Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu Katalog için Ne kadar fiyat istemeliyim?

onteo

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.logotasarimx.com
Merhaba arkadaşlar...
İlk defa yaptığım bir iş değil ama genellikle web tasarım işleri yaptım, bu işte biraz fazla teferruatlı. Çalışma içeriğinde toplam 300 kumanda fotosu var bunların hepsi teker teker dekube edilecek boyutlandırılacak ve toplam 24 sayfaya yerleştirilecek. Müşteri fiyat istedi ama veremedim. Sizce (baskı bana ait değil) ne kadar istemeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim işin kalitesini azda olsa ölçmeniz için yaptığım kapağı koyuyorum... Teşekkürler...
kapakns.jpg

Son düzenleme:

expressoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sayfa başı 10 ila 15 TL. uygundur kanımca. Eğer müşteriniz verebilecek durumdaysa sizde süper ötesi bi iş yaparım diyorsanız 25 TL. ye de çıkartabilirsiniz bu rakamı. Ama bu rakamı vereceklerini sanmıyorum daha ucuza yapan birini bulurlar. Bence 15 TL. den açın kapıyı 12,5 TL. ye kadar çekin. Baktınız iş kaçıyo 10 TL. ye de yapılabilir, bişey olmaz..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sayfa başı 10 ila 15 TL. uygundur kanımca. Eğer müşteriniz verebilecek durumdaysa sizde süper ötesi bi iş yaparım diyorsanız 25 TL. ye de çıkartabilirsiniz bu rakamı. Ama bu rakamı vereceklerini sanmıyorum daha ucuza yapan birini bulurlar. Bence 15 TL. den açın kapıyı 12,5 TL. ye kadar çekin. Baktınız iş kaçıyo 10 TL. ye de yapılabilir, bişey olmaz..

Arkadaşım sen dalga mı geçiyorsun ?
24 sayfa katalog 10 tl den 240 tl yapar.a4 arkalı önlü broşürü 150 tl ye yapıyorum ben.300 adet fotoğraf dekupe işleminden geçilecek ve boyutlandırılacak. katalogun sayfa grafikleri hazırlanacak ve sayfa başına 10 tl ücret istenecek.Zaten sırf bu kısır düşünce ve emeğinin değerini bilememe bu mesleği ayaklar altına serdi.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
sadece fotoğrafların dekupesi 1 ila 5 tl arasında değişir kumanda kolay dekupe desek, çok indirsek bile sadece o iş 300 tl yapar. Bence minumum 800 TL, Tasarım kalitesine göre 1000/1200 TL ise rahatlıkla istenir.

onteo

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.logotasarimx.com
24 sayfa katalog 10 tl den 240 tl yapar.a4 arkalı önlü broşürü 150 tl ye yapıyorum ben.300 adet fotoğraf dekupe işleminden geçilecek ve boyutlandırılacak. katalogun sayfa grafikleri hazırlanacak ve sayfa başına 10 tl ücret istenecek.Zaten sırf bu kısır düşünce ve emeğinin değerini bilememe bu mesleği ayaklar altına serdi.

Çok haklısın işte bu yüzden fiyat veremedim müşteriye ama piyasa okadar kötü ki
hakkımı istesem onun bile ucuzuna yapan var. 800 TL ye yakın bir fiyat çekerim olmaz derse olmasın sağlık olsun:angel:. Teşekkürler cvaplar için . Kapak için yorum yapabilirseniz çok sevinirim. Anlaştığım fiyatıda buraya yazacağım...

expressoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Gönül ister ki sayfasına 50 TL. 75 TL. gibi fiyat verip emeğin karşılığını alalım. (tasarımın hakkını vererek tabiki de) Ama ben şimdiye kadar bu fiyatı verebilecek bi müşteriyle tanışmadım. Biraz gerçekçi cevap vermek istedim. Arkadaşa müşterinin durumuna göre 25 TL. denilebilir dedim. Ama müşteri normal bir esnafsa, yada reklam için bütçe ayırmayı fuzili görüyorsa bu rakamlara yapabilir dedim. Ama dekupe işini hesaplamamıştım sadece sayfa tasarımı için söyledim. Emeğin değerini en az senin kadar biliyorum, ama piyasayıda biliyorum. Biraz gerçekçi olmak lazım, Türkiye de istenilen paraları kazanamayız. Bu tarz müşteriler olsa bile herkeze denk gelmez en fazla bi kaç tanedir. (Büyük şirket ve iş yerleri müstesna)

İnşaAllah istediğin emeğinin karşılığını alacağın bir fiyata anlaşırsın arkadaşım, baktın müşteriye rakam uçuk geliyo iş kaçıcak bence esnek ol, çok da öldür demiyorum, ama emin ol çok daha ucuza yapan (yaptığını zanneden) birini bulacaktır.

Başarılar.. :wink:

onteo

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.logotasarimx.com
Arkadaşlar çok fazlada sıkmak istemedim müşteriyi oyüzden 650 TL' ye anlaştık...
Arka kapak tasarımınıda koydum yorum yaparsanız sevinirim...
minolexkapakarkaff.jpg