Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bu flashdaki bug nasıl çözülür??

cikskarizma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışmanı şöyle editle , kartalın normal halini bi mc içine al içine girip ilk frame şu kodları yaz ...

import mx.transitions.Tween;
import mx.transitions.easing.*;
this.onRollOver=function(){
new Tween(this,"_xscale",Bounce.easeOut,this._xscale,150,1,true);
new Tween(this,"_yscale",Bounce.easeOut,this._yscale,150,1,true);
}
this.onRollOut=function(){
new Tween(this,"_xscale",Bounce.easeOut,this._xscale,100,1,true);
new Tween(this,"_yscale",Bounce.easeOut,this._yscale,100,1,true);
}

cikskarizma

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mesaj gönderiminden kaynaklanan bi problem nedeniyle orada belirtiğim bazı sayıların araları açık gitmiş sen o gereksiz boşlukları silersin ok...

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Senin fla dosyasını inceledim içerisinde aslında tam bir action yok bu sebeble action kodlarını yazmayacağım çünkü bunu yapmak için resmin bi kaç karesini almak yerine sadece bir büyük bide küçük halini koyup as ile
zomi_mc.swapDepths(szint.getNextHighestDepth());methodu ile bu işlemi çok rahatlıkla yaptırabilirsin ama bu yöntemde şu şekilde
zomi_mc.alphaTo(0, 5.000000E-001, "easeOutQuad", 0); kordinatta belirtmelisin neyse bu as olayını fla dosyanda göremediğim için çok detaylı yazmayacağım ama senin gördüğüm kadarıyla işi frame le çözüyorsun ve senin fla dosyan bozuk benim flash klasörümde exe olarak windows.net debug yapmamı istiyor . Arkadaş yeni fla dosyasında yani tamamen sıfırdan frame lerin adını türkçe karakter kullanmadan yeniden yaparsan senin yaptığın flash türünde fla dosyan bozuk olmadığı müddetçe bug tekrarı yada takılması yaşamazsın.

Tekrar sıfırdan yap bug takılması yaşamayacaksın

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
Senin fla dosyasını inceledim içerisinde aslında tam bir action yok bu sebeble action kodlarını yazmayacağım çünkü bunu yapmak için resmin bi kaç karesini almak yerine sadece bir büyük bide küçük halini koyup as ile
zomi_mc.swapDepths(szint.getNextHighestDepth());methodu ile bu işlemi çok rahatlıkla yaptırabilirsin ama bu yöntemde şu şekilde
zomi_mc.alphaTo(0, 5.000000E-001, "easeOutQuad", 0); kordinatta belirtmelisin neyse bu as olayını fla dosyanda göremediğim için çok detaylı yazmayacağım ama senin gördüğüm kadarıyla işi frame le çözüyorsun ve senin fla dosyan bozuk benim flash klasörümde exe olarak windows.net debug yapmamı istiyor . Arkadaş yeni fla dosyasında yani tamamen sıfırdan frame lerin adını türkçe karakter kullanmadan yeniden yaparsan senin yaptığın flash türünde fla dosyan bozuk olmadığı müddetçe bug tekrarı yada takılması yaşamazsın.

Tekrar sıfırdan yap bug takılması yaşamayacaksın

action script bilgim 0 oldugu için(geturl gotoandplay vb. bunları bilirim sadece)
işi framelerle çözdüm ki actiopn bilmeyen için tek çözümde budur işi 0dan Türkçe harf kullanmadan yapıp tekrar bilgilendiririm cevabınız için teşekür ederim :smile:

soryy1

🌱Yeni Üye🌱
0dan yaptım biraz daha iyi oldu ama geturl komuttu çalışmıyor
yardım ederseniz sevinirim :sweating:

SWF: Untitled Document
FLA: https://webplusdergi.com/ali/1.fla

+ nasıl olmuş butonlar
+ mantık olarak hatalı bir yer varsa her türlü eleştriye açıgım kendimi geliştirmek istiyorum

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sen mantık olarak yanlış yapıyosun butonlar bi kere movie klip formatında o yüzden get url komutları çalışmaz bunları üstündeyken f8 e basarak buton olarak işaretle ondan sonra geturl yap o zaman çalışır ayrıca burda bug olayın çözülmüş