Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bizi figüran olarak kullanıp ihalede kendi kankasını kazandıran kullanıcı, defol!

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
Aşağıdaki yazışmalar, bu forumda, https://www.grafikerler.net/masal-kitabi-resimleme-turkiye-geneli-t171252.html adresindeki "Masal kitabı resimleme" işi için yapılmıştır. Söz konusu Emrah Açıkgöz (Hakkaten de açıkgözmüş, üçkağıtçının önde gideni) isimli kullanıcı, bize sadece "Masal kitabı resimlenecek" bilgisini veriyor ve sonra işi bir başka "grafiker"in aldığını belirterek, bize bir de teşekkür ediyor. Yalnız, teşekkür etmeden önce, söz konusu grafikerin söz konusu masal kitabı resimleme komisyonunca istenen "Roma dönemi ile ilgili resimlemeler" gönderdiğini ağzından kaçırıyor. Bu bilgi bize niye verilmedi şeklindeki sorumu da yanıtsız bırakıyor. Söz konusu iş, dikkat edin: "10 adet masal kitabı her biri 20 ila 16 sayfa... bu sayfaların resimleme ve mizanpajları bir de kapak tasarımı yapılacak"... Bu işi verdikleri namussuz herif de "2000 TL'ye bu işi yaparım abi" deyip işi kapmış zaten. Yani resmi ihaleye girse aşırı düşük tekliften, gerçek bir sanat komisyonuna girse yeteneksizlik ve pespayelikten kapı dışarı edilecek birine bu iş resmen tezgahlanarak giydiriliyor ve en gıcık olduğum husus da, biz grafikerler.net kullanıcıları, bu şebekenin figüranı olarak kullanılmış oluyoruz.

Yazışmalar şöyle:

Masal kitabı resimleme için İllustrator başvurusu

Levent Elpen

6 Mar

Alıcı: emrahacikgoz66

Merhaba,

Masal kitabı resimleme işiniz için örneklerim ektedir.

8 adet çizim için resim başına 120 TL ile çalışabilirim.

8 adet resmin teslim süresi maksimum 1 haftadır. Resimlerin içeriği ve zorluk derecesi bilinmediğinden bu süre afakidir. Konu ve içeriğe göre bu süre uzayıp kısalabilir.

Saygılarımla,

Levent Elpen

053 ....

LEVENT ELPEN

E-posta:
9 Ek
cocuk1-2-copyA.jpg adlı eki önizle
[Resim]
ferideE.jpg adlı eki önizle
[Resim]
illust11.jpg adlı eki önizle
[Resim]
monkeyA.jpg adlı eki önizle
[Resim]
ninetilki.jpg adlı eki önizle
[Resim]
nine-tilki-ornek1A.jpg adlı eki önizle
[Resim]
stbernard-2-SONzonzonnA.jpg adlı eki önizle
[Resim]
LEVENTELPEN-illustrasyon2.pdf adlı eki önizle
[PDF]
unit2-vinyet4.ai adlı eki önizle
[Illustrator]

-------------------------

Emrah Acikgoz

6 Mar

Alıcı: bana

Levent bey teklifiniz icin tesekkurler is baska bir grafiker arkadasa verildi. Iyi calismalar.

--------------------------

Emrah Acikgoz

8 Mar

Resimleme konusu biraz yanlış anlaşıldı galiba.

10 adet masal kitabı her biri 20 ila 16 sayfa ilkokul düzeyinde bu sayfaların resimleme ve mizanpajları bir de kapak tasarımı yapılacak. Süre yaklaşık 2 ay. İş özetle bu. Böyle bir iş için teklifinizi öğrenebilir miyim?

Levent Elpen

9 Mar

Alıcı: Emrah

Merhaba, bu öncekinden farklı bir iş sanırım.

Normalde kapak çizimleri ve mizanpaj işini hiç katmadan resim başına hesaplasak, 10 kitap için toplam 20 bin TL'den fazla veya o civarda bir rakam çıkar. Hesaplamalarda iş miktarı ne kadar fazla ise parça başı oranda o kadar indirim yapılır kuralına uyarım. Dolayısıyla, toplu iş olarak kabul edip toplamda 10 bin TL ile kapak resimleri, mizanpaj ve baskıya tam/eksiksiz şekilde hazır etmiş olurum.

