Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bütün anneler sever

buzulgraphic

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar en son yaptığım çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.Umarım beğenirsiniz.Eleştirilerinizi,yorumlarınızı ve değerlendirmelerinizi bekliyorum :)

gani_gani

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle çalışmaları çok severim ondan dolayı uzun bir eleştiri yapacağım.

Kadın ortama göre çok daha net. Gerçekçi olması için onun da kalitesizleştirip parazit eklenmesi gerekiyor.

Kadının kafasının sol tarafındaki ışık hüzmesi ve çocuğu tuttuğu yerlerdeki ışıklar hatalı ve gereksiz.

Işık düzeninle oynamaya çalışmışsınız ama sanırım monitor kalibrasyonundan dolayı başarısız olmuşsunuz.

Pencereden giren ışık çocuğun yüzünü ve kadının omzunu doğal olarak parlatacaktır. Ama çocuğu tutan kadın muhtemelen başka bir resimden alınmış olduğu için spot altında çekim yapılmış ve homojen ışık dengesi kullanılmış.

Yer altındaki kadın ve çocukta da aynı şekilde gölge yok ve resme göre çok canlı ve kaliteliler.

Bunlar genel ışık hataları teknik ve mantık hataları ise; kadının eteği daha doğrusu bi kısmı havada duruyor. Yataktan sarkması gerekirdi eteğin.

Kesimler perspektife göre çok keskin. Kesim yerlerinin yumuşatılması gerekti. Gölgeler gri renk değil siyah renk olmalıydı.

Ve arkaplandaki resim sepya gibi yani gri ve sarı tonlarında ama anneler ve çocuklar gerçek renk.

Ama düşünce olarak gerçekten harika.

Son düzenleme:

gani_gani

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ve bi de eklemek istiyorum. yatağın boyutu göz önüne alındığında kadın çok büyük. ya da şöyle diyim o kadının o yatağa yattığını düşünün bi :D

lisiaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
ellerine sağlık çok güzel olmuş...