Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

carino & gırnata logo çalışması

micanose

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar isim değiştiren bir cafeye yaptığım logolar. bu şekilde 2'li ve 3'lü çalışmalar olarak göndermeme rağmen hiçbiri beğenilmedi. sizce yaptığım logolarda bir sorun mu var ?

* logoları büyük haliyle eklemedim. istenirse büyük hallerini de koyabilirim.

carinovm9.jpg
carino1rw2.jpg
grnatafy3.jpg

grnata1bl0.jpg
graphic1rr3.jpg

TangocuTirtil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
carino1rw2.jpg

üstteki cafeyi andırıyor..
grnatafy3.jpg

üsteki ama çerçeve bozmuş ve en alttaki ama altaki cafe için uygun değil..
carinovm9.jpg

ortadaki iyi..şık,nezih bir yer için uygun..

Cafeyi çağrıştıran bişeyeler ekleyebilirsin..Belki Müşterinin aradığı böyle bilindik kahve fincanı tarzında bişeydir..
Genel olarak hepsi başka birinin elinden çıkmış gibi..
bence çok fazla değişik seçenek sunmuşsun,müşterinin kafası karısmıştır..

micanose

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumun için teşekkürler TangocuTirtil. ben bunları parça parça gönderdim. biri beğenilmeyince tarzı değiştirip tekrar gönderdim.

cafeyi andıran şeyler istemediklerini daha önce belirttiler. dolayısıyla çalışma alanımda kısıtlanmış oldu. ne yapacağımı bilmiyorum şu an :(

miço

🌟Usta Tasarımcı🌟
en fazla üç tane seçenekle gitmelisin müşteriye dördüncüyü gördünmü kafası karışır bu ispatlanmıştır :)

Bİraz araştırma yap cafe logolarını göreceksinki aslında çok daha basit gibi görünen logolar beğeniliyo ve kullanılıyo. dumanı tüten bir kahve fincanı gibi... diyeceksinki bunlardan çok var piyasada. ama öylede olmalı sanki; bir cafe logosu da textil firmasının logosunu andırmamalı. iyi çalışmalar

micanose

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler miço
elimden geldiğince öyle yapmaya çalışıyorum ama bu sefer tutmadı işte :)

salihkucuk

🌱Yeni Üye🌱
Bana Türk Bayraklı ANADOLU'NUN SESİ Yazarmısınız Bir İki Tane. . .

grafikher

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
astz1.jpg

Merhaba . bende bir denemede bulundum umarım beğenip üzerinde çalışabileceğiniz kadar güzel olmuştur . ince ayarlamaları yapmadım ama teme olarak logo belli .

eymi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bencede çok fazla seçenek var o yüzden güzel bir çalışma varsa bile içinde karmaşada değerini yitiriyor.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence bi koca göbekli başında fesi ile bi arap yapsana....
hani şu eski osmanlıyı anlatan adile naşit filmerinde olana tiplerden....

bence cok hoş olur

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bence sorun tamamen müşterinin kendisinde. Evet seçenek fazla, ama seçeneğin fazla olması müşterinin hiçbirini beğenmemesi sebebini doğurmuyır. Müşteri açıkça belirtmiş cafeyi andıran şeyler istemediklerini. Sende bu isteğe son derece uygun cevaplar vermişsin. Ben şahsen böyle kişileri 'kıl insanlar' olarak tabir ediyorum. Yaptığın çalışmaların hepsi olmasada 5 6 tanesi gayet hoş ama bu 5 6 tanesinin üzerinde biraz oynanabilir, renkleriyle felan.

salihkucuk

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar merhaba ben forumunuza yeni üye oldum ve cok beğendım

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
salihkucuk arkadaşım azarı yiyecen, benden söylemesi :D

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
öncelikle bazı teknik zorunlulukları bilmekte fayda var. bir firmanın logosuna yaparken o teknik şartlara uygun tasarımlar çizmek öncelikle grafikerin sorumluluğundadır.

gerçi şu anda günümüzde teknoloji pek çok sorunun aşmış görünsede, prensipler hala varlığının koruyor bence.

1- logo, büyüme ve küçülmeye elverişli olmalı
2- tekrarlanmasında veya bir yere uygulanasında zel bir ustalık gerektirmemeli
3- çeşitli çoğaltma tekniklerine uygun olmalı

dikkat edin büyük fitmalar, neden ümkün olduğunca sade bir çalışma yaparlar. işt bu gerekçe ile.
gerektiğinde her türlü süsleme olabilir ancak asıl logo kendini belli eder.

bu kritelerlere göre logoları incelediğimizde maalesef 1-2 tane logo kalıyor ki oda tasaım yönünden güçlü değil.

logo, bizim sanatın şiiridir. bütün yapılan işi bir kaç çizgi ile anlatmak gerçekten çok zordur. biraz bilgisayar bilmekle logo yapmak farklı şeylerdir. Silere tavsiyem önce müşterinin tam olarak ne istediğini iyice anlayın. onun iyi dinleyin. o konuştukça siz kafanızda şekle dökün.
ve en azında 2 gün boyunca eskiz çalışması yapın.

ha değmez derseniz o zaman bir iki yazı karakteri ile bir ki çizgi v renkle bir şeyler yapmaya çalışırsınız, ne kadra tutarsa oda.