Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

buda benden olsun 3B tipografi ve uygulama çalışması

Benzer konular

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tipografiyle alakası olmayan ciddiyet taşımayan öylesine yapılmış bir çalışma...yanlış anlamanı istemem ama bu işle uğraşıyosan biraz araştır...Grafikle alakalı terimler ne anlama geliyor nasıl çalışmalara tipografi, afiş, logo vs. deniyor.bu kadar basit değil bu iş..

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
tipografiyle alakası olmayan ciddiyet taşımayan öylesine yapılmış bir çalışma...yanlış anlamanı istemem ama bu işle uğraşıyosan biraz araştır...Grafikle alakalı terimler ne anlama geliyor nasıl çalışmalara tipografi, afiş, logo vs. deniyor.bu kadar basit değil bu iş..

fazlasıyla sert bir uyarı olmuş:)
arkadaşın çalışmasına tam bir tipografi değilde serbest bir tipografi diyebiliriz

yazıya verdiğin boyut ve renkler güzel ama o köşeden çıkan surat ve kan lekeleri bu yazının formatına hiç gitmemiş. aslında boyutlandırdığın yazıyı süsleyip çok neşeli çalışmalar çıkarabilirsin
iyi çalışmalar

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
fazlasıyla sert bir uyarı olmuş:)
arkadaşın çalışmasına tam bir tipografi değilde serbest bir tipografi diyebiliriz

yazıya verdiğin boyut ve renkler güzel ama o köşeden çıkan surat ve kan lekeleri bu yazının formatına hiç gitmemiş. aslında boyutlandırdığın yazıyı süsleyip çok neşeli çalışmalar çıkarabilirsin
iyi çalışmalar

:)inatla tipografi teriminin ne anlama geldiğini anlamak istemiyosun...tercih meselesi ama ben bu işi yapıyorum kendimce yorum bekleyen arkadaşlara bilgim doğrultusunda fikrimi söylüyorum...beğeni göreceli bir kavram ama bir noktadan sonra tartışılır...Örneğin...İşin tipografi kavramına uygunluğunu kontrol edelim...uygunmu...?....uygunsa daha sonraki aşama kişiden kişiye değişir...beğenir veya beğenmez....uygun değil ise zaten tartışılıcak yorum yapılacak, eleştirilecek bir şey yok demektir ortada...ayrıca insanlar değişik ruh hallerinde değişik şeyler yapmak isteyebilir...bu çalışmada tamamen megolomanizm ürünüdür...örnekler çoğaltılabilir...yapılan her işi gerçekten grafiksel bir çalışma sayarsak ozaman ibreyi aşağıya kötüye doğru çekmiş oluruz...Benimde bilmediğim çok şey olabilir....merak ettim TAM TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR ve SERBEST TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR...sunulan herşeyi kabul etmemek gerek önce bi elekten geçirelim...

Son düzenleme:

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
:)inatla tipografi teriminin ne anlama geldiğini anlamak istemiyosun...tercih meselesi ama ben bu işi yapıyorum kendimce yorum bekleyen arkadaşlara bilgim doğrultusunda fikrimi söylüyorum...beğeni göreceli bir kavram ama bir noktadan sonra tartışılır...Örneğin...İşin tipografi kavramına uygunluğunu kontrol edelim...uygunmu...?....uygunsa daha sonraki aşama kişiden kişiye değişir...beğenir veya beğenmez....uygun değil ise zaten tartışılıcak yorum yapılacak, eleştirilecek bir şey yok demektir ortada...ayrıca insanlar değişik ruh hallerinde değişik şeyler yapmak isteyebilir...bu çalışmada tamamen megolomanizm ürünüdür...örnekler çoğaltılabilir...yapılan her işi gerçekten grafiksel bir çalışma sayarsak ozaman ibreyi aşağıya kötüye doğru çekmiş oluruz...Benimde bilmediğim çok şey olabilir....merak ettim TAM TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR ve SERBEST TİPOGRAFİ NE ANLAMA GELİYOR...

anlaşılan biraz asabisiniz:)
ben zaten çalışmaya olumlu bir yorum yazmadım yani aynı görüşteyiz fakat neden böyle bir tepki verdiniz anlamadım
sorunuza gelirsek zaten sitede birçok örnek ve açıklama var tipografiyle ilgili
ben de tipografi konusunda iddalı bir açıklama yapmadım şimdiye kadar zaten benim ilgi alanımda olan birşey değil sadece zamanım el verdiği sürece araştırmalar yapıyorum o kadar.
serbest tipografi demeklede aslında iğnelemeli bir şekilde bu çalışamanın tigografi olmadığını sadece görsel bir çalışma olduğunu vurgulamaya çalışmıştım ama dediğim gibi biraz asabisiniz heralde yazılanları kafanızda yorumlamadan direk saldırıya geçiyorsunuz

