Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çizim:Uçgen ve Açılarının Belitilmesi

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşların bazılarının geometri çalışmalarının hazırlanmasında freehand ın kullanılması daha iyi olur dediklerini hatırlar gibiyim.Malumunuz freehand in yerini ilisturator aldığını düşünüyorum.Ancak aşağıdaki geometrik çizimi ilisturatorde zahmetsiz nasıl çizerim? özellikle açıların ekteki gibi gösteriminde yayları köşey kusursuz nasıl yerleştiririm.Ve son oalrak dik üçgen çiziminde tepe açısı doksan derece olmasa daha ekteki gibi bşr çizimi nasıl bu programda kusursuzca yapabiliriz?

Not: çizimi flash cs4 de yaptım ve orada çizgiyi istediğiz gibi düzenliyebliyorsunuz yni en küçük parçasını bile seçebiliyorsunuz ama ilusturatörde break apart gibi birşey var mı nasıl yapılır hiç bilgi sahibi değilim.Belki ekteki çizim yapılır ama ben pratik arıyorum çizimde yardımcı olursanız memnun olacağım.

80339399.gif

oerkek

🌱Yeni Üye🌱
bu konuya cevap gelir diye bir süredir bende bekliyorum ama bilen arkadaş yok galiba...

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Pekiyi ekranda 3 nokta işaretlersem bu noktalardan geçen çemberi nasıl çizebilirim.(sakın bana önce çemberi çiz sonra noktaları çember üzerinde işaretle demeyin)

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok zor mu sorular soruyorum acaba ?

road_runner

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
profesör değilim ama bu anlattıklarınız ve şekilde görülen üçgen illustratorde rahatlıkla çizilebilir.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çizilemez demedim pratik istemiştim sadece artık çizebiliyorum bu arada herhalde kendimiz keşfetmeliyiz sır olarak kalmalı bunlar.

348_Untitled_1.jpg

ressam77

🌱Yeni Üye🌱
Bunları corel de çalışanı öneririm daha iyi netice alısın ayrıca sana yardımcı olabilirim.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bunları corel de çalışanı öneririm daha iyi netice alısın ayrıca sana yardımcı olabilirim.

Şimdi Aİ de nasıl pratik çizldiğini az çok kendime göre pratikler buldum (sembol olarak bazı yapılar oluşturup kaydettim.Lazım olduğunda onları çağırıyorum kütüphaneden.Ve neden corelde bu çizimleri yapmalıyım Ai ye göre bu alanda neden daha iyi ? ve Ai nin mathtype desteği ne düzeydedir texler içinde word deki gibi kullanamıyoruz sanırım.Mathtype de yaptıklarımı ancak ayrıca CTRL+C ile alıp CTRL+V ile ayrı bir nesne oalrak kayıt edebiliyorum word deki gibi yapamıyoruz herhalde.Corel e soğuk bakıyorum nedense bunu öğrenince.

road_runner

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Word bile corel'den iyidir.Elin avrupasında corel kullanan bir kişi bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Word bile corel'den iyidir.Elin avrupasında corel kullanan bir kişi bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer

Türkiyedeyiz neden Avrupaya gidelim ? Ve bu başlık altında yapıcı yorumlar bekliyorum yapıcı açıklamalar ve yol gösterici açıklamalar beklerim açıkcası

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟

Açıklamalarınız bana yön verecektir neden corel ? Aİ nin eksiklerini bilirsem bu noktada bırakabilirim alıştım sayılır ama..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Rectangle (Kısa yolu M) ile şeklinizi çizin. Açı işaretleriniz içinse path veya pencil toolslar işinize yarar. Hızlı ve kullanımı basittir.
Corel ile ıllustratorun karşılaştırılması her daim yanlış bir davranış olmakla beraber, her grafiker bilirki Illustratorun yeri ayrıdır.

niTRos001

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.baylas.com
Rectangle (Kısa yolu M) ile şeklinizi çizin. Açı işaretleriniz içinse path veya pencil toolslar işinize yarar. Hızlı ve kullanımı basittir.
Corel ile ıllustratorun karşılaştırılması her daim yanlış bir davranış olmakla beraber, her grafiker bilirki Illustratorun yeri ayrıdır.

Yerinde bir yorum olmuş teşekkür ederim :)