, vektörel.

Onu coreldraw'da .png, .jpg yahut .psd formatında export ediyorum.
Ve export ettiğim dosyayı, photoshop'ta import edip, önceden açılmış bir diğer belgenin üzerine sürükleyip bırakmak istiyorum ama olmuyor.

Diyeceksiniz ki sürükleyip attığın belge logodan çok fazla küçük olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ben de böyle düşünüp, logoyu "Ctrl+T" (Transform) hamlesiyle küçültüp atmayı denedim, bu defa logonun bir kısmı sürükleyip bıraktığım esnada kayboldu...

İlginç, komik ve sıradışı bir sorun ama gerçek.

Bu sorunun kaynağı nedir? öğrenmek istiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Benzer konular

mustmaster

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu sorun layerin üzerindeki kilidi kaldırmadığın için olabilirmi taşımak istediğin layerin üzerine ikikere tıklayıp kiliti kaldırmayı dene.

Grafek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kilit kalkmıyor, denedim.

ozlem_acikgoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
image/mod/rgb olup olmadığını kontrol edin bence .bazen bu tür sorunlarda resmin rgb olmamasından dolayı resim başka resim üzerine atılamıyor. bir deneyin derim

Grafek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Evet renk modunu CYMK yaparak halledebildim. Ama bu defa attığım logo büyük olduğu için, ve belge logodan küçük olduğu için, logonun çerçevenin dışında kalan kısımları silindi. Transform yaptığımda logonun tamamını değil sadece çerçevenin içindeki kısmını seçiyor. Daha önce ki denemelerimde hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Yani CTRL+T yaptığımda belge küçük olsa dahi belgeden büyük olan dökümanın tamamını seçip belgeye göre küçültebiliyordum...

ozlem_acikgoz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilginç .cmyk değil de rgb yapsana .resmi aktarırken neden kestiğini anlayamadım gerçekten

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Photoshopta asıl fotoğrafınızı açın... Daha sonra taşımak istediğiniz fotoğrafı açın... Taşımak istediğiniz fotoğraf açıkken ctrl+j ye tıklayın. Artık dökumanınız iki layer olmuş olmalı background ile birlikte. V'ye basın... Taşıma çubuğu çıkacaktır. Fotoğraflarınızın her ikisinde de küçültme karesine basın ve ekranda ikisini de görün. Ve taşıyacağınız fotoğrafı asıl fotoğrafın üzerine tutup taşıyın. Yalnız açmayı importla yapmayın; fotoğrafın üzerine ters tıklayıp photoshopla açın...

Grafek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sonunda başardım. Çok teşekkürler.

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kısacası görselin formatı cmyk veya rgb olmadığı için kilit kalkmıyordu ve photosopda çalışılmıyordu image-mod dan fotoğrafın modunu değişince istenilen hamleler yapıldı.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben de öyle düşünüyorum ama başta yapılan açıklama da bu yok... Bu yüzden bilemiyorum...Ben dökumanların çözünürlülükleri konusunda da şüphe duydum ama sanırım bu konudaki asıl sorun sis perdesi arkasında kalacak... :)