Mc.AnatoliA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniğidir. Font (yazı tipi), font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk ve benzeri unsurların kombinasyonları ile yapılır. Yayımlanacak yazınsal içeriğin bir forma sokulması veya tasarımı olarak da tanımlanabilir. tipografi kelimesi ise fransızcadan dilimize geçmiştir.
kısaca tipografi elle yazı çizme sanatıdır.... Serbest çalışma derken neyi kasdettiğinizi anladım mustafa abicim ama arkadaşın çalışmasına serbest tipografi bile diyemeyiz :)

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Yazıyı bir forma sokma sanatı ve tekniğidir. Font (yazı tipi), font büyüklüğü, satır uzunluğu, satır arası boşluk ve benzeri unsurların kombinasyonları ile yapılır. Yayımlanacak yazınsal içeriğin bir forma sokulması veya tasarımı olarak da tanımlanabilir. tipografi kelimesi ise fransızcadan dilimize geçmiştir.
kısaca tipografi elle yazı çizme sanatıdır.... Serbest çalışma derken neyi kasdettiğinizi anladım mustafa abicim ama arkadaşın çalışmasına serbest tipografi bile diyemeyiz :)

forum kurallarını okumalısın.
bold yazı kullanmak yasak.

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anlaşılan biraz asabisiniz:)
ben zaten çalışmaya olumlu bir yorum yazmadım yani aynı görüşteyiz fakat neden böyle bir tepki verdiniz anlamadım
sorunuza gelirsek zaten sitede birçok örnek ve açıklama var tipografiyle ilgili
ben de tipografi konusunda iddalı bir açıklama yapmadım şimdiye kadar zaten benim ilgi alanımda olan birşey değil sadece zamanım el verdiği sürece araştırmalar yapıyorum o kadar.
serbest tipografi demeklede aslında iğnelemeli bir şekilde bu çalışamanın tigografi olmadığını sadece görsel bir çalışma olduğunu vurgulamaya çalışmıştım ama dediğim gibi biraz asabisiniz heralde yazılanları kafanızda yorumlamadan direk saldırıya geçiyorsunuz
Benimki saldırı değil arkadaşım sen bu işin tipografi olamadığını savunduğun halde serbest tipografi diyosan eğer bu işi bilmiyosun derim.(benim düşüncem).kötüyse kötü denmeli ki her çalışma sunulmasın bu benim içinde geçerli.kafamda ne yorumlamam gerek..Ne kadar doğru eleştirdiğim tartışılabilir...Eleştirdiğim konu benim üzerinde eğitim aldığım ve belli tecrübeye ulaştığım bi konu...doğru eleştirdiğimede inanıyorum..ama sen bence düşünmeden bana cevap veriyosun...ilgi alanında olmayan birşeyi ilgi alanında bulunduran birile tartışmanı tavsiye etmem, boş konuşmuş, saçma şeyleri savunmuş olursun....

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Benimki saldırı değil arkadaşım sen bu işin tipografi olamadığını savunduğun halde serbest tipografi diyosan eğer bu işi bilmiyosun derim.(benim düşüncem).kötüyse kötü denmeli ki her çalışma sunulmasın bu benim içinde geçerli.kafamda ne yorumlamam gerek..Ne kadar doğru eleştirdiğim tartışılabilir...Eleştirdiğim konu benim üzerinde eğitim aldığım ve belli tecrübeye ulaştığım bi konu...doğru eleştirdiğimede inanıyorum..ama sen bence düşünmeden bana cevap veriyosun...ilgi alanında olmayan birşeyi ilgi alanında bulunduran birile tartışmanı tavsiye etmem, boş konuşmuş, saçma şeyleri savunmuş olursun....

kendinize bu kadar çok güvenmeniz güzel birşey yalnız bu güveni diğer insanlarada verebilmeniz için konuşmakdan çok somut birşeyler sunmanız gerekiyor.
Madem eğitimini aldınız ve karşınızdaki insanları konuşmaya değmiyecek şekilde küçümsüyorsunuz aldığınız bilgileri ve engin tecrübenizi sitemizdeki tipografi bölümünde bütün üyelerle paylaşabilirsiniz.
bu konuyuda sizinle tartışarak arkadaşın açtığı konuya saygısızlık yapmak istemiyorum umarım bunuda anlayışla karşılarsınız.İllaki bu konuyu benimle ve sitedeki diğer arkadaşlarla tartışmak istiyorsanız yeni bir konu altında bunu yapabilirsiniz.
tabi sizinle tartışacak kalitede ve tecrübede birini bulabilirseniz:)

