Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu virüse karşı dikkatli olun!

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Bu virüse karşı dikkatli olun!

Virüs tehlikesi! Bu günlerde posta kutunuza düşen maillere dikkat edin.

Spam mailin yönlendirdiği virüs içeren web sayfası.

Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde, teknolojinin hızına paralel olarak, amacı tamamen kullanıcıya zarar vermek olan virüs, solucan, truva atı gibi küçük yazılımlar da hız kesmiyor. Posta kutunuza "Sevgi" sözcükleri içeren mailler geliyorsa oldukça dikkatli davranmanızda fayda var.

Posta kutunuza düşen spam bir maille yayılan virüs, mailde bulunan adrese tıklarsanız sizi bir web sayfasına gönderiyor. Açılan sayfada bulunan büyük kalp resminin altına iliştirdiği "WITH_LOVE.EXE" adlı dosyayı indirmenizi istiyor. Eğer dosyayı indirip çalıştırısanız sisteminizdeki EXE dosyalarına "WORM_NUWAR.BK" adındaki solucan (worm) bulaşıyor.

Asıl ismi WORM_NUWAR.BK olan solucanın diğer Anti-virüs yazılımlarında geçen takma isimleri şöyle:

- Trojan-Downloader.Win32.Tiny.et (Kaspersky)
- Trojan.Packed.8 (Symantec)
- TR/Small.DBY.J (Avira)
- Mal/HckPk-A (Sophos)
- Trojan:Win32/Vxidl.gen!B (Microsoft)

Alıntıdır...​

Benzer konular

ercü

🏅Acemi Tasarımcı🏅
uyarın için teşekkürler,birkaçgündür böyle bir virüsü temizlemekle uğraşıyorum ama henüz beceremedim.

Layer_17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
s

O da virüs mü :D,siz fooool.exe,autorun.inf i görün Flash diske girdiği zaman biçimlendirmeyle bile silemedim sonradan öğrendim yolunu zorla sildim :D bütün pclerede yayılmıştı :D

Not:Küçük bi olasılık ama sizinkinede bulaşırsa yardımcı olurum

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
O da virüs mü :D,siz fooool.exe,autorun.inf i görün Flash diske girdiği zaman biçimlendirmeyle bile silemedim sonradan öğrendim yolunu zorla sildim :D bütün pclerede yayılmıştı :D

Not:Küçük bi olasılık ama sizinkinede bulaşırsa yardımcı olurum

Bence siz de bir konu açın insanlar bilsinler, virüs bulaşmadan bilirsek faydalı olur.

Her birinize ayrı ayrı teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleme:

macker_54

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar küçük bir bilgilendirme yapıyım dedim...

Trojen vs. virüslerin çoğu flaş bellek, cd gibi ortamlardan bulaşıp yayılıyor. Özellikle de flaş bellek!

Bunların önüne geçmenin en kolay yolunu anlatıyorum şimdi:
Bilgisayarımdan flaş belleğe kesinlikle çift tıklayıp açmayın arkadaşlar.
Bilgisayarım penceresindeyken adres çubuğuna flaş belleğinizin adres yolunu (örneğin F) azıp : işareti yazıp entere basarak giriniz. Flaş belleğinizi çift tıklayıp açarsanız autorun.inf dosyası virüsü otomatik çalışır ve virüs yayılır gider.

Adres çubuğu yöntemiyle flaş belleğinizin içine girdikten sonra, araçlar menüsünden gizli dosyaları göster ve korunan sistem dosyalarını göster seçeneklerine tıklayın. Bu işlem gizlenmiş virüs ve autorun.inf dosyalarını göstermektedir. Daha sonra flaş belleğinizde varsa bu virüs-trojen dosyalarını siliniz. Bu yöntemle antivirüs programlarının bile bulamadığı virüsleri temizleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...