Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu sorunun başka cevabı yok mu ( yazıya resim eklemek )

remedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Photoshop'ta bir paragraf (metin-text) içine bir resim eklemek için pratik olarak ne yapmamız gerekiyor?
Google'da yüzlerce sitede aradım 1-2 tane buldum onu da uygulayamadım. Çoğuda harf içine resim gömme olayını yazıya resim ekleme olarak vermiş. Burada yazının içine, harflerin içine resimden bahsetmiyorum.

Kaynak ya da yöntemi bilen varsa söyler misiniz? :emo1:

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Yazıyı yazdıktan sonra gömmek istediğiniz görseli yazı layerinin üzerine getirin, layer penceresi açıkken alt tuşuna basılı tutarak (imleç değişir zaten) iki layerin ortasına tıklayın... Bu kadar kolay gelsin ...

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ne yapmak istediğini iternetten bir örnek resim bularak buraya eklersen bizde sana daha kolay yardımcı olabiliriz. Ben sorundan bişey anlamadım çünki.

remedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazıyı yazdıktan sonra gömmek istediğiniz görseli yazı layerinin üzerine getirin, layer penceresi açıkken alt tuşuna basılı tutarak (imleç değişir zaten) iki layerin ortasına tıklayın... Bu kadar kolay gelsin ...

Sanırım sen de Harflerin içini doldurmaktan bahsediyorsun. Amacım bir metin içersinde resmi yerleştirmek. Metin resmin etrafında path yada benzer şekil alsın.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Öyle bir olay PS'da yok arkadaşım. Yazının etrafında oluşmasını istediğin şekli çizersin sonra yine anlatınlan yöntemle resmi yerleştirirsin başka türlü olamaz ...

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
resmin üzerine yazını yaz, vermek istediğin kontoru veya gölgeyi ver, dolguyu sıfır yap.

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Amacım bir metin içersinde resmi yerleştirmek. Metin resmin etrafında path yada benzer şekil alsın.

Metnin kendi kendine otomatik olarak şekil alabilmesi için resmin ittirme gücü (Text Wrap) gerekir. Bu özellik Photoshop'ta bulunmamaktadır. (Illustrator ve Indesign'da resim metni ittirerek şekle sokabilir)

Bu yüzden ters işlem yapıp metnin yer aldığı path'i kendiniz çizip içine T ile (Type tool) tıklayıp yazı yazmanız gerekmektedir.

remedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
M.Word de metni yazıp, resim ekleden bir gif-png çağırıp, sıkı seçeneğini seçince bu eklediğim gibi oluyor. 5 sn falan.

phtoshopya.jpg

Yani aşağıdaki gibi değil yazıyı oluşturan harf içine resim yapıştırmaca değil.
budegil.jpg

Son düzenleme:

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
M.Word de metni yazıp, resim ekleden bir gif-png çağırıp, sıkı seçeneğini seçince bu eklediğim gibi oluyor. 5 sn falan.

phtoshopya.jpg

Yani aşağıdaki gibi değil yazıyı oluşturan harf içine resim yapıştırmaca değil.
budegil.jpg

Sorunu anladık ama sen de şunu anla: Photoshop'ta istediğin özellik yok.
İstediğin resim-metin etkileşmesi Illustrator ve Indesign'da var. (Text Wrap komutu)

remedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sorunu anladık ama sen de şunu anla Photoshopta istediğin özellik yok.
İstediğin resim-metin etkileşmesi Illustrator ve Indesign'da var. (Text Wrap komutu)

Teşekkürler rhinokurt kardeş, beni anladığına sevindim. Bir şeyi anlatamamak ya da anlayamamak noktasına çok çabuk gelmişiz. Kullandığımız dili incelikli ve kurallarına göre kullanalım diye boşuna söylemiyorlar. Yazı nedir harf nedir Google'da bir dolaş hep aynı hata. Yazı içine resim gömme resimli anlatım burada, demiş bakıyorsun harflerin içini resimle doldurma olayını anlatmış ve bu hatalı algılama pek çok yerde devam ediyor.