Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bunu Nasıl çizebilirim?

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Aşağıdaki resmi Ps de çizdim. Ai ye atarak vektörel yapmam lazım ama Ai yi bilmediğimden bir türlü yapamadım. Ai de c ve 3 ü beyaz renkte, daireyi siyah çiziyorum. Bunları bir şekilde mask yapıp etrafına kontör atıp aynı görüntüyü elde etmeyi bir türlü beceremiyorum. Nasıl yapabilirim???

ipkGT.png

Benzer konular

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Çizimleri tamamladıktan sonra daireyi Arange / Bring to front ile öne getir. objeleri seçip sağ tuş ile make cliping mask yaptıktan sonra daireyi içi boş ok ile seçip zemin dolgusunu siyah yapabilisin.

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
şöyle bir sorun var. c ve 3 çizim olduğu için ayrı layer larda (bu arada iki layer nasıl birleştiriliyor?) bu nedenle clip mask yapınca en üst layer dakine uyguluyor. uygularken de iki objenin kesişimine uyguluyor. Bu da istediğim bir durum değil. daireyi diğerlerinden ayrı yapamıyorum

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
rhinokurtillustrator1.jpg

Daire yazıların üzerindeyken hepsini seçip Clipping Mask yaparız.

rhinokurtillustrator2.jpg

Oluşan şekli seçip 1 nolu Edit Clipping Path simgesine tıklarız. 3 nolu simgeye tıklayıp daireye renk veririz. 5 nolu simgeye tıklayıp dairenin stroke değerini gireriz. (4 no: stroke rengi)
(2 nolu Edit Contents simgesine tıklayıp daire içindeki yazıların renk ve stroke değerleri düzenlenebilir.)