Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CMYK kontrol varmı?...

sportman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ARKADAŞLAR benim size bir sorum olacak!... FREEHAND 'de yapılan herhangi bir işin CORELDRAW 'deki gibi CMYK kontrolü varmıı ?? yani her hangi bir şeyi import ettiğimizde veya biz çizdiğimizde freehand otomatik olarak RBG olarak açıyor vede işlemi ona göre yapıyor... COREL'de ise her ne olursa olsun yukarda araç çubuğundaki bitmaps sekmesini tıkladığımızda "convet to bitmap"
bu yaptığımız vede import ettiğimiz
tüm nesneleri CMYK 'ya cevirme gibi biR olanak sağlıyor .. FREEHAND'te ise böyle bir özellik göremedim veya benim bilmediğim bir özelli vardır mutlaka
bilen varsa bir zahmet yardım ederse sevinirim.. teşekkürler

Benzer konular

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
sportman. yazdıgın sey resımler ıcın sanırım. ewet corel dedıgını yapıyor. aslında frehandde yapıyor bunu ama gereksı bır yonetem. corelın bunu yapabılmesının nedenı resımlerı calıstıgın beldenın ıcerısıne gömuyor. yanı import ettigin resim belgenin icine yerlesiyor dolayısı ıle corel yapısı geregı kendını photoshop sanarak resımler uzerınde ıslemler yapabılır (ne kadar stabıl se) freehand resımlerı dısardan okudugu ıcın boyle bı rıske zaten gırmez. yapmak ıstedıgını orjınalde yap kardesım bende basayım der freehand. ama resmı veya herhangı baska bı ogeyı conver to bitmap komutu ıle freehand ıcerısınde resme cevırebılırsın. bunun sana kocaman boyutlu ve bozulma rıskı yuksek bır belgeden baska bırsey saglayacagını sanmıyorum.

ysm1

🌱Yeni Üye🌱
fotoğrafın üstüne tıkla yani seçili olsun object panelinin en alt sol kısmında links yazan butona tıkla açılan pencerede fotoğrafın veya fotoğrafların cmyk yada rgb olup olmadığını görürsün...

frp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"ysm; fotoğrafın üstüne tıkla"
daha dogrusu alt tusuna basılıyken fotoya tıklayıp properties de cıkan links e girersen orada rgb yada jpg olan dosyayı secip degistir diyerek tiff i cagırabilirsin..ama yine de ayrı bi yerde aynı resmin cmyk tiff hali olması gerekiyor..ki yerine onu koyabilesin..yoksa freehanddeki dosyayı direkt cmyk ya cevırme sansın yok..

sportman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar !..

karmaskesi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım daha kısa anlatımla "Edit" menüsünden links tıkladdığında bütün resimlerin modlarını görebilirsin. ayrıca rgb olan resimleride direkt olarak cmyk yapmak istersen yapman gereken rgb resmin üzerine alt tuşu basılı iken(Pc'de) çift tıkla ve chosse external editor panelinden( ilk defa uyguladıysan bu panel çıkacaktır ) panelden photoshop'u seçerek photoshopla resmin açılmasını sağla ve modu degiştir kaydet freehand'de dön done seçenegini tıla işlem tamamdır. resim artık cmyk moduna geçer saygılarımla..

frp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
höytt bayagı kısa olmuş breh :):):)
bana göre;
freehand derki, 'ustam ben hazırcıyım,sen herseyi hazırla burda gel duzenle bende yollıyım filme..oyle benim ustumden iş cevirme yanarsın'..bu yuzden freehand e herseyi dısardan cagırıb da orda kasmayın derim..hazırla fotolarını photoshop ta calıştıgın iş için actıgın dosyaya at butun cmyk tiff lerini sonrada işine bak..kasmadan..yormadan..

sportman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tekrar teşekkürler uygulayım bakim söylenenleri