Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cns si makinede kesim yardım edebilirmisiniz

castrofb

🌱Yeni Üye🌱
dostlar benim bir derdim var cns makinede pleksi ve sac harf kesiyorum ama bunların ölçüleri birbirini tutmuyor sıfıra sıfır ölçü olmuyor

bıçak değiştiriyorum yine tutmuyor sürekli fire vermek zorunda kalıyorum bana yardımcı olabilecek birileri varmı

ARTCAM DE HAZIRLIYORUM

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
birincisi şöyle bir anlşalım..
harf pc deki ebatlarımı tutmuyor...
çok mu fark ediyor yoksa mm mi fark ediyor

art camda iç kesim dış kesim olayını yapıyormusun
cnc olarak kaydederken hangi ölçü biriminden kaydediyon

ucun çapını giyormusun...

biraz daha bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırız.

castrofb

🌱Yeni Üye🌱
ilgilendiğin için tsk
cnc makinede cıkan pleksi harf aynı ebatlarda ölçüsünü pc de değiştirmeden alüminyum saca kestiriyorum ben hep dıştan alıyorum yalnız makine ucunu değiştiriyorum.
mm çalışıyoruz
pleksiyle sacı kestikten sonra sac daha büyük oluyor pleksiden

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
şimdi aynı işte dış kesim yapıyosan böyle vbişi olması imkansız
tabi eğer art cam da işi yollarken makinenin ucunun değerinide girmiyorsan
kaç mm ucla kestiğini artcam da giriyosan sorun olmamsı lazım

dekube kabartma harf tabela yapacaksan zaten plexi yi dış kesim aliminyumu iç kesim yapman lazım ayrıca işi hazırlarken her zaman plexi yi 1mm ufak yaparsan montajda zorlanmassın.

siz örneğin eğer plexi yi 3 mm ucla keserseniz ve artcamda da budeğerle kayıtlıysa sorun yok ama aynı değerle sac keserken 5 mm uc takarsanız makineye harfi 1 mm ufak keser aradaki 2 mm yani 1 mm içeri 1 mm dışarı atar.

anlatabildiğiniz kadar ve benim anlaya bildiğim kadar olay bu galiba..

laterit

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım 2 üç birbirinden farklıdır kumpasla ölçüm yap mesela iki iş gönderiyorum diyorsun pleksiyi kesiyorsun sonra değiştirmeden alüm. kesiyorsun her şey doğru ama, kullandığın bıçağın biri 4mm dir diğeri 5 mm bu olursa fark eder

srkntprk1

🌱Yeni Üye🌱
dostum herseyden ziyade dısı ve erkek kesım dıye bı olay var buna dıkkat etmen gerkıyor mesela alımınyum dısı dekupe edıp ıcıne az bısı(ornegın corelde 0.06 cm) kontur atıp daha sonra plexiyi kesmen gerekıyor bıcak olayı muhım deıl alımınyumu 5 lık bıcakla kesıp plexi 4 luk bıcakla kesebılırsın ama bunu makınaya tanıtman gerekıyor ve ufak bı ayrıntı plexıyı keserken harfın koselerını bıcak payı kadar ovallestırırsen harf zemını rahatca oturur...

srkntprk1

🌱Yeni Üye🌱
kardes bazı makınalarda yazıyı convert etmedıgın zaman yazı boyutları degısken oluyo bence yazıları kesıme baslamdan once bı convert et.....