Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cafe & bar afiş çalışması

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
tahtada asılı olan levha adres kısmı içindir.reklam olmasın diye silinmiştir.
kullanmak isteyene psd dosyasını gönderebilirim.

Benzer konular

slhkrgz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline sağlık güzel çalışma

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
beğendiğiniz için tesekkürler arkadaşlar

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmanın geneli sizemi ait ? hazır obje varmı

nostrakabus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
wwwdurugames.com
Acemice çalışma daha çalışmanız gerekli bulduğunuz layerleri bir araya getirmişsiniz. Birde yazı karekterlerini doğru kulanmış olsaydınız daha verimli olurdu.

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
Acemice çalışma daha çalışmanız gerekli bulduğunuz layerleri bir araya getirmişsiniz. Birde yazı karekterlerini doğru kulanmış olsaydınız daha verimli olurdu.

layer bulma nedir açıklarmısınız..siz her çalışmanızda bütün objeleri kendinizmi tasarlayıp çiziyorsunuz..buna benzer afiş, broşür gibi çalışmalarda çoğu grafiker hazır obje kullanır..beğenmek zorunda tabiki değilsiniz

blackpearl

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.pdftasarim.com
Şimdi ben çalışmanın iyiliği ya da kötülüğü hakkında yorum yapmayacağım. Sonuçta bir emek verilmiş. Lakin, bir tasarı oluştururken, grafikerlerin yaptığı en büyük hata sadece görselliğe önem vermeleri. Bu öğe hoşmuş, bunu da ekleyeyim, aa bak bu yazı tipi harika, şu levhayı da şuraya iliştireyim...vs sonuç olarak ortaya kalabalık bir şey çıkıyor. Halbuki, grafik tasarım anlam sanatıdır. ( sanat olduğundan değil doğru kelime aklıma gelmedi şuan ) Yapılacak olan görselin, doğru anlamı da pekiştirdiğine dikkat etmelisiniz.

Sizin çalışmanıza gelecek olursak, Cafe&Bar kavramına uygun öğeler ile birlikte bunların harmonisini pek oluşturamamışsınız. Arka plandaki tel örgüler, etrafındaki kağıt, kullanılan pastel renkler, ortada patlayan kırmızı, aşağıda adres için eklediğiniz restoran tipi levha vs. Hepsi bir araya gelince, anlam karmaşası oluşturuyor. Bu afiş bara mı ait? cafeye mi ait? metal konseri mi varmış? gibi sorular sorduruyorsa, görselliği mükemmel dahi olsa, tasarım başarısızdır.
Emeğinize sağlık, iyi çaılşmalar

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şimdi ben çalışmanın iyiliği ya da kötülüğü hakkında yorum yapmayacağım. Sonuçta bir emek verilmiş. Lakin, bir tasarı oluştururken, grafikerlerin yaptığı en büyük hata sadece görselliğe önem vermeleri. Bu öğe hoşmuş, bunu da ekleyeyim, aa bak bu yazı tipi harika, şu levhayı da şuraya iliştireyim...vs sonuç olarak ortaya kalabalık bir şey çıkıyor. Halbuki, grafik tasarım anlam sanatıdır. ( sanat olduğundan değil doğru kelime aklıma gelmedi şuan ) Yapılacak olan görselin, doğru anlamı da pekiştirdiğine dikkat etmelisiniz.

Sizin çalışmanıza gelecek olursak, Cafe&Bar kavramına uygun öğeler ile birlikte bunların harmonisini pek oluşturamamışsınız. Arka plandaki tel örgüler, etrafındaki kağıt, kullanılan pastel renkler, ortada patlayan kırmızı, aşağıda adres için eklediğiniz restoran tipi levha vs. Hepsi bir araya gelince, anlam karmaşası oluşturuyor. Bu afiş bara mı ait? cafeye mi ait? metal konseri mi varmış? gibi sorular sorduruyorsa, görselliği mükemmel dahi olsa, tasarım başarısızdır.
Emeğinize sağlık, iyi çaılşmalar

sayın blackpearl cafe & bar yazı şeklini hayatınızda sanki ilk defa görmüş gibi yorum yapmışsınız. google a cafe bar olarak bir yazın isterseniz.yaptığınız çalışmalara bakınca söylediklerinize uzun uzun açıklama yapma gereksinimi duymadım açıkçası.iyi çalışmalar dilerim

blackpearl

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.pdftasarim.com
sayın blackpearl cafe & bar yazı şeklini hayatınızda sanki ilk defa görmüş gibi yorum yapmışsınız. google a cafe bar olarak bir yazın isterseniz.yaptığınız çalışmalara bakınca söylediklerinize uzun uzun açıklama yapma gereksinimi duymadım açıkçası.iyi çalışmalar dilerim

Sizce ben orada tipografiyi mi eleştirdim? Yorumu tekrar okuyup, değerlendirmenizi öneririm.
Ayrıca, eğer eleştiri kabul etmeyecekseniz, neden paylaştınız? Sonrasında, size yönelik yapılan bir eleştiriyi, karşınızdaki kişinin çalışmalarını ( bilgisizce ) çamurlayarak neyin savunması içindesiniz?

Google fikrinize cevaben, her sakallıyı dedeniz sanmayın.

Öncelikle, forumumuzdaki temel tasarım ilkeleri konusundan başlayıp, diğer tüm tasarım unsurları konularını gözden geçirdikten sonra, uzun uzun yazarsınız =)
Kolay gelsin

Son düzenleme:

liebesparade

🌱Yeni Üye🌱
söz konusu mekanın ismini cismini arka plana atmışsınız..dikkat çekmiyor.. sol alttakı sankı metalciyi andırıyor daha farklı bir resim olursa en azından görsel açıdan zengınlık katabılır..kullanılan renkler zaten kahverengi ağırlıklı oldugundan müzik temasınıda yansıtmamış..ama yinede kendi yaptığınızı beğenip koymuşsunuz...iyi çalışmalar..

nob

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sizce ben orada tipografiyi mi eleştirdim? Yorumu tekrar okuyup, değerlendirmenizi öneririm.
Ayrıca, eğer eleştiri kabul etmeyecekseniz, neden paylaştınız? Sonrasında, size yönelik yapılan bir eleştiriyi, karşınızdaki kişinin çalışmalarını ( bilgisizce ) çamurlayarak neyin savunması içindesiniz?

Google fikrinize cevaben, her sakallıyı dedeniz sanmayın.

Öncelikle, forumumuzdaki temel tasarım ilkeleri konusundan başlayıp, diğer tüm tasarım unsurları konularını gözden geçirdikten sonra, uzun uzun yazarsınız =)
Kolay gelsin

eleştirileri her zaman kabul ederim. kaldı ki üye olduğum zamandan beri genellikle bu tür polemiklere girmemeye gayret gösterdim ama kalkıpta sizin gibi, söylediklerini daha kendi çalışmalarının onda birine bile uygulayamayan ve bunu dile getirdiğimdede çamur attığımı zanneden birinin ahkam kesmesi komiğime gitti doğrusu :) .çalışmam süper olmuş kusursuz olmuş gibi bir iddaa içerisindede değildim açıkçası.google kısmına gelince herkez yanlış bir siz doğrusunuz tabiki..ne kadarda çok sakallı varmış dedeme benzettiğim tesadüf heralde...

2010 yılında yapılan çalışmanın neden bu şekilde hortlatıldığını anlayamadım
adminden ricam mümkünse konuyu silsin.