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kendinize bu kadar çok güvenmeniz güzel birşey yalnız bu güveni diğer insanlarada verebilmeniz için konuşmakdan çok somut birşeyler sunmanız gerekiyor.
Madem eğitimini aldınız ve karşınızdaki insanları konuşmaya değmiyecek şekilde küçümsüyorsunuz aldığınız bilgileri ve engin tecrübenizi sitemizdeki tipografi bölümünde bütün üyelerle paylaşabilirsiniz.
bu konuyuda sizinle tartışarak arkadaşın açtığı konuya saygısızlık yapmak istemiyorum umarım bunuda anlayışla karşılarsınız.İllaki bu konuyu benimle ve sitedeki diğer arkadaşlarla tartışmak istiyorsanız yeni bir konu altında bunu yapabilirsiniz.
tabi sizinle tartışacak kalitede ve tecrübede birini bulabilirseniz:)

bu kadar konuşmadan senin çıkaracağın sonucun bu olacağını ön göremedim...haklısın aslında senin gibi düşünmek yanlış dahi olsa karşımdaki kırılmasın diye doğru gidiyosun demek gerek...ozaman herşey çok daha güzel olacak değilmi...bana akıl vermek yerine madem sen yazdığın kadar düşüncelisin neden tavsiyelerini kendin uygulamıyosun....konuşmaya değmiycek şekilde küçümsüyosunuz demişsin...bu çok çirkin bir tabir yakıştıramadım.birincisi ben burda kimseyi tanımıyorum doğal olarakta kişiye karşı saldırıda bulunamam... ama sen çalışmaya yaptığım yorumu veya kendi düşüncelerimi savunmamı şahsına ait saldırı sayıyosan YORUM YOK der geçerim...yazmanı tavsiye ederim...benimle ve sitedeki diğer arkadaşlarla tartışmak istiyosan demişsin...benim öyle bi niyetim yok...sen çalışmaya yorum yapmak yerine bi başkasının yorumunu değerlendirip kendine pay çıkartıyosun....bütün üyeler değil kendi adına iste ne istiyosan benden veya bir başkasından...evet eğitimini aldım senin dediğin gibi engin tecrübemde var herkezle değil ihtiyacı olanlarla paylaşmayı yeğlerim..mesela seninle konuşabiliriz bu konuyu:)

xavalon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben engin tecrübenizden faydalanmak istiyorum sn. gulis. Tipo hakkındakki bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tabi neden olmasın sn. xavalon...sizin ne bildiğinizle işe başlıyalım nerden başlayacağıma karar verim...yoksa konuya bende dahil olayım benimde tuzum bulunsun diyemi yanıt yazdın...

xavalon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim bildiklerim önemli değil. Ne öğrenebilirim önemli. O sebeple paylaşımınızı bekliyorum.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Syn. Gulis...

Üyelik tarihi ; 05-05-2008
Mesaj adeti ; 173

1- Objektif Türleri
gulis 2 Saat önce
Fotoğraf

2- First Shoes Logo ( 1 2)
gulis 6 Gün önce
Logo

3-Gaf tasarım ajansına logo tasarımı ( 1 2 3 ... Sonuncu Sayfa)
gulis 02-07-2008
Logo

4- Duvar kaplama için tasarım çalışması
gulis 29-06-2008
Kitap kapağı, broşür, menü vb.

5- Bir ayakkabı firmasının showroom' una yaptığım görsel... ( 1 2 3 ... Sonuncu Sayfa)
gulis 09-06-2008

6-Deneme logo çalışmalarım...
gulis 14-05-2008
Logo

7-DataExpres Logo çalışmam
gulis 14-05-2008
Logo

8- Dream Dergisinin standı için fon hazırladım:)eleştirilerinizi bekliyorum
gulis 10-05-2008
689 Kitap kapağı, broşür, menü vb.

Bunlar sizin bugüne kadar açtığınız konular (İsteyen her üye bulabilir)

05-05-2008 tarihinde üye olmuşsunuz ve o tarihten bu yana 173 yorum yazmışsınız.
Ve çok ilginçtirki toplamda 6 sayfa tutan 173 mesajınızın hiçbirinde tipografi yok!?!?
Sadece wolphin arkadaşımla olan diyaloglarınızda tipografi geçiyor :) bu çok ilginç bir veri!

Cahilliğimi bağışlayın ama bu engin deneyimi ve bilgiyi 6 ayda mı öğrendiniz?
6 ayda öğrendiklerinizlemi 2 gündür tartışmaya giriyorsunuz?

