Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çizimde çalışırken meydana gelen bozulmalar...

thesl

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşlr.
ben 1şey sormak istyrm.
photoshop ta çalışırken 1şekil çizdğimzde (mesela pen tool ile) üzerinde oynama yaptıkça (büyüme, küçültme, şeklin bir kısmını düzeltme vs.) şeklin keskin hatları 1az bozuluyr. sanki photoshop değil de daha profesyonel olmayan bir programda çalışılmş gbi daha kötü bir görüntü ortaya çıkmaya başlyr. bunu nasıl engelleyeblrim (filtre olarak smart sharpen kullnmayı denedim ama tam olarak çözüm getirmyr bu.) ?

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
photoshop pixel tabanlı bir program bozulmalar doğal
ne yapacağınıza karar verip bozmadan yapmalısınız

thesl

🌱Yeni Üye🌱
hımmm..
peki hangi programda bu bozulmalar olmadan çalışablrm? çünkü dedğm gbi her ne kadar yapacağım çizimi önceden hazrlamış olsam bile yine d değişklik yapmam gerekyr bir kaç yerde. ve ondan sonra ortaya çıkan görüntü d kötü oluyr...
(cevap için teşekkürle...)

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
hımmm..
peki hangi programda bu bozulmalar olmadan çalışablrm? çünkü dedğm gbi her ne kadar yapacağım çizimi önceden hazrlamış olsam bile yine d değişklik yapmam gerekyr bir kaç yerde. ve ondan sonra ortaya çıkan görüntü d kötü oluyr...
(cevap için teşekkürle...)

öncelikle sorunuzun cevabını vermeden önce bir uyarı yapmak isterim. "1az" diye bir kelime yoktur türkçede.. türkçeye önem veriyoruz. siz de bu konuda hassas olursanız daha iyi anlaşırız..
sorunuzun cevabına gelince..
bunun olmasının sebebi horusun da söylediği gibi photoshop pixel tabanlı bir programdır..
eğer istediğiniz şu tarz çizimler iste.. photoshop kullanmaya devam etmelisiniz.. illüstrasyon dijital resim gibi yani..

f4f1fffccc15b768zn3.jpg

böyle değil ise istediğiniz vektörel tabanlı bir çizimdir.. yani kullanmanız gereken program illüstratör freehand veya coreldir. bunları photoshopta yapamazmısınız? tabiki yaparsınız. ama horusun söylediği gibi çok dikkatli olmanız gerekir.. çözünürlüğünü yüksek çalışmalısınız. ve croplama yapmamalısınız. crol yapmak resminizi bozabilir..
sizin yapmak istediğiniz çizimler sanırım bu şekilde..
peppervectorfg4.jpg

dediğim programlarda kenarlarla blurlaşma olmayacaktır. ve istediğiniz vektörel çizimleri daha net bir şekilde yapabilirsiniz..
umarım faydalı olur..

thesl

🌱Yeni Üye🌱
Yorgunella cvp için tşk ederim. aradığım cvbı buldum.
Türkçe konusuna gelince ben de en az senn kadar dikkat ederim dilimizi kullnırken. Ama teknolojiye de uyum sağlamak, değişime açık olmak da bence. burada söylemek istediğm kelimeleri değiştirmek, çarpıtmak değl fakat int. ortamında kısaltmlar vs. olabilir bence. bana sorasan bunn sakıncası yok. Ama dedğm gbi kelimeler çarpıtılyrsa ( geliyor yerine gelio gbi saçmalıklar) o zamn tehlikeli olur bu gidişat.
(Bu açıklmayı yapmak istedim sdce amacım tartışma çıkarmk değil.)
Tekrar teşekkrler...