Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Böyle bir görüntüyle karşılaşmamam için ne yapmam gerek

bedük

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Benim bir sorunum var inşallah çözen birileri çıkar.
Photoshopta degrade kaplama yaptığımda aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşıyorum ama eskiden böyle bir sorunla karşılaşmıyordum. Ayarlarıylamı oynadım acaba diye düşünüyorum. Photoshop cs3 kullanıyorum buarada.

Benzer konular

bedük

🌱Yeni Üye🌱
Gradient tool mu yoksa style mı kullanıyorsunuz?

Photoshopum türkçe olduğu için degrade aracı yazıyor. Kısayolu (G). Style kullanmıyorum.

Birde sizde böyle oluyor mu yoksa bu sorun sadece bende mi? Teşekkürler.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
İngilizce olanlarda gradient tool evet... Aslında nedense ışık açısıyla ilgili bir sorun var diye düşündüm ama kendimiz yapıyoruz "g" de açıyı... tam olarak sorun nedir? Bunu açabilir miyiz biraz?

bedük

🌱Yeni Üye🌱
İngilizce olanlarda gradient tool evet... Aslında nedense ışık açısıyla ilgili bir sorun var diye düşündüm ama kendimiz yapıyoruz "g" de açıyı... tam olarak sorun nedir? Bunu açabilir miyiz biraz?

Yukarıda resimde siyahla yeşilin birleştiği yerde görüntü kötü gözüküyor.Çizgi çizgi olmuş. Eskiden böyle birşey olmuyordu benim bildiğim. Ayarlarınımı karıştırdım bilmiyorum profesyonel olarak bu işle uğraşmıyorum ama menüleri sıfırla gibi şeyler denedim değişen birşey olmadı.

bedük

🌱Yeni Üye🌱
Sayın efoja benim öğrenmek istediğim bu sadece bende olan bir problem mi yoksa sizde veya diğer ps kullanan arkadaşlarda degrade kullandığında görüntü bu şekilde mi oluşuyor.Eğer bu şekilde gözüküyorsa bir problem yok demektir.

valentino

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili kardeşim photoshopta bu tip bir görüntü olması çok absürt bişey değil. Pixel tabanlı olduğundan bazne hatlar böle görünebilir ve bu çoğunlukla sadece ekran yanılmasından ibaret olur. Bir tavsiyemde bu resimi corele atıp birde orada bakman aynı şekilde görünüp görünmediğine..

__cRiMiNaL__

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.herimarket.com
bence graident renk geçişlerini yumuşatabilirsin sorunu tam istediğin gibi çözmeyebilir belki ama istediğin amaca yaklaşabilirsin renklerin tonajlarıyla oynamak doğru yol gibi geldi bana ama türkçe photoshop kullandığın için yanlış yol da izliyor olabilirim emin değilim kolay gelsin ;)