Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

busjet nedir yeni bir teknolojimidir?

promotex

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar busjet diye 10 cm kalınlıktaki malzemelere dahi 8 renk baskı yapabilen bir makina duydum hakkında bilgisi olan varmı nedir bu busjet
internet sitesine bakarsak 1-2 mere kare arası baskılar için cok avantajlı bir makina ve cok geniş bir alana hitap ediyor..

Benzer konular

fourth_dimension

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi ve deneyimlerini paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

erolbaser

🌱Yeni Üye🌱
busjet gibi makinelerin özellikleri

Bu tip makineler tekstil ve baskı sektörünün şuanki en gelişmiş halidir.5760 dpi çözünürlüğe kadar baskı yapablen makineler vardır.Cihazın kendisi biraz pahalı olabilr fakat, baskı malyeti çok düşüktür.20*30 ebatında bir baskının maliyeti açık renk zeminler için yaklaşık 1 $ civarındadır.Koyu zeminler içinse 2$ civarıdır.
A4 den A1 boyutuna kadar çeşitli ebatlarda olanları vardır.Endüstriyel olanların ebatları 5 mt ye kadar çıkmaktadır.Su bazlı boya kullanmaktadır.insan sağlığına hiçbir zararı yoktur bu boyaların.Boyaların fiyatları ise kalite ve markaya göre değişmektedir.Kalteli bir amerikan malı boyanın 100ml fiyatı 150$ dır.Beyaz boyanın ise 200-250$ civarıdır.
renk özellikleri içinde beyaz boya olmayan bir cihaz sadece açık renkli zeminlere baskı yapabilir.
Bu makineler büyük ebatlı (A3 veya A1) epson yazıcıların modifiye edilmiş halidir.
Şuan türkiyede böyle bir makine üretcisi yok.Ben yaklaşık 1.5 senelik bir araştırma ve çalışma sonucu bu makineyi yaptım.gerçekten kolay olmadı.
Bu makine ile ilgili merak edilen varsa cevaplayablirim.

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
tekstil mamülü üzerine direkt mi boyama yapılıyor bu makine ile yoksa transfer yapmak mı gereklidir??? renk haslığı ne kalitededir kaç renkle çalışır vs uzun sorularım var aslında aklınıza gelen özelliklerini veya ulaşabileceğimiz bir siteyi özelden geçerseniz sevinirim...

erolbaser

🌱Yeni Üye🌱
Tekstil veya 5mm eğimli tüm düz yüzeylere baskı yapabilir.sublimasyon gibi transfere gerek yoktur.Serigrafideki gibi kalıp hazırlama derdide yok.direk malzemenin üstüne baskı yapabiliyor.10 cm kalınlığa ve 10 kg ağırlığa kadar olan malzemelere baskı yapabilir. Genellikle 8 renkli olurlar 4 cmyk 4 beyaz şeklinde.Sadece açık renkli zemine baskı için olan makinelerde cmyk+lc+lm+kırmızı+mavi şeklindedir.Bu işi gerçekten iyi yapan markalar dünyada sayılı.Türkiyede henüz üreticisi yok.Ama satışını yapan distirübitörler var.25.000 tl den başlıyor fiyatları.

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki tecrübelerinizden faydalanarak bu makineden bir tanede biz yapmak istesek ortalama maliyet nedir?
teşekkürler.....

visualB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu printerdan bir tane üretmek çok zor ve maliyetli çünkü teknolojisi hergeçengün yenileniyor özellikle beyaz mürekkep tıkanmasına karşı çeşitli teknolojiler geliştirildi yapmak için fabrikasyon üretim gerekir buda çok ciddi biriş. Araba üretmeye benzer.

maltun

🌱Yeni Üye🌱
Bu tip makineler tekstil ve baskı sektörünün şuanki en gelişmiş halidir.5760 dpi çözünürlüğe kadar baskı yapablen makineler vardır.Cihazın kendisi biraz pahalı olabilr fakat, baskı malyeti çok düşüktür.20*30 ebatında bir baskının maliyeti açık renk zeminler için yaklaşık 1 $ civarındadır.Koyu zeminler içinse 2$ civarıdır.
A4 den A1 boyutuna kadar çeşitli ebatlarda olanları vardır.Endüstriyel olanların ebatları 5 mt ye kadar çıkmaktadır.Su bazlı boya kullanmaktadır.insan sağlığına hiçbir zararı yoktur bu boyaların.Boyaların fiyatları ise kalite ve markaya göre değişmektedir.Kalteli bir amerikan malı boyanın 100ml fiyatı 150$ dır.Beyaz boyanın ise 200-250$ civarıdır.
renk özellikleri içinde beyaz boya olmayan bir cihaz sadece açık renkli zeminlere baskı yapabilir.
Bu makineler büyük ebatlı (A3 veya A1) epson yazıcıların modifiye edilmiş halidir.
Şuan türkiyede böyle bir makine üretcisi yok.Ben yaklaşık 1.5 senelik bir araştırma ve çalışma sonucu bu makineyi yaptım.gerçekten kolay olmadı.
Bu makine ile ilgili merak edilen varsa cevaplayablirim.
ben 1 cm kalınlığında mdf üzerine vernikten sonra direkt print etmek istiyorum..modifiye bir kaç gördüm ama erişemedim..

brotherjet

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.brotherjetturkey.com
Bu tarz makinelerde ilk önce neyin üzerine baskı yapacağınıza karar vermeniz gerekir.

Genel adı Flatbed olan bu tarz makinelerin içinde

SU BAZLI PİGMENT boya kullanırsanız açık veya koyu zemin tekstil ürünlerinin üzerine.
ECO SOLVENT boya kullanırsanız açık renk olmak kaydıyla aklınıza gelecek her türlü sert zemin üzerine baskı yapabilirsiniz.

ZEMİN RENGİ FARKETMEDEN her türlü sert zemine baskı yapmak isterseniz ise UV makineleri tercih etmelisiniz.

Bu tarz makinelerin fiyatları markasına ve ebadına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat politikasını minimum da tutan ve aynı zamanda teknik destek imkanı anıyan bizim gibi markalarda var . Ve bahsettiğiniz gibi 10 cm değil net olarak 20 cm ye kadar baskı yapabilmektedir.

Sert zeminler de baskı maliyetiniz ise metrekare de 9 tl dir ( zeminli baskılarda )

Konuya dair merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayabilir, eğer makine düşünüyorsanız da 30 ülkede faaliyet gösteren makinelerimiz konusunda Türkiye de size yardımcı olabilirim.

Etik kurallar gereği buradan direk reklam yapmak istemiyorum. Marka isimli sorularınıza özelden cevap verebilirim.

Saygılar...