Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bu montaj işini beceremedim

kadirdiloglu

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu montaj işini beceremedim fotoğrafları gönderip yapabilecek arkadaş var mı acaba

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar bu montaj işini beceremedim fotoğrafları gönderip yapabilecek arkadaş var mı acaba

ne montajı arkadaşım bu....

makine mi , bilgisayar mı, otomobil mi

yani birde ne istediğimizi ifade edebilsek yardımı daha rahat göreceksiniz...

kadirdiloglu

🌱Yeni Üye🌱
pardon özür diliyorum

kendi fotoğrafını başka birinin yerine yerleştirme var ya onu demek istedim

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
pardon özür diliyorum

kendi fotoğrafını başka birinin yerine yerleştirme var ya onu demek istedim

oncelikle montaj yapacağınız iki resmin bırbırı ıle orantılı ve bırlestıgınde gercekci duarak ozellıklerde olmalarına dikkat ediniz...

ıkıncısı bu işlemi yaparken renk uyumlarını göz onunde bulundururarak ıslem bittiğinde bu uyumu sağlamanız gerekmektedir özelliklede birleşim yerlerinde

bu işlemi layerlar yadımı ile

photo shopun liquifty efekti yarsımı

clone stamp ve

healing brush yardımı ıle yapabılırsınız....
bence deneyerek ugrasarak yaparsanız hem eğlencelidir hemde ogrenmeniz kolaylası hıç unutmazzsınız...

takıldığınız yerlerde biz buradayız

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
bendeki photoshop türkçe nerden başlamalıyım acaba

oyle sorular soruyorsun ki dostum inan ne diyeceğimi şaşırdım.

yani oncelikle resimlerin açmakla ise başlaya bilirsin demek gibi bir cevab cok komik kalacaktır. istersen yukarıdaki adımları bi gözden geçir her ne kadar ingilizce olsalar bile turkce karşılıklarını yazdım. biraz programı kurcalarsan bulacağından eminim.

kolay gelsin

kadirdiloglu

🌱Yeni Üye🌱

tam anlamıyla böyle bişey yapmak istiyorum ama ben daha bunu üstüne yapıştıralacak fotoğrafı kesebiliyorum ne de üstüne getirebiliyorum rica etsem eğer zahmet olmazsa şekille analatack olan var mı yada öyle bi yer varsa yönlendirebilirmisiniz

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
1) Photoshop ile kendi resminizi açın.
2) Resminizden diğer resme montajlayacağınız kısmı almak için öncelikle o kısmı seçili hale getirin. Bunu "lasso" aracı (linkte 2. araç) ile seçin.
3) Alacağınız kısmı seçtikten sonra yukarıdaki menüden "edit"'e sonrada "copy"'ye basın.
4) Üzerinde oynayacağınız resmi açın.
5) tekrar menüden "edit" ordan da "paste" basın
6) resmin üzerine yapıştırdığınız yeni parçayı "move" aracı (linkte 17. araç) ile montajı uygulayacağınız yere götürün.

öncelikle bunları yapın. çok kaba bir şekilde montajı yapmış olursunuz. bu kısmı bitirdikten sonra detaylara girebilirsiniz.

https://www.grafikerler.net/photoshop-ve-ara-c-lar-tools-ders-1-t302.html

kadirdiloglu

🌱Yeni Üye🌱
bişey soracam kestiğim fotoğrafın boyutu yapıştıracağım yere büyük geliyor onun boyutunu nasıl küçültebiliriz

breezeswind

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yapıştırdığınız parçaya tıklayıp, sonra da ctrl+ T yaparsanız içeri attığınız parçayı boyutlandırmanız kolaylaşır. yani ctrl+ T sizin işaretlediğiniz parçayı yeniden boyutlandırmanıza yarar. umarım işinize yarar. ctrl+T kullanması çok rahat bir kısa yoldur. kolay gelsin.iyi bayramlar.

79taner

🌱Yeni Üye🌱

kadirdiloglu

🌱Yeni Üye🌱
yapıştırdığınız parçaya tıklayıp, sonra da ctrl+ T yaparsanız içeri attığınız parçayı boyutlandırmanız kolaylaşır. yani ctrl+ T sizin işaretlediğiniz parçayı yeniden boyutlandırmanıza yarar. umarım işinize yarar. ctrl+T kullanması çok rahat bir kısa yoldur. kolay gelsin.iyi bayramlar.

çok teşekkür ederim ayıp olmazsa bişey daha sorucam peki bu montaj yaptığın kafayı nasıl sağa sola nasıl çevirebiliriz

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok teşekkür ederim ayıp olmazsa bişey daha sorucam peki bu montaj yaptığın kafayı nasıl sağa sola nasıl çevirebiliriz
çevirmezsin. bu iş için uygun fotoğraf bulman lazım.

montaj yaptığın kafayı ctrl+t (free transform) ile sağa sola doğru çekiştirebilirsin. ctrl+t ile sağa bakan kafanın sola bakmasını sağlayabilirsin (yansıma gibi düşün), ama biraz yandan baksın photoshop'un en azından şu aşamada yapabileceği bir şey yok... söylediğimiz gibi uygun fotoğraf bulman gerekiyor.