Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu kadarda Olmaz Dedirtecek Fiyat Teklifi

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar !

Sitede freelance çalışan arayan bir iş ilanına mail yazmıştım.Normal şartlarda işverenle aramda geçen diyalogları üçüncü bir şahısla paylaşmaya sıcak bakmayan ve bu konuda oldukça hassas davranan biriyim.

Ancak yapmış olduğum iş müracaatı için gelen cevap e-mailini görünce inanın şaşkına döndüm.

Tekrar cevap yazdım ;
Bu fiyatları doğru yazdınız değil mi? Herhangi bir yanlışlık yok.Yani yanlış anlamadım değil mi?

Gelen cevap ;
Yanlış anlamadınız.

Belki çoğunuza inandırıcı gelmeyeceği için e-mail sayfasının imajını alıp buraya yükledim.

Pes diyorum artık pes.Bu bir fiyat teklifi değil resmen alay etmektir.

Hoş haketmiyor değiliz.Biz iş kapmak amacıyla olabildiğince fıyat kırarak emeğimizi yerlerde süründürdükçe bunlar başımıza gelecektir.

Altı çizili olan yeri iyi okuyun lütfen !

mailkopycopy.jpg

Son düzenleme:

_MRW_

🌟Usta Tasarımcı🌟
Şaka mı bu inanmıyorum..
Etrafımızda 20 liraya broşür 10 liraya kartvizit tasarlayan kişiler olduğu müddetçe bu tip insanlar eksilmeyecek giderek fazlalaşıcaktır hiç şüpheniz olmasın..

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Bu piyasayı bu duruma düşürenler utansın diyorum. Yapılabilecek birşey yok ve böyle devam edecek durumlar sadece bizim işimiz için değil her iş sektöründe bu yaklaşım var.

Allah devletimize bir zeval vermesin işsizlik gün geçtikte artıyor ve insanlar mecmuren çin gibi ucuza çalışmak zorunda kalıyor bu hükümet başımızda oldukçada bu böyle sürecek gibi geliyor umarım herşey istediğimiz gibi olur.:)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
20 Tl - 10 Tl teklif edilmiyor. düpedüz 1.5 tl teklif ediliyor.Böyle bir şey var mı?

İnsanda biraz Allah korkusu olmalı.Elini vicdanına koymalı yaa.

Bu piyasayı bu duruma düşürenler utansın diyorum. Yapılabilecek birşey yok ve böyle devam edecek durumlar sadece bizim işimiz için değil her iş sektöründe bu yaklaşım var.

Allah devletimize bir zeval vermesin işsizlik gün geçtikte artıyor ve insanlar mecmuren çin gibi ucuza çalışmak zorunda kalıyor bu hükümet başımızda oldukçada bu böyle sürecek gibi geliyor umarım herşey istediğimiz gibi olur.:)

Bence bu konu üzerinde tartışalım.
Bu hükümet o hükümet diye konuya girersek konu amacından sapar ve siyasi bir polemiğe kayar.Haksızmıyım?

_MRW_

🌟Usta Tasarımcı🌟
20 Tl - 10 Tl teklif edilmiyor. düpedüz 1.5 tl teklif ediliyor.Böyle bir şey var mı?

İnsanda biraz Allah korkusu olmalı.Elini vicdanına koymalı yaa.

Bu rakamlar bile azken 1.5 tl teklif edilmesi mesleğimizle nasıl dalga geçtiklerinin ve ciddi olmadıklarının vicdan diye birşey olmadığının göstergesidir..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu rakamlar bile azken 1.5 tl teklif edilmesi mesleğimizle nasıl dalga geçtiklerinin ve ciddi olmadıklarının vicdan diye birşey olmadığının göstergesidir..

İşin acı tarafı bunu teklif eden arkadaş matbaacı :)
Anlayacağınız matbaa işletiyor.

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Bence bu konu üzerinde tartışalım.
Bu hükümet o hükümet diye konuya girersek konu amacından sapar ve siyasi bir polemiğe kayar.Haksızmıyım?

Haklısınız Nihat bey bu hükümet o hükümet diyede bir kavram yok hepsi aynı sonuçta ve siyaseti hiç sevmiyorum ama Türkiye'nin bu durumuna içim yanıyor ki kendimi bir nebzede ferahlatmak için yazdım belki neyse umarım herşey düzelir.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısınız Nihat bey bu hükümet o hükümet diyede bir kavram yok hepsi aynı sonuçta ve siyaseti hiç sevmiyorum ama Türkiye'nin bu durumuna içim yanıyor ki kendimi bir nebzede ferahlatmak için yazdım belki neyse umarım herşey düzelir.

Ben de siyaseti sevmediğimden konunun o yöne kaymasından endişe ile o mesajı yazdım.Anlayışınız için teşekkürler.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
İnanmak istemiyorum hakikaten! :S Şaka gibi durum nihat abi bu mail karşısında kendini tutabildiysen ve en şiddetlisinden patlama yapmadıysan tebrik ederim...
Ama ne yapıyorsak biz kendi kendimize yapıyoruz...
Emekli olupta ek olarak tasarım bası ne "tuttursam kar nasıl olsa emekliyim gelen paranın kötüsü olmaz" deyip tasarım yapan, "öğrenciyim para lazım her fiyata yaparım harçlık olur" deyip tasarım yaparsak bu durumlara düşmek normaldir galiba...