Süre makuldur, eğer ki bütün materyaller eksiksiz teslim edilmişse. Yani yazıları ve istenenlere ilişkin notlarıyla 10 kitabın tamamı ulaşmışsa, bu süre normaldir, belki bir-iki hafta kadar daha opsiyon tanınabilir, işin ayrıntılarındaki beklenmeyen gelişmeler için.

Sözleşme ve belirli bir iş avansı ile başlanması tercihimdir, mümkünse bu şekilde çalışmak isterim.

Saygılarımla.

-----------------------

Emrah Acikgoz

22:40 (17 saat önce)

Merhaba;
Belediye başkanı ve masal komisyonu tarafından çizim örnekleri ve fiyatlandırma değerlendirmesi sonucunda masal kitabı resimleme ve mizanpaj işi grafiker Aydın AYTEKİN'e verilmiştir.
Teklifiniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

-----------------------

Levent Elpen

23:31 (17 saat önce)

Bu hangi belediyenin işi? Söz konusu komisyonda bu işten anlayan hangi "uzman"lar var? Neden resmi ihaleye çıkmıyor?

Emrah Acikgoz

09:53 (6 saat önce)

Belediye başkanı ve bir kaç stk sadece sponsor ama parayı verenin kararı her zaman daha etkili oluyor. Masallarda roma dönemi geçtiği için seçilen grafikerde roma dönemine ait çizim örnekleri göndermiş.

Levent Elpen

10:40 (5 saat önce)

Yani bu kişi sırf Roma çizimleri gönderdi diye mi seçildi? Bu bilgi neden bana da verilmedi o zaman? Hangi belediye olduğunu neden açıklamıyorsunuz? Ayrıca parayı verenler "uzman" mı bu konuda, böyle bir seçim yapma hakkını kendisinde buluyor? Bana sadece masal kitabı resimlenecek bilgisi verildi. Doğru düzgün konuyu açıklayın, ne istiyorsunuz, nasıl bi şey istiyorsunuz söyleyin ona göre örnek gönderelim. Ayrıca sırf Roma dönemini çizebiliyor diye illüstratör (grafiker değil bakın) seçilmez, nasıl çizebildiğine bakılarak seçilir.

Bu belediyeyi bildirin haklarında gerekli işlemleri yapacağım.

Emrah Acikgoz

12:16 (4 saat önce)

Levent bey size gönderdiğimiz emailin aynısını teklif gönderen tüm grafikerlere gönderdik. Verdikleri fiyatlar ve örnek resimlerinin çıktısını alıp komisyona sunduk. Onların taktiri bu yönde komisyonda masal yazarları yayıncılar bir resim öğretmeni arkadaş ve sponsorlar vardı. Fiyatlandırmada önemli tabiiki. Grafiker örnek çalışma ile aynı kalitede çalışmanın tamamını 2000tlye yapmayı kabul etti. Yaklaşık 10kitap 16 resim 1 kapak dahil 170 resimi 2000tlye hem çizim hem mizanpaj yapacak baskıya hazır hale getirecek bu fiyat ve çalışmaları göz önüne alınmıştır.

------------------------

Emrah Acikgoz

12:17 (4 saat önce)

Sizin teklif toplu iş olduğu için 10bin tl idi...

-----------------------

Levent Elpen

12:49 (3 saat önce)

E yuh artık!

Bana bu arkadaş bir de Roma dönemi çizimleri yaptı o yüzden ona verildi diyorsunuz, bu bilgiyi bana ve diğerlerine verdiniz mi, hayır! Resmen danışıklı dövüşünüzde figüranlık yaptırdınız. Bu işi komple 2000 liraya yapan adam da zaten ne bu işten anlar, ne de bu işi yapabilecek kapasitede biridir.

Hakkınızda resmi şikayet yollarına başvuracağım, şu işe bak bir de çok iyi bir iş yapmışlar gibi ciddi ciddi cevap yazıyor, hayret!

-----------------------

Emrah Acikgoz

13:28 (3 saat önce)

Uslubuna dikkat arkadaşım. İstediğin işleme başvurabilirsin.

------------------------

Levent Elpen

14:05 (2 saat önce)

Bana uslup dersi verme, ahlaksızlığının cezasını ben mi çekeceğim?