Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cnc routerde 3d uygulamalar için hangi program

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
cnc routerde 3d uygulamalar için hangi programı en basit ve kullanışlı ..kullanan arkadaşlar varsa tavsiye edebilirmi..tşk.

Benzer konular

iyigoki

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.gozdecan.com
biz ' enrote 3 ' kullanıyoruz
cnc' de yeniyiz, sanırım 'auto cad' de
gerekli

Moderatör tarafında düzenlendi:

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
zate art cam kullanıorum ama belki daha basit programlar olabilir

afacanader

🌱Yeni Üye🌱
scanvec Enroute 3D+

scanvecin yazmis oldugu program 3d takim yolu olusturmak icin bicilmis kaftan
artcam de isinizi gorebilir piyasada yerli cnc ler 3 boyut yoktur siddetle kanada mali olan AXYZ yi tavsiye ediyorum

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tek ßir Program Yeter ArtCam

dhakan66

🌱Yeni Üye🌱
1520 x 3090mm ebatlarında 3 eksenli cnc tezgahım var kabartma plexi ve mdf oymak istiyorum nasıl yapatım

atacagdas

🌱Yeni Üye🌱
Typeedit kullanıyoruz ahsapta bence mukemmel hergun bısey kesfedıyorum

usta

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım kullandığın cnc programının zaten bir 3d uygulaması vardır..bunu bazı firmalar direkt makina ile beraber verir bazılarıda ek ücretle plug-in olarak verir...kişi için en uygunu kendi programının 3d uygulamasıdır...Ama illaki ayrı bir program olmasını istiyorum diyorsan artcam öneririm..ama şunu unutma kullandığın makina bir çalışma sistemi yani tanıdığı bir cod dili vardır.bu cod dili genelde gcode olur..

Son düzenleme:

yirmi5

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ArkadaŞlar O Afacanader Axyz Yİ Tavsİye EtmİŞ Makİnaya DİyeceĞİm Yok Ama Ariza YaptiĞinda Muhattap Bulamazsiniz.. Malum Fİrmanin Makİnesİnden Çok MaĞduru Var.. Öle Duydum

usta

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar 3d uygulamalarının kullandığınız makinayla değil makina için kullanılan programla alakası vardır..Genel bu programlar dışarıdaki yazılım şirketlerine yaptırılır..bunlarında içinde en meşhuru ve kullanılanı EnRoute ve type 3 dür...
+++ aslında bizim kullandığımız makinalar gerçek 3 boyuta sahip makinalar değiller...Sahte 3 boyut yani 2,5 boyuttur.3 boyut olabilmesi için makinanın kafasının dönerekte kesim yapabilmesi gerekmektedir yani 3 eksen çalışabilmeri gerekmektedir.

seyyah_58

🌱Yeni Üye🌱
ben typeedit kullanıyorum ama bilmediğim daha çok leyi var 3 d için ayrı bi program daha istiyor

gamore

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.marmaralazer.com
herkese selamlar bu arada axyz den daha iyi bir makina var ben kullanıyorum ahşap.dekota. ve plekside 10 numara makina abi makinanın ismi guangdaly turkiyede baya firmalrda kullanıyormuş bunu bu arada makinanın üzerinde orjinal type 3 programınıda veriyorlar geçen bir mevlana kapı yaptık valla görenler hayrete düştü

gamore

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.marmaralazer.com
beyler bu arada axyz yi avea reklam diye bir batak firma tarafında getiriliyor makina süper ama arkadasın dediği gibi serwisleri 5 para etmez bence Guangdaly WM Serisi gerçekten kıyaslanamaz

psyclock

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar CNC routerlarda ,,controller a göre post proccsr. işleyiciler fark etmektedir.
dolayısıyla post prccs. uyduktan sonra sadece enroute ve type3 değil, G-code oluşturabilen her programla piyasada 3d adı altında olupda aslında reel 2 boyut kesimleri yapmak mümkündür.

herhangi bir resmi fotoğraf makinenizden çekip bunu boyutlu olarak direk g-code aktarabilen çok basit programlarda mevcut..

slash+

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kesinlikle TYPE 3 kullanın on numara artcam yanında düz bi program kalıyo...

suhaguler

🌱Yeni Üye🌱
selam ustacım egx-300 üm var artcam pro 8 kullanmak istıyorum makinanın programı tanımasını nasıl sağlarım

slash+

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kesinlikle type3 kullanın basit program artcam gibi karışık değil....almak istersenizde size satan firma ile ilgili bilgiler veririm yada firmadan size yönlendirme yaparım

grfbilal85

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar art cam programını öğrenmek istiyorum. Elimde art cam pro 2008 var ama kullanmayı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.