Ezbere konuşmayı sevmem.İşte veriler işte siz işte biz...;)

Ayrıca sizin tecrübenizden faydalanmak için sıraya girmem gerekiyorsa ,buyrun sıradayım.
2. sırada ben varım;)

Biriyle sohbet tadında tartışmaya gireceksek onun bilgisini araştırmalıyız...Wolphin arkadaşımı araştırdınız mı? yada xavalon nu?;)

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
benden bişey rica ediyosan, senin bildiklerin önemli buna ben karar veririm...çok öğrenmek istiyosan hazıra konmak yerine veya sırf konuya dahil olmak için konuşmak yerine internetin elinin altında grafikerler.net de bu konuyla ilgili bilgiler mevcut.bunlar bana yetmiyor diyosan sana tavsiye edebileceğim kaynaklar var....

Syn. Gulis...

Üyelik tarihi ; 05-05-2008
Mesaj adeti ; 173

1- Objektif Türleri
gulis 2 Saat önce
Fotoğraf

2- First Shoes Logo ( 1 2)
gulis 6 Gün önce
Logo

3-Gaf tasarım ajansına logo tasarımı ( 1 2 3 ... Sonuncu Sayfa)
gulis 02-07-2008
Logo

4- Duvar kaplama için tasarım çalışması
gulis 29-06-2008

5- Bir ayakkabı firmasının showroom' una yaptığım görsel... ( 1 2 3 ... Sonuncu Sayfa)
gulis 09-06-2008

6-Deneme logo çalışmalarım...
gulis 14-05-2008
Logo

7-DataExpres Logo çalışmam
gulis 14-05-2008
Logo

8- Dream Dergisinin standı için fon hazırladım:)eleştirilerinizi bekliyorum
gulis 10-05-2008
689 Kitap kapağı, broşür, menü vb.

Bunlar sizin bugüne kadar açtığınız konular (İsteyen her üye bulabilir)

05-05-2008 tarihinde üye olmuşsunuz ve o tarihten bu yana 173 yorum yazmışsınız.
Ve çok ilginçtirki toplamda 6 sayfa tutan 173 mesajınızın hiçbirinde tipografi yok!?!?
Sadece wolphin arkadaşımla olan diyaloglarınızda tipografi geçiyor :) bu çok ilginç bir veri!

Cahilliğimi bağışlayın ama bu engin deneyimi ve bilgiyi 6 ayda mı öğrendiniz?
6 ayda öğrendiklerinizlemi 2 gündür tartışmaya giriyorsunuz?

Ezbere konuşmayı sevmem.İşte veriler işte siz işte biz...;)

Ayrıca sizin tecrübenizden faydalanmak için sıraya girmem gerekiyorsa ,buyrun sıradayım.
2. sırada ben varım;)

Biriyle sohbet tadında tartışmaya gireceksek onun bilgisini araştırmalıyız...Wolphin arkadaşımı araştırdınız mı? yada xavalon nu?;)

xavalon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok enteresan... Sen neye karar veriyorsun? Benim bilgimemi yoksa ne öğrenebileceğimeme?
Ben sana mesaj yazarken bilginden faydanlanmayı eksik bir bilgimiz varmı diye merak etmiştim. Sen kalkmış yanlış adama ahkam kesiyorsun. Herkes haddini bilecek... Kuru laflarla bu iş olmuyor.

gulis1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
neden başkalarını yetersiz görüp savunma destek çıkma ihtiyacı duyuyosunuz...kendi adınıza konuşun...seni ne alakadar ediyo merak ettim..provakatörler gibisin ''işte siz işte biz'' hemen bir sınıflandırma taraf ayırma gaza gelme getirme...neden tartışmayı kavga sanıyorsunuz...kişiliğe saldırı olarak algılıyorsunuz benim eklediğim çalışmalarda afiş, kartvizit, bilboard vs bir sürü şey yok bunları ben yapıyorum...zaman buldukça ekliyorum veya eklemiyorum o benim kararıma kalmış...gülüyorum gerçekten gülüyorum...benim bu siteye üye olmam altı ay önceydi bu mesleği edinmem değil..madem tartışmaya katılacaksın sende dahil olmak istiyosun yazdığını bi oku...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen bu konu ile ilgili bir başlık açıp tartışmanızı orada devam ettiriniz.

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
tipografi hakkında Xavalon ile tartışmak bence çok komik olur bu siteye tipografiyi sevdiren kişi o zaten
ve örnek alınan bir kişi yani ben tipografide iyiyim diyorsanız sizin bilginizden faydalanmak isteriz.