Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çanakkale savaşı afiş

hamras

🌱Yeni Üye🌱
anakkale2dsdvp1.jpg

Arkadaşlar henüz üye oldum, bismillah deyip bişeyler göndereyim dedim. Çanakkale savaşını anlatan bi afiş kursiyerim bu arada. Bitirme projeleri arasında olan bi çalışma. Yorum lütfen.. :))

Benzer konular

Gelpcpc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir çanakkalei olarak bu afişi sevmemmi: ben şimdi.. :) eline saglık.

Şimdi gözüme çarpanlara gelince tarihin kilidi noktalrı havada ucuyor gibi yazıdan bagımsız duruyor direk gözüme onlar carptı.
geçilmedi ve geçilemedi kelimeleri kaymış gibi..yan yana koysan daha iyi olur gibi.
Kolay gelsin

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
mrb.hamras
çalışmalarında başarılar diliyorum öncelikle
üst kısımdaki yazı beyaz renkte fon biraz onu boğuyor rengini değişsen
fonda bayağı bir lens uygulaması yapmışsın. resimlerde bir düzensizlik söz konusu fon olark bir mekan seçip resimleride bu mekana yerleştirsen. beyaz renk kullanmasan:(

hamras

🌱Yeni Üye🌱
hmm fontu değiştirecez o zaman.. Tşkler

birde öyle deneyelim, eminim daha iyi olur.. Evt resimlerdeki düzensizliği toparlayamadım :(( tşkler kıvılcım

Moderatör tarafında düzenlendi:

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
1- flood yapmayın
2- bi sinemaya giderek yada internetten bularak afişleri inceleyin
yazıları kullanış şekliniz doğrumu değil mi?
ne kadar çok örnek görüp pratik yaparsanız o kadar ilerlersiniz
ama ben şu an karşımda başarılı bir çalışma görmüyorum
kullandığınız fotoğraflarda kötü
seyidonbaşı nette zor bulunur ama elde en iyi bu var diye kullanmakta yanlış bence

Jakoben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benimde böyle bir düsünce vardı aklımda ancak baslamak için hazır hissetmedim kendim:) Güzelim Ay yıldızı neden okadar soldurdun.. Bu konuyla ilgili daha dolu bi calisma beklerdim.. Fazla sade olmus gibi.. iyi calismalar

hamras

🌱Yeni Üye🌱
1- flood yapmayın
2- bi sinemaya giderek yada internetten bularak afişleri inceleyin
yazıları kullanış şekliniz doğrumu değil mi?
ne kadar çok örnek görüp pratik yaparsanız o kadar ilerlersiniz
ama ben şu an karşımda başarılı bir çalışma görmüyorum
kullandığınız fotoğraflarda kötü
seyidonbaşı nette zor bulunur ama elde en iyi bu var diye kullanmakta yanlış bence

baştada belirttiğim gibi ben henüz kursiyerim. yapıcı değil yıkıcısınız yorumlarınızda.. bu işi iyi bilseydim kurs almazdım değilmi..

1- yine yaptım galiba.. :lol:
2- doyurucu bi afiş henüz görmedim
3- yapa yapa öğreneceğiz değilmi demekki amatör çalışmaları göndermemek lazım
4- peki kullanmam.. sağolun

muss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Horus a katılıyorum

Gelpcpc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
baştada belirttiğim gibi ben henüz kursiyerim. yapıcı değil yıkıcısınız yorumlarınızda.. bu işi iyi bilseydim kurs almazdım değilmi..

Yorumlar yıkıcı değil gayet yapıcı....
Siz kendinizi geliştirmek istemiyormusunuz?
Eğer hata görünüp söylenmiyorsa o zaman burda hiç birşey öğrenemezsiniz..
bence yazılanların sizin kötülüğünüz için değil iyiliğiniz için olduğunu algılayın yeterli.

limitsizim

🌱Yeni Üye🌱
Fikir renk uyumları güzel yalnız arkadaki figür (seyid on başı degilde öbürü) biraz ana temadan ayrı kalmış oturmamış belkide koyulugu yüzünden...

sananeyau

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
geçilemedi kelimesinden sonra üç nokta koymasan daha hoş durur.Seyit onbaşı çok sırıtıyor bir de.Beyaz renk kullanmasan da hiç fena olmaz :)

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net

1- yine yaptım galiba.. :lol:
2- doyurucu bi afiş henüz görmedim
3- yapa yapa öğreneceğiz değilmi demekki amatör çalışmaları göndermemek lazım
4- peki kullanmam.. sağolun

madem yıkıcı lık istiyosun beni dinle
1, kursiyersin ama çok konuşuyorsun
2, eleştrildiğin kadar iyisin.
3, çalışma vasattan kötü daha iyisi yapabilirsin.
4, eleştrildiğin için sevinmek gerekir demekki birileri sana değer veriyor.
5. hadi seyit onbaşı kötü dekupe hataları yüzünden dahada kötü olmuş.
daha fazla yazmam gerek yok sanırım

