Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Boya mı Mürekkep mi??

mithat57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Baskı operatörüyüm, sektörde bir çok insan mürekkebe boya demekte. Biz boya-badana işi yapmıyoruz, baskı yapıyoruz. Baskı da mürekkeple yapılır. Baskı boyası diye bir malzeme ömrümde görmedim duymadım. Ayrıca mürekkep demek bana biraz daha ilmi geliyor. Örneğin "makine boyayı dengesiz püskürtüyor" yerine "makine mürekkebi dengesiz püskürtüyor" demek daha doğru değil mi??

Birde bi deyim vardır "mürekkep yalamamış" diye, cahiller için söylenir. ben bu deyimi "boya yalamamış" halinde düşünemiyorum.

Ayrıca eskiden insanlar matbaaya karşı ayaklarını uzatarak oturmazlarmış, basılan işe saygıdan dolayı. Bu kadar güzel bir işle uğraşırken mürekkebe saygısızlık etmeyelim lütfen...

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işler kesik herhalde. ya da kesat mı desem ?? :)

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
aslında çok doğru söylüyosun insanlar kafa tıkanması makine arızalarından bu dediğin boya mürekkep ayrımına malesef dikkat edemiyolar

mithat57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işler kesik herhalde. ya da kesat mı desem ?? :)

cevaben: işler ne kesik ne de kesat. Üniversitede okurken bölüm hocam sınavda kağıda mürekkebe boya yazınca 90lık kağıdıma 45 verdi, o derste dipten döndüm. Bu durumda gelde mürekkebe boya de :D