Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

boşluk tuşunda mucize mi oldu yoksa benmi yeni uyandım

meşguf

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zaten bişey buluyosam hep yanlışlıkla oluyo.mausum objeye tıklı iken boşluk tuşuna bastım bide baktım obje çoğaldı.mausu yavaşca ilerletirseniz 1 santimlik yer içerisinde 40 tane çoğaltma yapabilirsiz.ne kadar da hızlı ilerletirseniz mausu o kadar az çoğaltma yapıyo yani bir bakıma bilend işi de görüyo diyebiliriz

Benzer konular

grafi_x

🏅Acemi Tasarımcı🏅
coreldeki tek sorun gölge sorunu sanırım o da pc konfigürasyonu ile alakalı

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
mausum objeye tıklı iken boşluk tuşuna bastım bide baktım obje çoğaldı.mausu yavaşca ilerletirseniz
Bu benim gibi uzun zaman freehand kullan biri için sorun;istemeden alışkanlık bu hamleyi çok sık yapıyorum.Nitekim Freehand hangi araç seçili olursa olsun space tuşuna basıp mouse çekerseniz geçici bir hand görevi yapar ve sayfanızı taşır.Bendeki bu alışkanlık corelde senin tesadüfen bulduğum dediğin olaya istem dışı sebep oluyor.Hemde çok sık.

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
corelde H tuuna basarsanız freehanddeki taşıma işlemi için simgesi çıakr ve taşıyabilirsiniz
Ben sadece arkadaşımızın tesadüfen bulduğum dediği komutun freehand de geçici hand komutuna geçiş saglayan ve taşıma yapmaya yarayan komuta karşılık geldiğini ve bir freehand kullanıcısı olarak istem dışı bu komutu kullandığımı ifade etmiştim...Alışkanlıklardan kolay vaz geçilmiyor.

cengiz669

♾️Grafik Gurusu♾️
evet bu aslında büyük bi sorun ama space'in güzel bir yönü daha var araç çubuğunda herhangi bir görev için yapacağın işlemdeyken pick tool'a geçmek için mauseyi kullanmak yerine sapace yi kullanabilirsin ve pick tool da iken ise bastğında yine bir önceki göreve geri döner. iyi çalışmalr

Dertsiz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben corel in birçok özelliğini tesadüfen bularak öğrendim

bence böyle öğrenmek birilerinin öğretmesinden çok daha

akılda kalıcı oluyor

sinsi-34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşın dediği boşluk tuşuna basınca bir sürü çoğaltıyo ...ben şunu sormak istiyorum sürüklerken aynı zamanda bir kopyasını oluşturmak için hangi tuşa basmamız gerekiyo? photoshopta alt tuşuydu bu ama corelde olmuyo ...bilen varsa yazabilirmi? tşk

yön reklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
objeyi sürüklerken çoğaltma

merhaba arkadaşın dediği boşluk tuşuna basınca bir sürü çoğaltıyo ...ben şunu sormak istiyorum sürüklerken aynı zamanda bir kopyasını oluşturmak için hangi tuşa basmamız gerekiyo? photoshopta alt tuşuydu bu ama corelde olmuyo ...bilen varsa yazabilirmi? tşk

Arkadaşım çok basit bir yolu var çoğaltmak istediğin objeyi tutup sayfada istediğin yere götürüp bırakmadan sağ tıklacaksın bu kadar objen çoğaldı. iyi çalışmalar

soresger2121

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o boşluk tuşunu ben biliyordum pek falza işime yaramadı ama bazı yerlerde arda arda çoğalma işleminde işe yarıyor.

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sürüklerken sol tık'tan parmağını kaldırmadan sağ tıkla...kopyalamış olursun

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Maus un sol tuşu ile taşırken sol tuşu bırakmadan bir sağ tıklarsanız imlecin yanında oluşan bir + işareti oluşur. Bıraktığınızda sürükleyerek seçtiğiniz objenin bir kopyası çıkmış olur.

Xmen62

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet bu aslında büyük bi sorun ama space'in güzel bir yönü daha var araç çubuğunda herhangi bir görev için yapacağın işlemdeyken pick tool'a geçmek için mauseyi kullanmak yerine sapace yi kullanabilirsin ve pick tool da iken ise bastğında yine bir önceki göreve geri döner. iyi çalışmalr

Ben de 5-6 yıldır corel kullanırım en çok kullandığım tuşlardan biridir space :smile:

BlueBeach

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
banada yalnışlıkla olmuştu bu olay. Bende ki tepki."aha işte gene oldu sapıttı corel." coreli kapatmıştım :) tekrar açmıştım

bynakkas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bynakkas.com

Sol tuşla sürüklerken sağ tuşa tıklarsanız sürüklediğiniz nesne 1 defa çoğaltılır ve tekrar tıklarsanız iptal edilir işlem ..... Aynı zaman da nesneyi seçip + tuşuna tıklarsanız yine 1 defa çoğaltma işlemi yapılır ve her + tuşunu kullandıınızda çoğaltma işlemi tekrarlanır .....

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️

güzel bir özelliktir çok işe yarıyor
daha önce denemeyen varsa
mutlaka denemeli...