ağır oldu ama eleştri konusunda biraz hassasız kusura bakma bak bakalım işini görürmü bende bunlar var birde bunları dene bakalım öle görelim çalışmalarını bekliyorum. ilerlemeni görmek isterim
CanakkalePanoramasiSeyitOnbasi.jpg

seyit.jpg

Son düzenleme:

murattt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet çalışma güzel olmuş yanlız soldaki adamın bacak kısmında daha iyi bir şeffaflık verebilirdin uygularsan dediğimi daha başarılı oluncak

hamras

🌱Yeni Üye🌱
yorumlar için hekese tşk etmek istiyorum. tabiki eleştirlmek ve bu doğrultuda ilerlemek istiyorum. bu benim ilk çalışmam olduğu için ve 1 hafta hiç durmadan çalıştığım için bunun üzerinde (bunu bilemezdiniiz), buna göre yorumlanmasını beklerdim. kursiyerim demekteki kastım buydu. sanki boş bi vaktimde öylesine yaptığım bişeymiş gibi eleştirildiğimi hissettim.

''ağır oldu ama eleştri konusunda biraz hassasız kusura bakma bak bakalım işini görürmü bende bunlar var birde bunları dene bakalım öle görelim çalışmalarını bekliyorum. ilerlemeni görmek isterim''

ilk başta ne oluyoruz dedim çok konuşuyosun falan. kızdım sonrada güldüm. samimi eleştiriniz için sağolun. resimler içinde tşk ederim.

ya birde bir şey sormak istiyorum. Yorumlar birbirinden farklı. beğenenler var bir iki ufak hata dışında. yerden yere vuranlarda. grafikerlik kişilere göre değişen bişeymidir? yani bir zevk meselesimidir? öyleyse bende kendi zevkime göre yapayım olmazmı? (ukalalık olarak alınmasın lütfen) bu işin kriterleri yokmudur . gerçekten merak ediyorum ve öğrenmek istiyorum.

yine çok konuştum galiba :))

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
İlk önce bu şekilde afiş ve vb. çalışmalar için TİPOGRAFİ nedir onu bir araştırınız. Sonra Tasarım ilkeleri ve grafik sözlük kategorimizin içindeki anlatımlar ve örneklerle devam ediniz. 1 hafta sonra tekrardan bakın çalışmanıza hatalarınızı kendinizde daha iyi bir şekilde görüceksiniz...

yani bir zevk meselesimidir? öyleyse bende kendi zevkime göre yapayım olmazmı?

Cahit hocamın imzasında yazdığı gibi : Grafik ayrıntılardan arındırma sanatıdır.
Bazı unsurların belli başlı kuralları vardır. Bunlara uyarısınız yada uymazsınız...
Saygılarımla...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
yorumlar için hekese tşk etmek istiyorum. tabiki eleştirlmek ve bu doğrultuda ilerlemek istiyorum. bu benim ilk çalışmam olduğu için ve 1 hafta hiç durmadan çalıştığım için bunun üzerinde (bunu bilemezdiniiz), buna göre yorumlanmasını beklerdim. kursiyerim demekteki kastım buydu. sanki boş bi vaktimde öylesine yaptığım bişeymiş gibi eleştirildiğimi hissettim.

''ağır oldu ama eleştri konusunda biraz hassasız kusura bakma bak bakalım işini görürmü bende bunlar var birde bunları dene bakalım öle görelim çalışmalarını bekliyorum. ilerlemeni görmek isterim''

ilk başta ne oluyoruz dedim çok konuşuyosun falan. kızdım sonrada güldüm. samimi eleştiriniz için sağolun. resimler içinde tşk ederim.

ya birde bir şey sormak istiyorum. Yorumlar birbirinden farklı. beğenenler var bir iki ufak hata dışında. yerden yere vuranlarda. grafikerlik kişilere göre değişen bişeymidir? yani bir zevk meselesimidir? öyleyse bende kendi zevkime göre yapayım olmazmı? (ukalalık olarak alınmasın lütfen) bu işin kriterleri yokmudur . gerçekten merak ediyorum ve öğrenmek istiyorum.

yine çok konuştum galiba :))

Eğer forumumuzda gerilere doğru gidip konuları incelerseniz eleştiri konusunda neler yazdığımızı görürsünüz, orada yazdıklarımızı burda tekrar ederek ne sizin ne başkasının nede bizim zamanımızı almak istiyoruz. Gördüğüm kadarıyla burda söylenenler biraz canınızı acıtmışa benziyor. Bir kursa gitmeniz, hatta bu konuda yüksek öğrenim görmeniz veya lisansüstü eğitim yapmanız, yaptığınız tasarımların herkese hitap edeceği anlamına gelmez. Ben bu işe 25 yılımı verdim forumda yaptığım çalışmaları eleştirende oldu beğenende bundan doğal birşey olabilirmi.
Burda size karşı saygısız bir tutum göremedim çalışman gerektiği gibi eleştirilmiş fakat agresif tepkileriniz yüzünden olumsuz eleştiriler almışsınız. Tasarımlarınızı yayınladığınız zaman olumsuz eleştirileride hazmederseniz bu sizin yararınıza olacaktır.

0510

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
renkler problem