Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

C++,Delphi

<tsunami>

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm arkadaşlar ben C++ , Delphi öğrenmek istiyorum gerçekten yardımcı olabilecek olan arkadaşlar var mı tşk

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
c++ da eskiden güzel programlar yazmıştım. programala dilini anlarsınız programlama mantığını kavramak zordur onu kavradığınızda iş çözülür. sanırım ancak bir kursa giderek öğrenebilirsiniz.yada okul

<tsunami>

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben zaten programlama okuyorum ama sorunum şu algoritmasını çözüyorum ama bunu koda dökemiyorum demek istediğim az da olsa prog mantığım var diyebilirim

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Önce hangi dalda programlama yapnak istediğine karar vermelisin..Veritabanı,Stok kayıt vb. alanlar mı yoksa sistem programcılığı,virüs yazarlığı.portlar ve ağlar üzerine mi?

C Programlama dili şu an yeryüzünde en kuvvetli dildir.Windows ve Linux vb. gibi bir çok işletim sistemlerinin çekirdeği C dilidir.Acayip ağır ve karışık bir dildir,çok esnektir..Tamamiyle sistem programcılığı,virüs yazarlığı,CNC,port programcılığı vb. alanlarda kullanılır.

Delphi ise daha çok veritabanı programcılığında kullanılır.Delphiyle başlaman daha iyi olabilir belki..
kolay gelsin..

<tsunami>

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkür ederim yardımın için delphi ile başlıcam da yararlanabileceğim bir kanyanak var mı sence tşk....

OsmanGultepe

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.osmangultepe.com
Önce hangi dalda programlama yapnak istediğine karar vermelisin..Veritabanı,Stok kayıt vb. alanlar mı yoksa sistem programcılığı,virüs yazarlığı.portlar ve ağlar üzerine mi?

C Programlama dili şu an yeryüzünde en kuvvetli dildir.Windows ve Linux vb. gibi bir çok işletim sistemlerinin çekirdeği C dilidir.Acayip ağır ve karışık bir dildir,çok esnektir..Tamamiyle sistem programcılığı,virüs yazarlığı,CNC,port programcılığı vb. alanlarda kullanılır.

Delphi ise daha çok veritabanı programcılığında kullanılır.Delphiyle başlaman daha iyi olabilir belki..
kolay gelsin..

:D :rofl: :rofl: Amam atmışsın sende kardeş :)

Teorilerini(attıklarını) çürütelim(baştan söyleyim çok şey yazarım ama sitenin yapısı grafik programlama değil);

8, kelimenden ve 3 noktandan sonra öyle bir dal veya ona gönelik bir Programlama Birimi,Dalı,yönü,Sağı, Solu Yok :) VT(veri tabanı) dediğin olay Yeni Metin Belgesi(txt) yide ben veri tabanı olarak çok kullandım sadece 2 satır kodla şimdi ben VT programcısımıyım :cool: ÖYLE BİR ALAN YOKTUR Sql De bir dil değildir yardımcı ARAÇTIR bunuda bilmiyor görünüyorsun ;)

Şimdi Sistem Programcılığı evet olabilir peki Sistem Programcısı Virüsmü Yazar kardeşim etme sen egolarınla bu yazıyı yazmışsın :) ARKADAŞ C++ Dilinde WEB PROGRAMCILIĞI + Windows + Lİnux PRogramcılığı Hatta Unix Programcılığıda OLUYOR(OS lere uygun programlar) C++ DİLİNDE Windows veya Linux Çekirdeğil YOKTUR Nerden Attın Bunun Anlamıyorumki.. Turbo C (mavi Ekran) Dilini Diyorsan Eh tamam Windows yardımcı araçlara kullanılmıştır ama sadece Yardımcı araçlara............. DElphi benim tabirimce Pasifik bir dildir ama çok mantıklı ve güzel dildir çok basit veri TAbanı Programcılığı yapılır hatta daha çok görsel yönleri vardır ama Hiç Bir Dil DDelpi, Lİsp, Pascal(delphinin babası), Vb6,0 vb.. C++ kadar hızlı güçlü kolay mantıklı olmamıştır...

Ha Bu Arada Duydumki DotNet çatısı Altında C++ ile WebProgramcılında kullanılanlar Windows Programcılığı İçinde Kullanılabiliyormuş Nasılmı Araştır ;) framework 3,0

Programcı adayı olarak seni kınıyorum belki benden bilgin çoktur ama Delphi ile C++ gib dillerin karşılaştırılmasında bile Delphiyi Daha iyi sonuçlarla öne getirmen gülünç..

Kardeş Sen Delphiyi öğren ama sadece öğrenmek için öğren ama C++ ı veya C ile başlayan (c, C++, C# ...) Programlama dillerini Yaşamak için öğren.

C++ Dersleri ; c++ dersleri - Google'da Ara

C# Dersleri ; c# dersleri - Google'da Ara

Turbo C DErsleri ; turbo c dersleri - Google'da Ara

barutali

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim yardımın için delphi ile başlıcam da yararlanabileceğim bir kanyanak var mı sence tşk....

sizin ne bildiğinizi bilmeden size şuradan başlayın dememiz imkansız.
yani sizi siz biliyorken biz sizi bilmiyorken size yardımcı olacak olan bizlerin işi sizin delphiyi öğrenmezinden daha zor gibi görünüyor. siz önce neyi bildiğinizi neyi bilmediğinizi söyleyinki bizde size şuradan başlamasın diyebilelim dimi ama :D

bunlar bi tarafa... aşağıdaki adresden bir delphi kitabı siparişi verin :)

https://www.mfkucukkelepce.com/