DİYORUM Kİ NE YAPIYORSAK BİZ KENDİ KENDİMİZE YAPIYORUZ!

aspirin_00

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.fsahinoglu.com
Arkadaşlar net uzerınden iş yapıyor olsanız bile fiyat konusu önemli değil önemli olan işe başlamadan kaporasız çalışmayın
yok 50 tl olunca hesaba yatar yok yarın yatırırz öğleden sonraya kaldı balık gitti yan yattı vsss ayaklarına kanmayınnn
kaporasız iş almayın işede başlamayın piyasa berbat zaten kaporız iş yaptıracak adam demek para vermeyecek yada tasarımı görüp başkasına 20 tl yaptıracak ustune basa basa dıyorum kaporasız iş olmaz okadar

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar net uzerınden iş yapıyor olsanız bile fiyat konusu önemli değil önemli olan işe başlamadan kaporasız çalışmayın
yok 50 tl olunca hesaba yatar yok yarın yatırırz öğleden sonraya kaldı balık gitti yan yattı vsss ayaklarına kanmayınnn
kaporasız iş almayın işede başlamayın piyasa berbat zaten kaporız iş yaptıracak adam demek para vermeyecek yada tasarımı görüp başkasına 20 tl yaptıracak ustune basa basa dıyorum kaporasız iş olmaz okadar

İyi de adam 1.5 tl teklif ediyor 1.5 tl'nin kaç kuruşunu ön ödeme olarak alacaz :)

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
E, adamın boyacı küpü var tabii.. Sizin yoksa ona ne? Zaten siz "bi'şe" yapmıyorsunuz ki! Herşeyi bilgisayar yapıyor.. Bas tuşa tamam..

Hakikaten meslek kavramına, ustalık kavramına hakaret resmen..

"İşi ehline veriniz", "Çalışanın hakkını, teri kurumadan veriniz" anlayışımıza n'oolduysa?..

Nerdeennn; nereye..

Bu konuların hükümetlerle de çok ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hükümetleri de biz(!) seçtiğimize göre, kabahati kendimizde arayacağız.. Ne de olsa; "Layık olduğumuz şekilde yönetiliyoruz".

34 (otuzdört) adet kartvizit/broşür tasarlanacak.. Sonra? 50 (elli) Lira..

Tanesine 50 Lira verse, kimse yapmayacak ki bir daha işini; alsın boyunun ölçüsünü.. Ama mümkün değil tabii biliyorum.

"Kriz fırsatçısı" bu tür işveren(!)ler.. Zaten aslî işi de değil. Ajansın işine sarkmış..

Allah ıslah etsin!

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çok doğru tasarımcı ne yapıyor ki :D
Daha önce birinden duymuştum bu sözün benzerini :)
Şöyle ki;
Bilgisayar yapar el övünür diye.
İşin tuhafı adamın önünde bilgisayar duruyordu.
İyi o zaman şu anda önünde bilgisayar duruyor bana laf yetiştireceğine senin bilgisayarda yapsın da senin elinde övünsün demiştim:)

Ne olacak canım aaaa

İki tık tık iş tamam :D:D

ajansmert

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar "tasarımcıyım","grafikerim" diyen bir insanın butür ilanlara cevap vermesi en başta hata, hatta mail sayfasına baktım ilk gözüme çarpan ; bir işletme veya bir kurum adına mail adresi yok ve hatta okadar basit ve hatalı bir dil kullanılmışki, bu maili size atan herkim olursa olsun,ciddimisiniz diyerek tekrar mail atarak hata yapmışsınız...sizin 500 tl ye yaptığınız işlere 50-100 tl fiyat veren insanları alt etmek için fiyatlarınızı kırarsanız hatayı en başta sizler yaparsınız.daha geçen hafta bir belediyeden iş aldım,benim verdiğim 8.450 tl teklifime başkan 6.000 tl verdi,7.000 tl de diretti,7500 de anlaştık.inanın benim bu yapacağım işi başkası 3.000 tlye bile yapar ama nasıl yapar :)

emreyasasin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kreativcard235.jpg

1.5 liraya böyle elimle yazar yollarım deseydiniz.Fotoğraf da ki gibi 2.el kartvizite :).Şaka gibi gerçekten Allah kolaylık versin bu mesleği icra eden değerli arkadaşlarımıza.

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben hala olayın bir şaka olabileceğini size birinin kötü bir şakalama yaptığını düşünüyorum tamam kriz var herkes ucuza çalışıyor eee bunu fırsat bilenlerde olacak tabi ama emailde yazıldığı gibi kartvizit broşür tasarlanacak ve parça bası 1.5 tl. hesabınıza yazılacak valla büyük para bozdur bozdur ye 50 tl oluncada hesaplaşılacak of of benim bir tezim daha var belki adam 15 sene geriden takip ediyordur kafası 2010 yılını idrak etmiyordur yani benim mantığım kabul etmiyor bu emaili

Son düzenleme:

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
ciddi bir niyeti yoktur, sadece sizi sinir etmek için yazılmıştır diye düşünüyorum

Türkiyede freelance çalışmak zordur ve bu gidişle berbat birşey olacak.
Türkiyede ekmek bile alınmayacak para ile freelance çalışmak yerine ingilizcenizi geliştirip yurtışına çalışın, en azından para kazandığınızı anlarsınız ...